خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت دیدگاه مبتنی بر منابع RVB چیست 2021

دانلود پاورپوینت دیدگاه مبتنی بر منابع RVB چیست 2021

دانلود پاورپوینت دیدگاه مبتنی بر منابع RVB چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت دیدگاه مبتنی بر منابع RVB چیست

 

پاورپوینت دیدگاه مبتنی بر منابع RVB چیست شامل 22 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مختصری از متن

مقدمه

بازار گوشی‌های همراه محل رقابت دائمی اپل و سامسونگ، غول‌های فناوری است. در این بازار، اپل چطور با اقتدار، محصولات را با قیمت بالاتر از رقیب‌ عرضه می‌کند و به حاشیه‌ی سود خود می‌افزاید؟ سامسونگ گوی و میدان را به چه چیزی می‌بازد؟ همه‌ چیز به برتری رقابتیِ پایدار برمی‌گردد. آنچه اپل را منحصر به‌ فرد می‌کند، منابع و ظرفیت‌های بی‌نظیرش است. در ادامه به معرفی دیدگاه مبتنی بر منابع( RVB)، از دیدگاه‌های معتبر در عرصه‌ی مدیریت استراتژیک می‌پردازیم.

دیدگاه مبتنی بر منابع

دیدگاه مبتنی بر منابع (ظرفیت‌ها) رویکردی برای کسب برتری رقابتی پایدار است که در دهه‌ی ۸۰ و ۹۰ میلادی شکل گرفت. در این رویکرد، منابع و ظرفیت‌های داخلی نقش عمده‌ای در کارایی سازمان ایفا می‌کنند. سازمان‌ها باید برتری رقابتی را در درون خود جست‌وجو کنند و نه در محیط رقابتی. برای بهره‌برداری از فرصت‌های جدید، بسیار به‌ صرفه‌تر است که شرکت‌ها به‌جای تلاش در جذب (نیروها با) مهارت‌های جدید، به درون سازمان و به روش‌های جدید بهره‌برداری از منابع و ظرفیت‌های داخلی روی بیاورند.

در تعریف، دیدگاه مبتنی بر منابع نگرشی است که منابع (ظرفیت‌ها) را مهم‌ترین عامل برتری بنگاه‌های اقتصادی می‌داند. منابع در صورتی که دارای ویژگی‌های VRIO باشند می‌توانند برای بنگاه اقتصادی، برتری رقابتی فراهم و آن را تثبیت کنند.

مدل زیر RBV را توضیح می‌دهد و نکات کلیدی آن را مشخص می‌سازد.

و

 

فهرست مطالب

مقدمه

دیدگاه مبتنی بر منابع

دارایی‌های ملموس

دارایی‌های ناملموس

چارچوب‌ VRIO

ارزش منابع

نادر بودن

قابلیت تقلید

تفاوت بین دیدگاه‌های سازمان مبتنی بر منابع و سازمان‌های صنعتی

 

 

عنوان : دیدگاه مبتنی بر منابع RVB چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 22

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

دیدگاه مبتنی بر منابع RVB چیست

دانلود پاورپوینت دیدگاه مبتنی بر منابع RVB چیست 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا