خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت بررسی CD _ DVD 2021

دانلود پاورپوینت بررسی CD _ DVD 2021

دانلود پاورپوینت بررسی CD _ DVD 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت بررسی CD _ DVDCD-ROM مخفف “Compact Disc Read-Only Memory” است که وسیله‌ای برای ذخیره سازی اطلاعات نوری غیر فراراستفاده می‌‌شود که در قالب بندی فیزیکی یکسان، توسط گرداننده لوح فشرده کامپیوترقابل خواندن است مانند لوح های فشرده صوتی. لوح فشرده یک صفحه پلاستیکی مسطح به همراه اطلاعات دیجیتالی رمزی شده بر روی آن می‌‌باشد که به صورت مارپیچ از مرکز تا لبه خارجی آن قرار گرفته اند.

 استاندارد کتاب زرد لوح فشرده در سال 1985 توسط سونی و فیلیپس پایه گذاری شد. به زودی مایکروسافت و کامپیوتر اپل علاقه مند وترویج دهنده لوح فشرده شدند. John Sculley مدیر عامل آن موقع شرکت اپل گفت لوح فشرده به زودی تا سال 1987 انقلابی در استفاده کامپیوتر های شخصی به وجود خواهد آورد.

ابزار های خواندن لوح فشرده از اجزای معمول بیشتر کامپیوتر های شخصی پیشرفته می‌‌باشند. به طور کلی لوح های فشرده صوتی جدا از لوح های فشرده می‌‌باشند و دستگاه‌های خواننده‌ای که برای لوح های فشرده صوتی درنظر گرفته شده‌اند قادر به تشخیص اطلاعات بر روی لوح های فشرده (حافظه فقط خواندنی) نمی‌باشند ولی معمولا کامپیوتر های شخصی می‌‌توانند لوح های فشرده صوتی را اجرا کنند.


روشهای به گردش در آوردن CD

CAV (سرعت زاویه ثابت : Constant Agular Velocity)

CLV (سرعت خطی ثابت :Constant Linear Velocity )

  هارددیسکها از تکنولوژی CAVاستفاده می کنند،به این ترنیب که سرعت چرخش دیسکها و موتور اسپیندل(موتوری که CDرا به چرخش در می آورد)ثابت است و فرقی نمی کند که هد درکجای صفحه   باشد.همان طور که هد از قسمت خارجی دیسک به طرف مرکز آن حرکت می کند به همان میزان سرعت هد هم کم می شود. 

  اوایل تکنولوژی CLVبه عنوان بهترین روش درسی دی رام شناخته شده بود زیرا سرعت چرخش CDبه اینکه هد در کجا باشد بستگی دارد.در این روش موتور اسپیندل CDسرعت خود را با حرکت هد،کم و زیاد مس کند تا یک سرعت ثابت خطی بوجود آورد.زمانی که سرعت CDدرایو 12X یا بالاتر باشد روش CLV در بهترین وضعیت کار می کند.در این سرعت ها،بالا و پایین رفتن سرعت CDباعث لرزشهای خفیفی می شود و هدهای نوری بعد از حرکت،مدت کوتاهی نیاز به توقف دارند.بعد از اینکه سرعت انتقال در درایوهای CDبه بالای 20Xرسید،تقریبا تمام تولید کنندگان CDدرایو ها از روش CAVاستفاده کردند.


مقایسه ای بین دو تکنولوژی CLV با CAV !

  CLV : سرعت چرخش دیسک با محل اطلاعات در سطح دیسک متغییر بوده و در وسط سریعترو در ترکهای خارجی با سرعت کمتر ، نرخ انتقال اطلاعات ثابت است ، سطح نویز بالا و از لحاظ قیمت گران است .

  CAV : سرعت چرخش دیسک ثابت ، نرخ انتقال اطلاعات آن نسبت به محل اطلاعات متفاوت است (در وسط پائین تر و درکنار بالاتر) ، سطح نویز آن پائین و از لحاظ قیمت ارزان است .


CD   و دیسک های CD-ROM

  دیسک های CD-ROM ، اولین نمونه از دیسک های نوری به منظور ذخیره اطلاعات می باشند. CD-ROM ، یک رسانه ذخیره سازی مطلوب به منظور ذخیره داده های صوتی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد . درایوهای CD-ROM ، هم اینک به عنوان یکی از تجهیزات استاندارد در اکثر کامپیوترهای شخصی بکار گرفته می شود . بر روی دیسک های CD-ROM می توان 74 تا 80 دقیقه موزیک با کیفیت بالا را ذخیره نمود . در صورتی که از دیسک های فوق به منظور ذخیره داده استفاده شود ، بر روی یک دیسک 74 دقیقه ای می توان اطلاعاتی بالغ بر 650 و یا 682 مگابایت را ذخیره نمود . در دیسک های CD-ROM هشتاد دقیقه ای ، اطلاعاتی معادل 700 تا 737 مگابایت ذخیره می گردد . قطر دیسک های فوق معمولا”  120 میلیمتر و ضخامت آنان 2 / 1 میلیمتر است.

دانلود پاورپوینت بررسی CD _ DVD 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا