خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پروژه آشنایی با مقررات کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار 2021

دانلود پروژه آشنایی با مقررات کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار 2021

دانلود پروژه آشنایی با مقررات کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار 2021

لینک دانلود محصول

فایل پروژه آشنایی با مقررات کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار با فرمت docx، در حجم 46 صفحه فایل ورد کامل و جامع.

 

 

بخشی از متن:

مقدمه:

به زبان ساده، «کارآفرینی» همان فرایند تاسیس یک کسب و کار (شرکت) بر مبنای یک فکر و ایده نو است. اکنون در عرصه جهانی افراد خلاق و نوآور به عنوان کارآفرینان منشا تحولات بزرگی در عرصه تولید و خدمات شده اند. حتی شرکتهای بزرگ جهانی برای حل مشکلات خود به کارآفرینان مراجعه می کنند.

چرخ های توسعه اقتصادی با توسعه کارآفرینی حرکت می کنند. امریکا اقتصاد خود را مدیون همین افراد است. وقتی مسیر حوادث، وقایع و روند فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی جوامع را بررسی می کنیم، در می یابیم که انسان ها همواره به دنبال تغییر بوده اند و در این میان، افرادی بوده اند که از قوانین کلی جوامع تبعیت نکرده و باعث تغییر در جوامع خود و به طور کلی جوامع بشری شده اند.

جامعه پیشرفته امروزی، توسعه خود را مدیون انسان هایی است که قادر به تبدیل رویاها و ایده های خلاقانه خود به حقیقت بوده اند، روحیه استقلال طلبی برای کاوش موقعیت های جدید را داشته اند و از جرأت کافی برای مبارزه با روش های متداول و جا افتاده برخوردار بوده اند. این عاملان تغییر، شخصیت و روحیه ای داشته اند که امروزه «کارآفرینی» نامیده می شود. کارآفرینی هم دارای بعد نظری (تئوریک) و هم دارای بعد عملی (کاربردی) است که می توان با روش های مختلف آموزشی، به آموزش کارآفرینان همت گماشت.

با توجه به این که شخصیت و روحیه آدمی عمدتاً در دوران نوجوانی و جوانی شکل می گیرد، می توان با یک برنامه صحیح آموزشی، به پرورش ویژگی ها و روحیه کارآفرینی و آشنایی با کسب و کار کارآفرینانه در این دو نسل پرداخت.

 

 

تعاریف و سیر تاریخی

کارآفرین‌ کسی‌ است‌ که‌ متعهد می ‌شود مخاطره‌های‌ یک‌ فعالیت‌ اقتصادی‌ را سازماندهی‌، اداره‌ و تقبل‌کند(فرهنگ دانشگاهی وبستر).

کارآفرین کسی است که تلاش می کند با راه اندازی شرکت خود یا به تنهایی عمل کردن در دنیای اقتصاد سودی بدست آورد مخصوصاً که باید پذیرای مخاطرات باشد(فرهنگ کمبریج).

در دایره‌‌المعارف بریتانیکا، کارآفرین اینگونه تعریف شده است: شخصی که کسب و کار و یا موسسه اقتصادی را سازماندهی و مدیریت کرده و خطرات ناشی از آن را می ‌پذیرد.

واژه کارآفرینی از قرنها پیش و قبل از آنکه به زبان امروزی مطرح شود، در زبان فرانسه متداول گردید. این واژه معادل کلمه فرانسوی Enterprendre به معنای” متعهد شدن” (معادل under Take در زبان انگلیسی) می ‌باشد که در سال 1848 توسط جان استوارت میل به کارآفرینی ( Enterpreneur ) در زبان انگلیسی ترجمه شد.

 

 

تاریخچه کارآفرینی

Richard Cantillon (اقتصاد دان) در اوایل قرن 18 این واژه را برای اولین بار برای توصیف فعالان اقتصادی که انجام هزینه های مشخص رابه عهده می گیرند ولی در انتظار درآمد نامعین و توام با ریسک در آینده هستند، به کار برده است. او بین زمین داران، دستمزدبگیران و کارآفرینان تمایز قایل شد. از نظر وی کارآفرینان در محیطی همراه با عدم قطعیت فعالیت می کنند، سرمایه اولیه را خودشان فراهم می کنند و با بهایی نامعین به خرید و فروش می پردازند.

قرن 19 زمان حاصل خیزی کارآفرینی بود زیرا پیشرفتهای اقتصادی طی انقلاب صنعتی انگیزه ها را برای اختراعات و نوآوری های ادامه دار ایجاد کرد.

و …

 

 

فهرست مطالب

مقدمه
تعاریف و سیر تاریخی
تاریخچه کارآفرینی
انواع کارآفرینی
انواع رهیافت های کارآفرینی
مزایای عمده کارآفرینی
تفاوت کارآفرینی با مدیریت صرف
انواع کارآفرینان
فرهنگ کارآفرینی
فرهنگ سازمانی
مشکلات و موانع کارآفرینی در سازمان
ویژگی های جمعیت شناختی کارآفرینان
ویژگی های شخصیتی کارآفرینان
نقش خانواده در توسعه کارآفرینی
تاریخچه کارآفرینی در ایران
موفقیت
معنی و مفهوم موفقیت
برنامه ریزی مسیر شغلی
دلایل مهم راه اندازی کسب و کار توسط افراد مختلف
شناخت انواع کسب و کار
دلایل انتخاب کسب و کار خانگی
مزایای کسب و کار خانگی نسبت به دیگر کسب و کارها
اصول راه اندازی کسب و کار
راه های یافتن ایده کسب و کار
مراحل راه اندازی کسب و کار
بازاریابی
تحقیقات بازار
دستاوردهای تحقیقات بازار در کسب و کار
خلاقیت
جایگاه مشتری و ویژگی های فروشنده خوب
صفات لازم برای موفقیت در فروش
امور مالی کسب و کار
مدیریت کسب و کار
طرح کسب و کار

قسمت های یک طرح کسب و کار

نتیجه گیری
منابع و مآخذ

 

این فایل پروژه مدیریت کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار در 46 صفحه ورد تهیه شده است.

دانلود پروژه آشنایی با مقررات کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا