خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت چیست 2021

دانلود پاورپوینت روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت چیست 2021

دانلود پاورپوینت روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت چیست

 

پاورپوینت روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت چیست شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه
روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت را یک دانشمند ایرانی، حبیب دوانلو، طراحی کرده است که در آن روش بلند مدت، کم اثر، سازمان نایافته و نامشخص تحلیل روانی به یک روش کوتاه مدت، اثربخش، سازمان یافته و روشن تبدیل شده است. از نظر مالان (1980)، پس از کشف ناهشیاری پویشی توسط فروید، این روش بزرگترین پیشرفت در روان درمانگری است.

این روش درمانی، از آن جا درمانگری پویشی نامیده می شود که همچون روان تحلیل گری تجربه احساسات واقعی، غلبه بر مقاومت و توجه دقیق به پدیده انتقال را مبنای خود قرار داده است؛ اما مفهوم سازی آن از ناهشیاری، عوامل مهیاساز آسیب شناختی و روش درمانگری به صورت رادیکال از دیگر مفهوم سازی های تحلیل روانی متمایز است. محورهای این روش درمانی بر نوع رابطه درمانی و ماهیت افشا استوار است.  موضع فعال درمانگر و به کارگیری صحیح فنون در این موضع سبب می شود تا بیمار یا مراجع در کوتاه ترین زمان عمق احساسات و افکار خود را شناسایی و لمس نماید و از این روی اصلی ترین نوع ارتباط و عمیق ترین شکل از فرهنگ صداقت و اصالت در تعامل درمانگر و بیمار متجلی می شود.

در چنین فضایی است که خار مشکل ساز در دل هویدا و آثار آن خنثی می گردد .

روان درمانی پویشی کوتاه مدت، روشی از درمان مختصر مبتنی بر اصول روان تحلیلی است که اصولاً با توجه به توانایی آن در پوشش دادن طیف وسیع تری از بیماران، بر سایر انواع روان درمانی های کوتاه مدت مشابه، ارجح است.

این توانایی مرهون روش کوبنده ای است که دفاع بیمار را از هر گونه ترفندی (خودآگاه و ناخودآگاه) برای مواجه نشدن با تجربیات معنادار و دارای بار هیجانی مرتبط با هدف درمان، خلع سلاح می کند.

 و …

 

فهرست مطالب

مقدمه
مشترکات الگوی دوانلو و تفکر روان پویشی در درمانگری
تفاوت های روش دوانلو
مقاومت
انتقال
 اضطراب مرضی در روان پویشی
مثلث تعارض و مثلث شخص
پایان

 

عنوان : روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 488 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت چیست

دانلود پاورپوینت روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت چیست 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا