خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت کارت اعتباری چیست 2021

دانلود پاورپوینت کارت اعتباری چیست 2021

دانلود پاورپوینت کارت اعتباری چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت کارت اعتباری چیست

 

پاورپوینت کارت اعتباری چیست شامل 37 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

کارت اعتباری، کارتی است که یک بانک یا نهاد پولی یا اعتباری صادر می‌کند و به دارنده‌ی آن این امکان را می‌دهد که کالا یا خدمتی را بدون پرداخت وجه نقد و صرفاً با ارائه کارت، خریداری کند؛ سپس بهای آن‌را طی مدّت‌‌زمان مشخصی به صادرکننده‌ی کارت بپردازد.

در بیان تاریخ آغاز کارت‌های اعتباری، دیدگاه‌های متفاوت وجود دارد. بعضی نقطه آغازین آن‌را بن‌های اعتباری می‌دانند که شرکت نساجی انگلستان بین کارکنان خود توزیع کرد و کارکنان با استفاده از آن‌ها از مراکز تجاری طرف قرارداد خرید می‌کردند. شرکت، بهای کالاهای خریداری شده را می‌پرداخت؛ سپس به‌صورت اقساط از حقوق کارکنان کسر می‌کرد؛امّامعمول نویسندگان، ابداع کارت‌های اعتباری و بانکی را به فردی به‌نام جان. بگینز کارشناس اعتباری مصرفی بانک نیویورک نسبت می‌دهند. طرح اوّلیه‌ی او که تحت عنوان Charge IT در سال 1946 مطرح‌ شد، جهت خریدهای کوچک از مغازه‌های محلّی مورد استفاده قرار می‌گرفت که با کامیابی روبه‌رو بود. از این‌رو سبب شد تا سایر بانک‌ها نیز طرح‌های مشابه را مورد بررسی اوّلیه قرار دهند. در سال 1960 بانک آو امریکا (Bank of America) طرح خود را تحت عنوان بانک امریکارد (Bank Americard) به بازار عرضه کرد. در این طرح که از کارت‌های پلاستیکی جهت خرید کالا و خدمات و گرفتن وجوه نقد از بانک استفاده می‌شد، کارت بانکی، مفهوم امروزی‌ خود را یافت. فعّالیت این کارت که بعدها به‌نام ویزا (VISA) شهرت گرفت، به‌سرعت گسترش یافت. بعد از آن، بیش‌تر مؤسّسات و بانک‌ها به‌منظور فروش و رقابت در بازار، به صدور کارت اعتباری‌ مبادرت کردند و این روند با سرعت شتابنده رو به گسترش است. امروزه چند صد میلیون نفر و چند صد هزار مؤسّسه، با استفاده از کارت‌های بانکی، معامله می‌کنند.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

عناصر تشکیل‌دهنده‌ی کارت‌های اعتباری

کیفیت معامله با کارت‌های اعتباری

مدل عملیاتی کارت اعتباری براساس قرارداد قرض‌الحسنه

انواع کارت‌‌های اعتباری

فواید کارت‌های اعتباری‌

آثار اقتصادی کارت‌‌های اعتباری

مشکلات اقتصادی این کارت‌‌ها

پایان

 

عنوان :  کارت اعتباری چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 37

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

کارت اعتباری چیست

دانلود پاورپوینت کارت اعتباری چیست 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا