خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت مهندسی رودخانه 2021

دانلود پاورپوینت مهندسی رودخانه 2021

دانلود پاورپوینت مهندسی رودخانه 2021

لینک دانلود محصول

مهندسی رودخانه شامل تمام مراحل برنامه ریزی، طراحی، و اجرا و بهره برداری از عملیات مختلفی است که به منظور بهبود وضعیت رودخانه در جهت استفاده بهتر از آن اعمال می گردد.

با عمران یک منطقه، تاسیساتی نظیر شبکه آبیاری و زهکشی، سیستم های تولید و انتقال نیرو، راهها، مناطق مسکونی، کارخانه ها و…. احداث خواهد شد این تاسیسات بعلت نیاز مبرم آنها به آب غالباً در مجاورت رودخانه ها ساخته شده و لذا همواره در معرض پیشروی ساحل رودخانه و خطر تخریب قرار دارند. محافظت از این سرمایه ها با صرفه هزینه های اقتصادی متناسب، به توسعه دانش و تکنولوژی مهندسی رودخانه منجر گردیده است.

در کشورهای توسعه یافته مطالعات در این زمینه سابقه ای بیش از شصت سال نداشته و کلاً این قسمت از مطالعات مهندسی آب در دنیا جدیدتر و ناشناخته تر از سایر قسمتها می باشد. مهندسی رودخانه در ایران نیز سابقه چندانی ندارد و بغیر از راه حلهای موضعی و بعضاً موقتی، مطالعات سیستماتیک و اساسی کمتر انجام شده است.

مورفولوژی رودخانه علم شناخت سیستم رودخانه از نظر شكل و فرم كلی، ابعاد و ویژگی های هندسه- هیدرولیكی، جهت و نیمرخ طولی بستر و نیز روند و مكانیزم تغییرات آن می باشد.

بررسی مورفولوژی برای درك شرایط فعلی و پتانسیل تغییرات احتمالی رودخانه در آینده ضرورت دارد و شاید تنها از این طریق است كه می توان رفتار طبیعی رودخانه رانسبت به تغییرات طبیعی و یا اقدامات ناشی از اجرای طرحهای مختلف مهندسی رودخانه پیش بینی نمود.

لین براساس تجربیات خود و دیگران، عوامل مؤثر در تغییرات مورفولوژی رودخانه را بده جریان، بار رسوبی، شیب طولی، وضعیت و شرایط زمین شناسی بستر ( كانال آبراهه )، مقاومت جداره دیوار و كف بستر در مقابل جریان، پوشش گیاهی و عوامل انسانی مانند اقدامات و سازه های دست ساخت می داند.

و…

 

 

فهرست مطالب:

نرم افزارهای تخصصی
مهندسی رودخانه
مورفولوژی رودخانه ها
تقسیم بندی رودخانه ها
1- از نظر سن زمین شناسی
2- از نظر آزادی تنظیم بستر
3- از نظر شكل ظاهری
4- تقسیم بندی رودخانه ها از نظر هیدرولیكی
5- تقسیم بندی رودخانه ها از نظر پایداری
انواع تغییرات رودخانه ای
1- جابجائی و پیشروی به سمت پایین دست
2- پیشروی به سمت پایین دست همراه با میانبری در رودخانه
3- تغییرات نامنظم جانبی
4- تغییر پروفیل طولی بستر
5- تغییر در مسیر رودخانه
6- تغییر در فرم یا پلان رودخانه
دبی
مسائل مطرح در مهندسی رودخانه
مدلسازی و معادلات

 

این فایل با فرمت پاورپوینت در 103 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل پاورپوینت انواع سد و سرریز (35 اسلاید)

دانلود پاورپوینت مهندسی رودخانه 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا