خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت Six Sigma،شش سیگما 2021

دانلود پاورپوینت Six Sigma،شش سیگما 2021

دانلود پاورپوینت Six Sigma،شش سیگما 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت Six Sigma ، شش سیگما

•سیگما اصطلاحی است كه در آمار برای نشان دادن انحراف از «استانداردهای از قبل تعریف شده» به كار می‌رود. سیگما نشانگر درجه انحراف در مجموعه‌ای از اندازه‌گیری‌ها و یا یك فرآیند است.
 

•تلفیق و یكپارچه‌سازی صحیح تكنیك‌های آماری در سیستمی جامع به نام شش سیگما صورت می‌گیرد، شش سیگما مسیری را جهت تبدیل داده‌ها به دانش مورد نیاز سازمان ایجاد می‌كند كه در نتیجه آن تغییرات فرآیند مدار حاصل می‌گردد، جامعه كیفیت آمریكا دو مؤلفه تشكیل‌دهنده ‌شش سیگما را راهبرد (استراتژی) و سنجه‌ها می‌داند.

     نخستین بار شش سیگما در سال 1980 مطرح گردید و شرکت های بزرگ آمریکا ( همچون موتورولا ) آن را سرلوحه عملکرد خود قرار دادند و دستاوردهای علمی ارزنده ای نیز داشتند. این روش بعدها مورد توجه اروپایی ها و ژاپنی ها قرار گرفت..                                     

    نام شش سیگما را به بیل اسمیت در دهه هفتاد نسبت می دهند. وی هم اکنون پدر شش سیگما خوانده می شود.
شش سیگما نیز یك مفهوم آماری است كه به سنجش فرآیند از لحاظ تعداد عیوب می‌پردازد. دستیابی به سطح شش سیگما به معنی آن است كه فرآیند‌های ما تنها 4/3 خطا در میلیون را دارا هستند، به عبارت دیگر آن‌ها تقریباً در حد كمال عمل می‌كنند، شش سیگما همچنین یك فلسفه‌ مدیریت است كه به حذف انحرافات از طریق انجام مجموعه‌ای ازعملیات شامل ادراك، اندازه‌گیری و بهبود فرآیندها می‌پردازد. با پایین آمدن سطح سیگما، تعداد عیوب در هر یك میلیون مورد بیشتر می‌شود كه میزان آن در جدول زیر قابل رؤیت است
•عبارت است از نحوه به كارگیری ابزارها و تكنیك‌های شش سیگما در قالب پروژه‌های تعریف شده جهت حصول اهداف. لازمه پیاده‌سازی موفق شش سیگما، ایجاد زیرساختی اثربخش برای انتخاب، پشتیبانی و اجرای پروژه‌های شش سیگما می‌باشد. این پروژه‌ها بر تحقق اهداف راهبردی متمركز می‌باشند، مؤلفه دوم شش سیگما سنجه‌های این رویكرد می‌باشند. سنجه‌ها، معیارهای اندازه‌گیری و پایش پیشرفت پروژه‌ها بوده و منجر به درك صحیح فرآیند‌های تحت بهبود می‌گردند

دانلود پاورپوینت Six Sigma،شش سیگما 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا