خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت بررسی معماری موزه آبادان 2021

دانلود پاورپوینت بررسی معماری موزه آبادان 2021

دانلود پاورپوینت بررسی معماری موزه آبادان 2021

لینک دانلود محصول

در این فایل موزه آبادان مورد  بررسی قرار گرفته است این فایل  در قالب پاورپوینت و دارای28 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل به گونه ای تنظیم شده ؛ که  می توان قالب آن را به دلخواه تغییر داد. این پاورپوینت برای دانشجویان رشته معماری کاربرد دارد. از این رو در ادامه ابتدا فهرست مطالب ؛ سپس مختصری از متن ودر پایان پیش نمایشی از اسلایدهای این پاورپوینت قرار داده شده است. برای درک بهتر مطالب نیز از خطوط گرافیکی استفاده شده است.

 

 

پاورپوینت تحلیل موزه آبادان

28 اسلاید؛ قابل ویرایش:
تاریخچه
موقعیت
هدف طراحی 
بررسی تالارها موزه آبادان
معماری و ساخت
بررسی گنبد موزه آبادان
ریزفضاها 
آثار موزه موزه آبادان
تحلیل پلان 

پلان موزه آبادان
مقطع
و…

 

 

مختصری از متن:

گنبدی ملقب به اورچین که مختص خوزستانی هاست که توسط هشت ستون سنگی بلند که در نهایت در نوک گنبد یه هم رسیده اند و حلقه های سنگی متعددی آن ها را احاطه کرده اند. این گنبد اما 22.5 متری ارتفاع دارد و نمای خاصی به ورودی موزه بخشیده است
یکی از ویژگی‌های این گنبد پله‌ای بودن آن می‌باشد و بصورتی است که در هر پله‌ی آن نقشه‌ قاعده اصلی تکرار می‌شود و در هر پله ابعاد نقشه کمتر از ابعاد قاعده در پله پایین‌تر می‌باشد. به‌لحاظ سازه‌ای مهمترین مشخصه گنبد‌های اُرچین حفظ تعادل در آنها است که لازمه‌ی این حفظ تعادل وجود قرینه سازی در آنها می‌باشد. اصولاً حفظ تعادل در گنبد‌هایی که قاعده آنها به‌شکل کثیرالاضلاع طراحی می‌شود، بیشتر است. گنبد پله ای (ارچین) را می‌توان بدلیل فرم مثلث شکلی که دارد جزء سازه ی پایدار دانست. مکانیسم نیارشی در این سازه بگونه ای‌ست که نیروهای فشاری را بصورت متوازن از بالاترین نقطه به پایینترین نقطه انتقال می‌دهد و همچنین فرم پله ای آن علاوه بر جنبه ی زیبایی شناختی در مقابل نیروهای رانشی نیز بدلیل تغییر سطح مقطع دارای مقاومت بیشتری می باشد.

 

 

 
عنوان  : پاورپوینت تحلیل موزه آبادان

فرمت : ppt

تعداد صفحات28

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

6555

 

 

دانلود پاورپوینت بررسی معماری موزه آبادان 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا