خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک 2021

دانلود پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک 2021

دانلود پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک 2021

لینک دانلود محصول

این فایل شامل تحلیل خانه حسن پور-اراک در قالب پاورپوینت و دارای 20اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل مناسب رشته معماری تهیه شده است . این فایل به گونه ای تنظیم شده ؛ که  می توان قالب آن را به دلخواه تغییر داد. از این رو در ادامه ابتدا فهرست مطالب ؛ سپس مختصری از متن  و در پایان پیش نمایشی از اسلایدها قرار داده شده است. برای درک بهتر مطالب نیز از خطوط گرافیکی استفاده شده است.

 

 

 پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک

20اسلاید؛ قابل ویرایش؛ شامل:

 

 

تاریخچه 
بانی 
موقعیت خانه حسن پوراراک
 قدمت
سبک
معرفی پروژه خانه حسن پوراراک
موقعيت 
هدف طراحی خانه حسن پوراراک
مشخصات بنا 
ریزفضاها
سازه
ویژگی  بنا
نورگیری ساختمان
مصالح خانه حسن پوراراک
بخش‌های تشکیل دهنده خانه حسن پور
نمایشگاه ها
نمایشگاه فلز و آثار حجمی
نمایشگاه اثرهای چوبی
نمایشگاه منسوجات

پلان طبقات خانه حسن پوراراک

نما
و…

 

 

مختصری از متن:

خانه حسن‌پور اراک، موزه‌ای از صنایع دستی و هنرهای سنتی است که فرصتی مناسب برای آشنایی با مشاغل گذشته و افتخار به هویت ایرانی است.

خانه حسن‌پور اراک در زمان حکومت احمد شاه قاجار بنا شده که در ابتدا شرکت فرش در این خانه را‌ه‌اندازی شده است، بعدها به مدرسه مجیدی تغییر کاربری داده است. در نهایت به خانه مسکونی مرحوم جواد حسن‌پور تبدیل شده است. بعدها این بنا به موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی تبدیل شده که از نمایشگاه‌های گوناگون تشکیل یافته است.

اگر چه درباره باني و سازنده اوليه بنا اطلاع دقيقي در دست نيست اما با توجه به تاريخ ” سنه 1335 ” هجري قمري که در پيشاني نماي ضلع شمالي بنا نوشته شده است، بنا در دوره احمد شاه قاجار احداث شده است.

با توجه به بررسي¬ها و تحقيقات صورت گرفته احداث خانه مذکور را به حاج علي مشيري، از تاجران و بازرگانان فرش در سلطان آباد (اراک امروزي) نسبت مي دهند.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال ۱۳۴۷ خانه را از وارثان آقای حسن‌پور خریداری کرده و به بازسازی و مرمت بنا پرداخته است. سرانجام در بیستم خرداد ماه سال ۱۳۸۲ به عنوان موزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در مرکز استان به بهره‌برداری رسیده است.

 

 

عنوان پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک

فرمت : ppt

تعداد صفحات 20

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

1

دانلود پاورپوینت تحلیل خانه حسن پور اراک 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا