خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت پوزیتیویسم منطقی چیست 2021

دانلود پاورپوینت پوزیتیویسم منطقی چیست 2021

دانلود پاورپوینت پوزیتیویسم منطقی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت پوزیتیویسم منطقی چیست

 

پاورپوینت پوزیتیویسم منطقی چیست شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

پوزیتیویسم منطقی یکی از پرآوازه ترین مکتب های فلسفی سده اخیر است که صاحب نظران بسیاری در پیدایش آن سهیم بوده اند. این مکتب علیه مابعدالطبیعه شورش همه جانبه ای را سامان داد و در واقع آن را یکسره به دور انداخت، اثبات پذیری تجربی را تنها معیار معناداری گزاره ها و قضایا دانست و بر این اساس گزاره های مابعدالطبیعی را به دلیل آنکه قابل اثبات تجربی نیست فاقد معنا برشمرد.

پوزیتیویسم، اصالت تحصل، تحصل گرایی یا اثبات گرایی، به رغم داشتن ریشه های کهن شهرت خود را با نام پوزیتیویسم منطقی به دست آورده است و با همین نام دوره ای کوتاه از اندیشه فلسفی در مغرب زمین را به خود اختصاص داده است.

«پوزیتیو» 

«پوزیتیو» (بسیار قدیم و متداول) به معنای افکاری است که دارای قطعیت علمی و مابه ازای خارجی باشد درمقابل آنچه خیالی و فرضی و موهوم باشد غیر اثباتی غیرپوزیتیو است.

«به گفته اگوست کنت به کسی اهل تحصل گویند که زندگی خود را کمتر بدست اوهام و خیالات و کمالات مطلوب غیر قابل وقوع و منفی بافی سپرده، اوقات خود را بیشتر به افکاری مصروف دارد که نفع و فایده و ثمره واقعی وعمل آنها ترتب پیدا کند.»

البته اصالت نفع و فایده اساس تفکر فلسفی پراگماتیستی است ولی فارغ از تفاوت های فلاسفه پوزیتیو همه آنها در پنداری بودن و بی فایده بودن تمام گزاره هایی که منشأ حسی ندارند، مشترک هستند. امیل لیتره (1801 1891) از مقلدان کنت می گوید اصل اساسی علم، تحصلی بودن آن یعنی اثبات پذیری تجربی است و هیچ واقعیتی به صرف عقلی بودن نمی تواند اثبات شود، هر بارکه ما در زمینه موجود به استدلال می پردازیم، باید مقدمات استدلال ما از تجربه استنباط شده باشد و نه از خصوص ادراک عقلی خودمان.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

پوزیتیو

تاریخچه

اندیشه فکری حلقه وین

ریشه های پوزیتیویسم در حلقه

اثبات پذیری یا تحقیق پذیری

تحقیق پذیری خفیف

فروپاشی

انتقادات بر پوزیتیویسم منطقی

پایان

 

عنوان : پوزیتیویسم منطقی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 452 کیلوبایت

تعداد صفحات : 48

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت پوزیتیویسم منطقی چیست

دانلود پاورپوینت پوزیتیویسم منطقی چیست 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا