خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت تدا اسکاچ پل و انقلاب اسلامی 2021

دانلود پاورپوینت تدا اسکاچ پل و انقلاب اسلامی 2021

دانلود پاورپوینت تدا اسکاچ پل و انقلاب اسلامی 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت تدا اسکاچ پل و انقلاب اسلامی

 

پاورپوینت تدا اسکاچ پل و انقلاب اسلامی شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

انقلاب اسلامی در ایران در شرایطی رخ داد که نظریه‌پردازان انقلاب نقش دین و مکتب را در وقوع انقلاب‌ها منکر شده یا به حداقل رسانده بودند. از سوی دیگر ایران دارای وضعیتی بود که هیچ کدام از نظریه‌پردازان و صاحب‌نظران سیاسی دنیا وقوع انقلاب را در آن نه تنها پیش‌بینی نمی‌کردند، بلکه به‌طور کلی احتمال آن‌را هم ناممکن می‌شمردند.

به هر حال انقلاب رخ داد، به پیروزی رسید و حدود 30سال است که به حاکمیت خود ادامه می دهد. امروز آنچه فراروی ماست کارنامه‌ی 30 ساله‌ی انقلاب اسلامی در حوز‌ه‌های مختلف است. درباره‌ی دستاوردهای انقلاب اسلامی، کتاب‌ها و مقالات فراوانی نوشته شده است و این مسئله را از جهات مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… می‌توان مورد توجه قرار داد.

تدا اسکاچپل از جمله متفکرانی است که به تحلیل انقلاب‌ها از جمله انقلاب اسلامی ایران پرداخته است؛ وی متولد 1947م در میشگان آمریکاست و دکتری خود را در سال 1976م از دانشگاه هاروارد اخذ کرده است و هم‌اکنون از استادان برجسته دانشگاه کمبریج انگلستان می‌باشد. وی در تحلیل جوامع و انقلاب‌ها در زمره‌ی ساختارگرایان قرار دارد. مطالعه‌ی بسیار جدی و عمیق درباره‌ی سه انقلاب روسیه، چین و فرانسه و مقایسه‌ی آنها با یک‌دیگر و انتشار کتاب‌ها و مقالات متعدد در این حوزه او را در شمار نظریه‌پردازان مطرح در این زمینه قرار داده است. از آنجا که شرایط تاریخی طرح نظریه‌ی اسکاچ‌پل و نیز نوع طرح و تبویب و تدوین وی، به‌ویژه سبک نسبتا موفق وی در بررسی و نقد انقلاب‌ها و تئوری‌های تبیین‌گر آن‌ها، در مجموع باعث شد تا وی، در میان نظریه‌پردازان ساختارگرا و نیز در به‌کارگیری سبک و روش مقایسه‌ی تاریخی خود در تحلیل انقلاب‌های اجتماعی، از شهرت خاصی برخوردار شود، برخی را گمان بر این است که اسکاچ‌پل در این نظریه و روش، پیشرو است.

و

 

فهرست مطالب

مقدمه
پیش‌ زمینه‌ های تحقق انقلاب‌های اجتماعی
نظریه تبیینی اسکاچ‌پل از انقلاب‌ها
اسکاچ‌پل و انقلاب اسلامی ایران
تحول در نظریه‌ی اسکاچپل
جمع‌بندی
پایان

 

عنوان : تدا اسکاچ پل و انقلاب اسلامی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 400 کیلوبایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

تدا اسکاچ پل و انقلاب اسلامی

دانلود پاورپوینت تدا اسکاچ پل و انقلاب اسلامی 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا