خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت جنگ چریکی چیست 2021

دانلود پاورپوینت جنگ چریکی چیست 2021

دانلود پاورپوینت جنگ چریکی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت جنگ چریکی چیست

 

پاورپوینت جنگ چریکی چیست شامل 45 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی ، اقتصاد و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

تعریف چریک

 

چریک (یا پارتیزان) معمولاً به اعضای گروههای نظامی اطلاق میشود که در گروههای کوچک و بصورت قابل انعطاف و بدون خط نبرد خاصی میجنگند.

 

شیوهٔ جنگهای چریکی از شیوههای بسیار قدیمی جنگی است و در جهان معاصر کسانی چون مائو زدونگ، وندل فرتیگ، رژی دبره، وو نوین جیاپ، و چه گوارا از نظریه پردازان جنگ چریکی بوده اند.

 

برخلاف تصورات و باور ها ؛يک چريک قبل از اينکه يک نظامي ويک ماجراجو باشد؛ يک ايدوئولوژيست ؛يک متفکر؛روان شناس؛و رهبر است.شعار معروفيست که مي گويد :اگر مي خواهيد پيشرفت کنيد ديگران را رهبري کنيد؛اگر مي خواهيد مشهور شويد رهبران را رهبري کنيد؛اما اگر مي خواهيد موفق و جاويدان شويد خودتان را رهبري کنيد.براي رهبري خود به چند نکته اشاره ميکنيم:

يک معمار قبل از اينکه ساختمان فرسوده اي را تخريب کند؛نقشه ساختمان بعدي را که قرار است ساخته شود؛ را تهيه ميکند والبته بعد از اماده شدن نقشه ساختمان فرسوده را تخريب مي کند .يک چريک هم در هر مرحله اي که باشد قبل از اينکه در فکر تخريب فتح باشد؛درحال خود سازي؛باز سازي؛اموزش است.

اولين و مهمترين اصل براي چريک شدن ؛پزيرش تغيير و هدف است؛وقتي شخصي خود را براي چريک شدن اماده مي کند بايد تغييراتي در زندگيش دهد از جمله شخصيت؛طرز تفکر؛و از همه مهمتر ذهنيت خود را.اما هدف چيست؟ همان طور که ميدانيد چه گوارا ارژانتيني بود؛او بعد از سر نگوني حکومت استبدادي در کشورش به همراه فيدل کاسترو به کوبا رفت و بعد از چندين سال مبارزه کوبا را ازاد ساخت؛وي در کشور هايي مثل گنگو؛نيجر؛برزيل؛کلمبيا؛بو ليوي؛جنبشهاي ازاديبخش و ارتشهاي چريکي بسيار زيادي را راه اندازي کرد و به نتيجه رساند. وي در طول دوران زندگيش بارها به سمتهايي از جمله رياست جمهوري ؛ وزارت خزانه داري؛ وزارت جنگ و پشتيباني ؛وغيره بر گزيده شد اما عشق به ارمانهايش مانع از اين شد که وي اين سمتها را قبول نمايد؛او تا اخرين ساعتهاي عمرش که در بوليوي دستگير ؛ اعدام و قطعه قطعه شد لحظه اي غرور و جاطلبي در او رخنه نکرد.از او در اخرين ساعات زندگيش پرسيدن:براي چه اين همه سال مبارزه کردي؟گفت:براي ازادي!!!!

از لحاظ لغوی ،چریک جنگ کوچک میباشد و از نظر معنا ،یک عنصر نظامی یک (جنبش مقاومت)است که با عده ای از افراد ملت بر علیه دولت محلی و یا نیروهای اشغالگر فعالیت مینمایند.

و …

فهرست مطالب

مقدمه
تعریف چریک 
جنگهای چریکی 
جنبش مقاومت 
اهداف جنگ چریکی 
شرایط لازم برای عملیات موفقیت آمیز چریکی 
مشخصات جنگهای چریکی 
اصول عملیاتی جنگهای چریکی 

پایان

 

عنوان : جنگ چریکی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 448 کیلوبایت

تعداد صفحات : 45

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

جنگ چریکی چیست

دانلود پاورپوینت جنگ چریکی چیست 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا