خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت نظارت و راهنمایی تعلیماتی 2021

دانلود پاورپوینت نظارت و راهنمایی تعلیماتی 2021

دانلود پاورپوینت نظارت و راهنمایی تعلیماتی 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت نظارت و راهنمایی تعلیماتی

 

پاورپوینت نظارت و راهنمایی تعلیماتی شامل 49 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

چکیده

نظارت و راهنمایی فرایندی آموزشی است که در آن کسی که دارای علم و مهارت بیشتری است مسئولیت آموزش فرد دیگری را که کمتر واجد این عناصر است بر عهده می گیرد. نظارت و راهنمایی آموزشی از وظایف کلاسیک میدان آموزشی تلقی می شود. آنان به علل گوناگون برای اجرای این وظیفه تلاش نکرده و نمی کنند. در بیشتر مدارس که نظارت و راهنمایی آموزشی بر عهده راهنمایان آموزشی است، این وظیفه کاری عادی و اداری تلقی می شوند که در روند اصلاح وضع آموزشی معلمان تاثیر چندانی ندارد, در نتیجه مسائل و مشکلات آموزشی معلمان همچنان لاینحل باقی مانده است و میدان مدارس و راهنمایان آموزش در چارچوبهای فعلی و با روشهای کنونی توانایی پاسخگویی به مسائل و مشکلات معلمان و رفع نیازهای آنان را ندارند لذا امر نظارت و راهنمایی با وظایف و مسئولیتهای خود جهت اصلاح وضع آموزشی معلمان و در نهایت اصلاح وضع تربیت دانش آموزان عامل مهمی محسوب می شود که در این مقاله به بررسی عوامل امر نظارت و راهنمایی در مرکزهای آموزشی و مدارس ضروری کرده است پرداخته می شود.

مقدمه:

امروزه آموزش و پرورش در تمام کشورها اهمیت و ارزش زیادی دارد و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی, اجتماعی، فرهنگی و سیاسی غیرقابل انکار است. به این دلیل صاحبنظران تعلیم و تربیت معتقدند که کارکنان آموزشی همچون مدیران و معلمان باید دستیابی به هدفهای از پیش تعیین شده شایستگیها و آمادگیهای خاص داشته باشند.

علاوه بر این به دلیل رشد بی رویه جمعیت و تعداد زیاد دانش آموزان در محیط های آموزشی و به دنبال آن اجبار در به کار گیری معلمهای بی تجربه و بدون آمادگیهای لازم در زمینه های تدریس و اداره کلاس، امکان دستیابی کامل به هدفهای آموزشی مشکلتر شده است. از این رو به منظور برطرف کردن مشکل گفته شده، در کنار عوامل بسیاری که مطرحند، راهنماهای تعلیماتی جایگاه ویژه ای دارند.

نیاز به نظارت و راهنمایی آموزش در همه زمینه های مربوط به فعالیتهای تدریس و یادگیری اجتناب ناپذیر است. این نیاز، به ویژه زمانی که آموزش و پرورش دستخوش تغییرات و تحولات بنیادی می گردد بیش از هر زمان دیگر احساس می شود زیرا نظارت، راهنمایی و ارزشیابی همواره در اجرای موثر و موفق برنامه های آموزش نقش اساسی داشته و دارد.

و …

 

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

بیان مسأله

اهمیت و ضرورت تحقیق

سوالات پژوهشی

مفاهیم نظارت و راهنمایی آموزش در ادوار مختلف تاریخی

نظارت و راهنمایی تحت عنوان بازرسی مدرسه و کلاس درس

نظارت و راهنمایی تحت عنوان روابط انسانی آزاد منشانه

نظارت و راهنمایی تحت عنوان اصلاح روش تدریس

نظارت و راهنمایی تحت عنوان راهنمایی و ارشاد

نظارت و راهنمایی تحت عنوان اصلاح برنامه درسی

نظارت و راهنمایی خلاق یا مبتنی بر خلاقیت

اصول نظارت و راهنمایی

وظایف نظارت و راهنمایی

ویژگیها و تواناییهای راهنماهای تعلیماتی

ادبیات پژوهش

نتیجه گیری

پیشنهادات پژوهش

پایان

 

عنوان : نظارت و راهنمایی تعلیماتی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 796 کیلوبایت

تعداد صفحات : 49 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت نظارت و راهنمایی تعلیماتی

دانلود پاورپوینت نظارت و راهنمایی تعلیماتی 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا