خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت سود و جنسیت مدیران 2021

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت سود و جنسیت مدیران 2021

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت سود و جنسیت مدیران 2021

لینک دانلود محصول

عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت سود و جنسیت مدیران

 

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 50

 

در چند دهه اخیر واژه مدیریت سود به عنوان یکی از حیاتی ترین مسائل گزارش گری مالی در نظر گرفته شده است و توجه بیشتری را به خود جلب کرده است.

مدیریت سود عبارت است از فرایند انجام اقدامات عمو.می در محدوده اصول عمومی پذیرفته شده حسابداری که سبب رسیدن به سطح سود مورد نظر می شود . بنا به گفته برگستالر داماس (1988) مدیریت سود عموماً در برگیرنده محدوده وسیعی از اقداماتی است که بر سود اثر می گذارد و محدوده وسیعی از اقدامات عملیاتی ، سرمایه گذاری و تامین مالی و اقعی تا اقدامات دفتر داری محض را در بر می گیرد که فقط بر معیارهای حسابداری سنجش سود تاثیر می گذارد(همان منبع)

از نظر هیلی و هلن (1999) مدیریت سود ، استفاده مدیریت از از قضاوت در گزارش دهی مالی و ساختار بندی معاملات ، برای اصلاح و تعییر گزارش گری مالی است تا استفاده کنندگان صورت های مالی را در مورد عملکرد اقتصادی شرکت گمراه کند و یا بر نتایج معاملاتی که به ارقام حسابداری مثل سود بستگی دارد ، تاثیر گذارد.

فرضیه مدیریت سود در ابتدا با عنوان هموار سازی سود توسط هیپ ورث (1953 ) ارائه و بعداً توسط گوردون (1964) معرفی شد . برای اولین با ر توسط مک نیچلسون (1988) عبارت « مدیریت سود» جایگزین عبارت « همواره سازی سود » شد . از این جهت مدیریت سود در کانون توجه قرار گرفت . بر این اساس که می تواند در تهیه خلاصه ای از عملکرد شرکت اعمال نفوذ کند و نتایج مورد نظر خود را منعکس کند.

اسکیرز (1989) مفهوم مدیریت سود را به این صورت تعریف می کند « مداخله عمدی در فرایند گزارش گری مالی برای به دست آوردن سطح مورد انتظار سود » یعنی با توجه به مقاصد و اهداف مختلف مدیریت ، ممکن است سود افزایش و یا کاهش یابد یا هموار شود . مقاصد و انگیزه هایی که باعث مدیریت سود شده ، در ادبیات حسابداری بسیار زیاد بوده که برخی از آنها به شرح زیر است :

ـ دریافت پاداش های مدیریتی

این فرضیه پیش بینی می کند که اگر بر اساس یکی از معیارهای عملکرد (نظیر سود حسابداری ) به مدیر پاداش داده می شود ، وی تلاش خواهد کرد تا از روش های حسابداری استفاده کند که سود و در نتیجه پاداش خود را افزایش دهد . اگر مبالغ پرداختی به مدیر به طور مستقیم بر اساس ارقام حسابداری (مانند سود ، فروش ، دارایی ها ) محاسبه شود ، هرگونه تغییر در روش های حسابداری می تواند بر پاداش پرداختی به مدیر تاثیر گرار باشد .

 

فهرست مطالب

مدیریت سود

دریافت پاداش های مدیریتی

کاهش هزینه سیاسی

افزایش ارزش شرکت

جذب سرمایه

فلسفه مدیریت سود

مدیریت سود چیست؟

مديريت سود خوب در برابر مديريت سود بد

شيوه هاي مديريت سود

مديريت واقعي سود (دست كاري فعاليت هاي واقعي)

پیامدهای دست کاری فعالیت های واقعی

تفاوت­های بین ­مدیریت اقلام تعهدی­ اختیاری و دست­کاری فعالیتهای واقعی

هزینه های مربوط به دست کاری فعالیت های واقعی

انگيزه هاي مديريت سود

انگيزه هاي قراردادي

انگيزه هاي بازار

انگيزه هاي قانوني

حاكميت شركتي

هيات مديران

كميته حسابرسي

واحد حسابرسی داخلی

حسابرسی برون سازمانی

جنسیت مدیران

تعریف مدیریت

تفاوت مدیریتی میان مرد و زن

پيشينه تحقيق

منابع

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت سود و جنسیت مدیران 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا