خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت زندگینامه جابر بن حیان 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه جابر بن حیان 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه جابر بن حیان 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت زندگینامه جابر بن حیان

 

پاورپوینت زندگینامه جابر بن حیان شامل 31 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

جابر بْن حَیّان کوفی، دانشمند شیعی قرن دوم هجری قمری که مجموعه بزرگی از آثار علمی در کیمیا، فلسفه، طب، ریاضیات، نجوم وموسیقی به او نسبت داده شده است؛ هرچند شهرت او به سبب کیمیا است. آثار منسوب به او چارچوبی شیعی دارد. جابر کیمیا را علمی الهی و برترین علم می‌داند که سالک باید بعد از خواندن ریاضی و فلسفه به آن دست يابد.

منابع متعددی در وجود شخصیتی با این نام تردید کرده‌اند؛ چنان‌که نام او در منابع متقدم رجالی شیعه ذکر نشده است. در مقابل، شماری از تاریخ‌نگاران و زندگی‌نگاران، از جمله ابن خَلَّکان، ابن ندیم،ابن طاووس، صَفَدی، سید محسن امین و صدیق حسن خانجابر را از شاگردان امام جعفر صادق(ع) دانسته‌اند.

 و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

شخصیت جابر

زادگاه

زندگانی

درگذشت

شاگرد امام صادق(ع)

آثار

اندیشه‌های جابر در مورد کیمیا

چارچوب شیعی اندیشه‌های جابر

راه کسب دانش از دیدگاه جابر

نام امام زمان(عج) در آثار جابر

پایان

 

عنوان :  زندگینامه جابر بن حیان

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 31

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

زندگینامه جابر بن حیان

دانلود پاورپوینت زندگینامه جابر بن حیان 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا