خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
سئو وردپرس

(وردپرس تم) | جلسه ۱۸ – علت افت شدید رتبه الکسا

(وردپرس تم) | جلسه ۱۸ – علت افت شدید رتبه الکسا

من سایتم رو تازه زدم، الان هیچ رتبه الکسا ای بهم نشون نمی ده یک خط تیره است میشه بهم بگید چجوری رتبه الکسا بگیره سایتم؟

قبلا من رتبه الکسا توی ایران داشتم الان چرا رتبه الکسا سایت من رو توی ایران هیچی نمی زنه؟

رتبه الکسا سایت من عالی بود الان هر روز داره رتبه الکسا ام افت می کنه! چیکار کنم؟ 

رتبه الکسا سایت من هر روز داره افت شدید می کنه ؟ چراااا؟

کدوم یک از اینها مشکل تو هست؟ به تک تک شون توی این مقاله می پردازم. 

پس با خیال راحت بشین پای این مقاله و به حرف هایی که قراره بزنم خوب گوش بده.

سرفصل‌های پست

  • 0.1 دلیل عدم نمایش رتبه الکسا
  • 0.2 استثنا برای سایت های مخاطب موبایلی
  • 0.3 افت رتبه شدید الکسا وب سایت اخیرا
  • 0.4 دلایل افزایش رتبه الکسا چیست؟
   • 0.4.1 1: تبلیغات رو قطع کردی؟ 
   • 0.4.2 2: استمرار نداشتن در خرید بازدید های فیک
  • 0.5 جمع بندی و سخن آخرم 
 • 1 برای آنالیز سایت در الکسا به ترتیب زیر مقالات را مطالعه کنید:

دلیل عدم نمایش رتبه الکسا

چرا سایت من در الکسا نیست؟!!! این سوال رو اغلب سایت های تازه تاسیس زیاد می پرسند.

عدم نمایش رتبه کشوری در الکسا
عدم نمایش رتبه کشوری در الکسا

هر کسی که وبسایت داره، و فعالیتی روی وبسایت نداشته، خیلی طبیعی هست که رتبه الکسا داخل ایران رو بهش نشون نده یا اینکه نشون بده ولی عدد بسیار بالایی رو نشون بده، به طور کلی

اگه رتبه الکسا جهانی ات بالای 1 میلیون هست یعنی هنوز توی بازی رقابت الکسا نیستی، و اصلا نه جوش افت رتبه الکسا ات رو بخور و نه هم نگران از دست رفتن اش باش خیلی سریع می تونی بهتر اش کنی، کافیه به اون روش هایی که در جلسه 15 روش های کاهش رتبه الکسا گفتم عمل کنی و تلاش کنی به آوردن ورودی ارگانیک از گوگل یا شبکه های اجتماعی ات.

طبق تجربه من به ورودی 100 -200 عدد بازدید کننده در روز که برسید شما به رتبه 1 میلیون جهانی و زیر 30 هزار ایران می رسید. ( البته این صرفا تجربه شخصی هست و شاید نشه به اون استناد کرد)

استثنا برای سایت های مخاطب موبایلی

فقط یک استثنا پیدا کردم و اون وبلاگ ای بود که روزانه 2000 بازدید کننده داشت، رتبه الکسا اش رو به شدت بالا نشون می داد، 22 هزار ایران رتبه الکسا بسیار بالایی بود برای یک وبسایت با 2000 بازدیدکننده ، و این باگ بسیار عجیبی الکسا بود که چنین وبسایتی رو داره بالای 20 هزار ایران می بینه.

قبلا فکر می کردم چون بالای 90 درصد مخاطب های اون وبسایت موبایلی هستن ، و الکسا داده های خودش رو از افزونه ها می گیره و امکان نصب افزونه روی موبایل نیست متوجه بازدیدکننده های موبایلی نمیشه.

ولی این تفکر من اشتباه بود، چرا که وبسایت خودم هم 92 درصد بازدیدکننده هاش موبایلی بودن اما به محض اینکه فعالیت شروع شد و ورودی از گوگل آومد به بازدید 110 -90 در روز که رسید رتبه الکسا رو زیر 20 هزار نشون می داد.

هنوز دلیل قانع کننده ای برای خودم و شما پیدا نکردم که چه دلیلی ممکن هست وجود داشته باشه، که سایتی که بالای 2000 بازدید کننده روزانه داره چرا باید رتبه 22 هزار رو داشته باشه، و سایتی که بازدید روزانه اش 120 عدد هست چرا رتبه 18 هزار الکسا رو داشته باشه؟ به جز این که بگم یک باگ الکسا است!؟

می تونه این بخش رو حذف هم بکنید، یا اینکه توضیح بدید دلیلی اش چی می تونه باشه ؟

افت رتبه شدید الکسا وب سایت اخیرا

این که دچار افت رتبه الکسا و نوسانی شدن رتبه تون خواهید شد هیچ شکی نکنید، مخصوصا زمانی که فعالیت تون روی وبسایت تون رو کم می کنید.

رتبه جهانی الکسا اگه به زیر 500 هزار جهانی برسه تقریبا به یک استیبلی رسیده و خیلی دیگه رتبه ات یهو بالا و پایین نمیشه. 

اما اگه بین 1 میلیون تا 500 هزارجهانی هستی، امکان تغییر رتبه ات خیلی زیاد هست. کافیه یک مدتی توی سایت ات محتوا نزاری، یا به سایت ات دست نزنی ، قبلا یکی پرسیده بود، تا یکی دو ماه پیش رتبه الکسام 17 هزار ایران بودم بعد همین طور افزایش رتبه داشتم الان رتبه الکسام شده بالای 100 هزار ایران. 

اگر مثل سابق دارید فعالیت می کنید، علت پایین آمدن رتبه الکسا شما می تونه از تغییر سایر رقبا و سایر وبسایت ها هم ناشی بشه. چرا که نه تنها تعداد بازدید کننده های شما بر روی رتبه الکسا اثرگذار هست بلکه فعالیت سایر رقبا و سایر وبسایت ها هم در اون دخیل هست.

دلایل افزایش رتبه الکسا چیست؟

%D9%85%DB%8C%D8%B2%D9%81%D8%A7 18

علت افزایش رنک الکسا چی می تونه باشه؟ قانون کلی اش این هست

بد تر شدن رتبه الکسا = کاهش تعداد بازدید کننده های سایت و بازدید های صفحه

بعد همین قانون بلعکس هم هست،

هر چه تعداد بازدیدکننده بیشتر = رتبه الکسا شما بهتر

پس دلیل افت رتبه های الکسا اغلب بر می گرده به ریزش بازدیدکننده های وبسایت شما.

1: تبلیغات رو قطع کردی؟ 

ممکنه قبلا تبلیغ می رفتی ، چه گوگل ادز چه CPC چه کمپین های شبکه های اجتماعی ات، اگر اون ها رو قطع کرده باشی و اون تبلبغات بازدید کننده زیادی رو وارد سایت ات می کردن الان اون همه بازدیدکننده دیگه وجود نداره و همین عامل علت بالا رفتن رتبه الکسا شما شده.

2: استمرار نداشتن در خرید بازدید های فیک

اگر از کسایی هستی که مخاطب جلسه 16-17 من بودی و رفتی سراغ روش های دور زدن الکسا و از بازدید ها و ترافیک های فیک استفاده کردی و به دنبال روش بسیار سریع برای کاهش رتبه الکسا سایت ات بودی، و می گفتی وقت ندارم.

حالا طبیعی هست که همان طور که سریع رشد کردی همون طور هم تغییر ناگهانی رتبه الکسا داشته باشی، چون اون افزایش و رشد سریع به خاطر بازدید ها و ترافیک های فیکی بود که به سایت شما می یومدن و حالا اگه اون بازدید ها رو قطع کنید، و روی سئو سایت تون هم کار نکرده باشید و ورودی ارگانیک از گوگل دریافت نکرده باشید که جایگزین اون بازدید های فیک بشن.

طبیعی هست که افت شدید رتبه الکسا رو شاهد باشی، الان هم غصه نخور، برو سراع روش هایی که در جلسه 15 گفتم اینجوری حداقل بعد از مدتی تلاش به یک پایداری می رسی و دیگه بازدید از خود گوگل میگیرید و جایگزین این بازدیدها و ترافیک های فیک می کنی. 

جمع بندی و سخن آخرم 

ببینید، دلیل افت رتبه الکسا شما بعد از این عامل که به خاطر کاهش بازدیدکننده ها و ترافیک سایت شما بوده علت بعدی اش این هست که در میدان رقابت با بقیه سایت ها شاید چندین سایت بهتر از شما عمل کردن و برای همین باعث شده که رتبه شما افت کنه. 

ولی از من می شنوید، الکسا رو معیار مناسبی برای کیفیت و شاخص عملکرد تون نزارید. به جاش روی فروش و میزان تعامل کاربر با وبسایت تون تمرکز کنید.

و بهترین ابزار های تحلیل سایت خودتون سرچ کنسول گوگل و گوگل آنالتیکس هستن، این دو ابزار همه چیز رو به طور دقیق درباره وضعیت وبسایت تون بهتون میدن، سعی کنید روی شاخص های خود گوگل و همین دو ابزار اش تمرکز کنید و وضع خودتون رو روز به روز در دو ابزار سرچ کنسول گوگل و گوگل آنالتیکس بهتر کنید.

(وردپرس تم) | جلسه ۱۸ – علت افت شدید رتبه الکسا

لینک منبع

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا