خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت جامعه شناسی خانواده چیست 2021

دانلود پاورپوینت جامعه شناسی خانواده چیست 2021

دانلود پاورپوینت جامعه شناسی خانواده چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت جامعه شناسی خانواده چیست

 

پاورپوینت جامعه شناسی خانواده چیست شامل 65 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

جامعه شناسی” یک رشته علمی فوق العاده گسترده است. از این جهت برای سهولت پرداخت به موضوعات مرتبط با این علم، آن را به دسته های مختلفی دسته بندی کرده اند.این حوزه ها، گویای موضوعات تخصصی ای است که یک جامعه شناس می تواند در آن موضوع به تحقیق و بررسی بپردازد.به عنوان مثال حوزه  “جامعه شناسی سیاسی، جامعه شناسی اقتصاد، جامعه شناسی روستایی، جامعه شناسی علم، جامعه شناسی صنعتی،جامعه شناسی انحرافات، جامعه شناسی دین و…” . یکی از این حوزه ها” جامعه شناسی خانواده” می باشد. جامعه شناسی خانواده به بررسی خانواده از منظر جامعه شناختی می پردازد.در واقع می توان خانواده را از دیدگاه “روان شناسی، اقتصاد، حقوق و…” مورد بررسی قرار داد که جامعه شناسی خانواده به هیچ کدام از آنها علاقه ای ندارد.

منظر جامعه شناختی چیست؟

برای توضیح و آشنایی با دیدگاه جامعه شناختی می توان این مفهوم را به مفاهیم تشکیل شده از آن تجزیه کرد: جامعه و شناسی.

جامعه شناسی از دو مفهوم ” جامعه” و “شناسی”( شناخت) تشکیل شده و به طور ساده به معنای شناخت جامعه است.مسلم است که در این علم هر نوع شناختی مورد تائید نیست.علماء این علم در طول دو قرن اخیر بر روی روشهایی تمرکز یافته اند که تنها استفاده از آنها مجاز شناخته می شود.این روشها به طور خلاصه شامل دو روش تجربی(آزمایشگاهی) و تفسیری می باشد که البته جای توضیح آنها در این مقال نیست.

از طرف دیگر آنچه در روشن شدن مفهوم جامعه شناسی نقش کلیدی دارد، مفهوم موضوع این علم یعنی” جامعه” است.از جامعه چونان سایر مفاهیم موجود در این علم تعاریف زیادی صورت گرفته است.از یک منظر می توان جامعه را هر تجمعی دانست که از دو جزء تشکیل شده است:

 و

 

فهرست مطالب

مقدمه

منظر جامعه شناختی چیست؟

ویژگی ساختار:

خانواده مصداقی از جامعه:

خانواده مصداقی از گروه:

خانواده مصداقی از نهاد اجتماعی:

تفاوت نهاد اجتماعی با گروه اجتماعی:

تفاوت خانواده با خانوار:

انواع خانواده:

تاثیر نهادهای اجتماعی بر خانواده:

تاثیر گذاری نهاد خانواده بر سایر نهادها:

مقایسه ساختار خانواده گسترده و هسته ای

چرا خانواده هسته ای پدید آمد؟

جمع بندی

پایان

 

عنوان : جامعه شناسی خانواده چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 352 کیلوبایت

تعداد صفحات : 65

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

جامعه شناسی خانواده چیست

دانلود پاورپوینت جامعه شناسی خانواده چیست 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا