خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت مطلوبیت نهایی چیست 2021

دانلود پاورپوینت مطلوبیت نهایی چیست 2021

دانلود پاورپوینت مطلوبیت نهایی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت مطلوبیت نهایی چیست


پاورپوینت مطلوبیت نهایی چیست شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

مطلوبیت نهایی اصطلاحی در علم اقتصاد است که به تغییرات مطلوبیت کل، حاصل از بدست آوردن مصرف یک یا چند واحد بیشتر از کالا یا خدمات اشاره دارد. مطلوبیت  حاشیه‌ای، شیب منحنی مطلوبیت کل است. تا زمانی که مطلوبیت حاشیه‌ای مثبت باشد، مطلوبیت کل با ادامهٔ مصرف افزایش می‌یابد، اما در صورت منفی شدن مطلوبیت حاشیه‌ای، مطلوبیت کل هم کم می‌شود. در جایی که مطلوبیت کل بیشترین مقدار خود را دارد، مطلوبیت حاشیه‌ای صفر است. مطلوبیت حاشیه‌ای را می‌توان به صورت «تغییرات در مطلوبیت بر اثر مصرف یک واحد بیشتر از کالا» نیز تعریف کرد.

 

قانون کاهش مطلوبیت حاشیه‌ای که توسط آلفرد مارشال )۱۸۴۲–۱۹۲۴۴ میلادی) ارائه  شده، بیان می‌کند که برای هر فرد مطلوبیت حاشیه‌ای هر چیزی با هر بار افزایش در میزان مصرفش، کاهش پیدا می‌کند. برای نمونه فردی که در طول یک بازهٔ زمانی یک هفته‌ای، یک بستنی می‌خورد، مقداری احساس رضایت (مطلوبیت) می‌کند، با خوردن بستنی دوم در همان هفته، میزان رضایتِ کل افزایش می‌یابد، اما میزان افزایش رضایت بر اثر خوردن بستنی دوم، احتمالاً کمتر از میزان افزایش رضایت بر اثر خودن بستنی اول خواهد بود و در دفعات بعدی نیز این روند ادامه می‌یابد.

مطلوبیت حاشیه ای از واژه انگلیسی (marginal utility) گرفته شده است. مطلوبیت حاشیه ای کالایی مانند X عبارت است از تغییر در مطلوبیت نهایی (کل) در ازای یک واحد اضافی کالای X در هر واحد زمان.واژه مطلوبیت اولین بار به وسیله پروفسورجرمی بنتام انگلیسی مطرح شد. در هر حال نه وی و نه اقتصاددانان هم عصر وی رابطه بین ارزش کالا و مطلوبیتی که از مصرف کالا حاصل می شود را درک نکرده اند.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

شرط تعادل مصرف کننده (قانون برابری مطلوبیت های نهایی)

نظریه ی کاردینالی مطلوبیت نهایی

قانون نزولی بودن مطلوبیت نهایی

تابع و منحنی مطلوبیت نهایی

تابع مطلوبیت نهایی برگسون-ساموئلسون

مطلوبیت نهایی و استخراج منحنی های بی تفاوتی

پایان

 

عنوان : مطلوبیت نهایی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 304 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت مطلوبیت نهایی چیست

دانلود پاورپوینت مطلوبیت نهایی چیست 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا