خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت شبه علم چیست 2021

دانلود پاورپوینت شبه علم چیست 2021

دانلود پاورپوینت شبه علم چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت شبه علم چیست

 

پاورپوینت شبه علم چیست شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

در فرهنگ روزمره و گفتار و باورهای عامیانه مردم با طرز فکرها و ادعاها و دعوی‌هایی مواجه می‌شویم که علمی نیستند، ولی ظاهر علمی دارند و از بیان و کلام ظاهرا علمی برای اثبات ادعاهای غیرعلمی استفاده می‌کنند. در واقع در هر جامعه‌ای زمینه‌هایی برای خرافات و شبه‌علم وجود دارد و البته همیشه گروهی هستند تا به موارد مرموز و پیچیده و نامفهوم با دید «نکنه اتفاق بدی بیفته؟! »، «نکنه کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه‌ باشه؟! » و با این استدلال که «تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها» نگاه می‌کنند و به دلایل روانی مختلف، به آنها اهمیت می‌دهند. اما آنچه مسلم است این است که شبه‌علم معمولا بیشترین آسیب را به علم و توسعه و ترویج آن می‌زند؛ چرا که ظاهر علمی دارد، ولی به ترویج خرافات و موهومات در قالب و ظاهر علم کمک می‌کند. در همین زمینه گفت‌وگویی را با دکتر «مهدی زارع» انجام داده‌ایم که از نظرتان می‌گذرد.

شبه‌علم چیست و از چه زمانی گسترش یافت؟

در فرهنگ روزمره و گفتار و باورهای عامیانه مردم با طرز فکرها و ادعاها و دعوی‌هایی مواجه می‌شویم که علمی نیستند، ولی ظاهر علمی دارند و از بیان و کلام ظاهرا علمی برای اثبات ادعاهای غیرعلمی استفاده می‌کنند. به این نوع ادعاها و طرز فکرها شبه‌علم می‌گویند؛ به تمام مطالبی که با ظاهر علمی و بر پایه بیانی سطحی از علم یا بر پایه خرافات یا برقراری روابط علت و معلولی بین اتفاقات تصادفی و بی‌ربط در جهان یا توهم و خیال و احساس خودبزرگ‌بینی یا قهرمان‌پروری بر پایه موهومات بیان می‌شود، شبه‌علم اطلاق می‌شود. مطالب شبه‌علمی غیر قابل تبیین و غیر قابل رد کردن هستند و با روش علمی نیز قابل توضیح نیستند. شبه‌علم معمولا بیشترین آسیب را به علم و توسعه و ترویج آن می‌زند؛ چرا که ظاهر علمی دارد، ولی به ترویج خرافات و موهومات در قالب و ظاهر علم کمک می‌کند. بسیاری از دانشگران حوزه تاریخ و فلسفه علم، مصداق‌هایی از جمله طالع‌بینی، ستاره‌بینی، کف‌بینی، هومیوپاتی و طب سوزنی و انواع پیشگویی‌ها را از جمله موارد مرتبط با شبه‌علم می‌دانند. تقریبا از  زمانی که تاریخ مکتوب بشر وجود داشته، فرهنگ عامه تقریبا تمام جوامع آمیخته با باورهای شبه‌علمی بوده است. توسعه این باورها در زمانه مدرن همزمان با گسترش علم، از طریق رسانه‌های مدرن تسهیل شده است.

 و …

 

فهرست مطالب

مقدمه
شبه‌علم چیست و از چه زمانی گسترش یافت؟
تفاوت علم و شبه علم
رواج شبه‌علم در زمینه نجوم
مقابله با شایعات
مقایسه ایران با سایر کشورها
پایان

 

عنوان : شبه علم چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 392 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت شبه علم چیست

دانلود پاورپوینت شبه علم چیست 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا