خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی شهر اراک 2021

دانلود پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی شهر اراک 2021

دانلود پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی شهر اراک 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی شهر اراک

 

بخشی از متن پاورپوینت :
تاریخچه شهر
شهر اراک از نظر تاریخی نسبت به سایر شهرهای استان از قدمت چندانی برخوردار نیست. زمان احداث شهر اراک به دوره قاجار و سلطنتفتحعلی شاه می‌رسد.
در اوایل سلطنت قاجار در عراق عجم بعلت وسعت زیاد و جمعیت فراوان همواره ناامنی و اختلافات محلی بروز می‌کرد و این امر از لحاظ سیاسی و اقتصادی برای حکومت مرکزی بروز مشکل می‌کرد. در زمان فتحعلی شاه قشونی به نام عراق تشکیل گردید و فتحعلی شاه به فکر سربازگیری از مردماین سامان افتاد. یوسف خان گرجی شپهدار لشکر عراق از فتحعلی شاه تقاضا نمود که برای مرکز قشون عراق عجم قلعه‌ای نظامی احداث کند.
به همین جهت تأسیس ساختمان اولیه شهر به‌صورت قلعه‌ای به نام سلطان آباد، شروع و در سال 1231 هجری(1808 میلادی) به پایان رسید. اراک از معدود شهر های ایران است که طبق نقشه ساخته شده.
مهندس تریزر فرانسوی که به همراه ژنرال گاردان از سوی ناپلئون به ایران آمده بود، اراک را مطابق شهر نیس فرانسه طراحی کرد. چنان چه بازاری به شکل صلیب یادگاری از اعتقادات اوست.
شهر قدیم اراک دارای چهار دروازه بوده بازار کنونی اراک شبکه ارتباطی داخلی این دروازه‌ها بود و راه‌های اصلی و خارجی از این دروازه‌ها آغاز می‌شد.
این دروازه‌ها عبارتند از: دروازه شهرجرد در مشرق دروازه رازان در شمال دروازه حاج علینقی در غرب دروازه قبله در جنوب با عبور راه آهن از اراک و احداث خیابان و گذرگاه‌های جدیذ توسعه شهر در قسمت جنوب و جنوب غربی آغاز شد…

فهرست مطالب : 
تاریخچه شهر
نوع اقلیم
بادها
گلباد های سالانه
موقعیت جغرافیایی
جمعیت
نقاط دیدنی
صنایع و معادن
صنایع دستی
منابع

دانلود پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی شهر اراک 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا