خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت ایماگو درمانی چیست 2021

دانلود پاورپوینت ایماگو درمانی چیست 2021

دانلود پاورپوینت ایماگو درمانی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت ایماگو درمانی چیست

 

پاورپوینت ایماگو درمانی چیست شامل 66 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

درمان تصویر سازی ارتباطی (IRT) در ۱۹۷۰ به عرصه زوج درمانی راه یافت  .طولانی بودن روانکاوی های سنتی به لحاظ زمانی و هزینه زیاد درمان از مهمترین عواملی بودند که روان درمانی را از شکل پویشی دراز مدت به حوزه های شناخت بنیاد و گرایش به سرعت سوق دادند .

حیطه زوج درمانی و خانواده درمانی نیز تحت تاثیر بینش های رابطه محور پدیدار شده، تمرکز بر متغیرهای میان فردی را آغاز و کارایی قابل مشاهده و کوتاه مدت درمان ها را مورد توجه قرار دادند. ایماگودرمانی ارتباطی نیز همچنان که از نامش پیداست دست ساخته همین نگرش تلفیقی بوده است .  
این رویکرد دو مقوله را بطور همزمان مورد تاکید قرار می دهد:

۱- شناسایی تاثیرات کودکی بر پویایی های ازدواج و انتخاب همسر
۲- اهمیت اکتساب  مهارتهای  ارتباطی .
 ایماگو درمانی هر دو مقوله تحلیل های درون روانی و روابط میان فردی را مورد توجه قرار می دهد.  ایماگودرمانی یا درمان تصویرسازی ارتباطی (IRT) نوعی درمان تحلیلی ست که توسط  هارویل هندریکس  با التقاط رویکردهایی  چند، بنیانگذاری و وارد عرصه زوج درمانی شده است .

هندریکس اصول ایماگودرمانی را در دو کتاب ” عشقی را که می خواهید بیافرینید : راهنمایی برای زوج ها  ( ۱۹۸۸)و عشقی که احساس می کنید را حفظ کنید: راهنمایی برای مجردها  ( ۱۹۹۲) شرح داده است . مبانی نظری آن را  تحلیلی  بویژه  یونگی و مداخلات آن به روانشناسی گشتالت و  سایکودرما  نسبت می دهند .ایماگودرمانی آمیزه ای از نظریه های دیروز و امروز است.

همانطور که از نام نظریه پیداست مهمترین مفاهیمی که هندریکس به آن  توجه داشته تصویر سازی ذهنی و “ارتباط ” بوده است.  این نظریه پرداز با تصویرسازی ذهنی زوج ها را به “خاطرات کودکی “شان برمی گرداند و با بینش رساندن آنان در مورد خاطرات اولیه بار جراحت هایی که بر دوش می کشند را سبک می نماید. در عین حال که فلسفه ای انعطاف پذیر و قابل درک پیرامون روابط به زوجها عرضه می کند.

مهارتهای لازم جهت حل مسئله و مکالمه را در اختیارشان قرار می دهد .  فلسفه مطرح شده در این درمان  حقیقت عشق  و ناکامی ها  را برای جفتها  روشن کرده و نمایان می کند که چرا بهتر است همسران بجای فروپاشی رابطه، روی آن کار کنند . ایماگودرمانی در میان طیف وسیعی از مدلهای در دسترس زوج درمانی با مجموعه ای از ویژگی های ارزشمند شناسایی می شود : کاربردی – کوتاه مدت – قابل فهم – منطقی – راهگشا و بسرعت تاثیر گذار  .

نظریه آسیب شناسی روانی :
آسیب شناسی  در این دیدگاه برخاسته از روابط معیوب و فعلی همسران است که خود در کودکی هر همسر ریشه دارد . ریشه تمام دشواری های کنونی رابطه، گسیختگی های پیوندهای  مورد انتظار در کودکی است که دوباره در روابط صمیمانه همسران پدیدار خواهند شد

بنیان درمان ایماگویی – ارتباطی بر این عقیده استوار است که هر فرد مخلوق و تابع رابطه و خالق آن نیز می باشد به عبارت دیگر هر شخص در بدو خلقتش زندگی را متصل و در پیوند تمام جنبه های خود آغاز می کند . مشکلات انسان از آنجایی شروع می شود که این پیوند ضروری میان اجزا گسیخته می گردد . از مهمترین آنها رفتارهای ناهشیار والدین است .

و …


فهرست مطالب

مقدمه

نظریه آسیب شناسی روانی

 مرحله شیفتگی 

ایماگو و مغز

کشمکش قدرت

خودبلعیدگی

مراحل تحولی در ایماگو درمانی

ایماگو درمانی

جفت گزینی همسران بر اساس تیپ شخصیتی

محتوای درمان

نقش رابطه درمانی

پایان

 

 عنوان : ایماگو درمانی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 2.19 مگابایت

تعداد صفحات : 66 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت ایماگو درمانی چیست

دانلود پاورپوینت ایماگو درمانی چیست 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا