خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود مبانی نظری آموزش کودکان قبل از دبستان 2021

دانلود مبانی نظری آموزش کودکان قبل از دبستان 2021

دانلود مبانی نظری آموزش کودکان قبل از دبستان 2021

لینک دانلود محصول

مبانی نظری آموزش کودکان قبل از دبستان (فصل دوم تحقیق)


مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش


نگرشی بر وضعیت آموزش وپرورش قبل ازدبستان درپاره ای ازكشورهای جهان
1ـ كودكستان در فرانسه
در كشور فرانسه دوره قبل از دبستان یك دورة اختیاری است كه در كودكستانها اجرا می شود . در ارتباط با كودكان 2 تا 6 ساله می باشد . این دوره شامل 3 بخش است :
          بخش 1 : كودكان 2 تا 4 ساله
          بخش 2 : كودكان 4 تا 5 ساله
          بخش 3 : كودكان 5 تا 6 ساله
          آموزش در این بخش با تفاوت هایی همراه می باشد بطوریكه در دو بخش نخست این آموزش عبارتست از ارتباط جهان خارج و زندگی در گروهی كه با گروه خانواده متفاوت است . بیان مقصود ایجاد رابطه از طریق كلام و نیز از راه آواز نقاشی و حركت دست و بدن در این سطح تربیت كودك مبتنی بر بازی است . بخش سوم آموزش كودكستانی كه مسئولیت مرحله انتقالی از كودكستان به دبستان را عهده دار  می شود . در این مرحله كودكان ضمن ارائه تمرینات بدنی ، فعالیتهای دستی و هنری ، به تدریج به حساب ، خواندن و نوشتن آشنایی پیدا می كند . به منظور بكار انداختن توانایی های ذهنی ،‌احساسی و مهارتهای دستی كودكان تا حد ممكن آموزش در این سطح یكنواخت نیست .

2ـ نگرشی بر وضعیت آموزش و پرورش پیش از دستان در آمریكا
در آمریكا تأسیس اینگونه مراكز به جنگهای داخلی و سالهای 1837 بر می گردد . در اوایل كار ایجاد كودكستان كه بر اساس افكار فروبل در آلمان ایجاد شده بر اثر مهاجرت آلمانیها به آمریكا در اواسط قرن 19 توسعه پیدا كرده بود ،‌ بیشتر برای كودكان بی بضاعت سودمند به نظر می رسید زیرا افزایش سریع مراكز شهری در این سالها و سیل مهاجرت اروپائیان به آمریكا و گسترش محله های فقیر نشین و پر جمعیت ، كودكستانهای خیریه در بسیاری از نقاط تأسیس شده بود و اولین مؤسسه را خانم كارل شورتی كه قبلاً دوره مربی كودك را در آلمان گذرانده بود ، در خانة‌ خود این روش را پیاده كرد .

دانلود مبانی نظری آموزش کودکان قبل از دبستان 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا