خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت آشنایی با مفهوم اجتماع 2021

دانلود پاورپوینت آشنایی با مفهوم اجتماع 2021

دانلود پاورپوینت آشنایی با مفهوم اجتماع 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت آشنایی با مفهوم اجتماع

 

پاورپوینت آشنایی با مفهوم اجتماع شامل 31 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

واژه “Community” به معنای اجتماع از ریشه لاتین “Communis” (مشارکت عامه) گرفته شده است. در زبان فارسی اصطلاح اجتماع از زبان عربی اخذ شده و به معانی جماعت، انبوهی، اشتراک، وفاق عمومی و شباهت زیستی گروهی از جانوران یا گیاهان یک منطقه جغرافیایی با شرایط مساوی به‌کار رفته است.

از منظر جامعه‌شناسی، اجتماع به گروهی از افراد اطلاق می‌شود که دارای پیوندهای قوی و بادوامی‌اند و نیز گاهی اوقات مکان جغرافیایی مشترکی دارند. همچنین اعضای‌‌ آن در فعالیت‌های اجتماعی مشارکت منظمی دارند. افراد این گروه هویت‌یابی قوی با گروه دارند.

اصطلاحات اجتماع و جامعه از مباحث اساسی و دقیق و ظریف جامعه‌شناسی عمومی است ولی متاسفانه غالبا این دو واژه را نابجا و نادرست به کار می‌برند. فردیناند تونیس (Ferdinand Tönnies: 1855-1936) جامعه‌شناس آلمانی از نخستین افرادی بود که در مطالعات اجتماعی و جامعه‌شناسی معادل‌های آلمانی این دو واژه (Gemeinschaft: اجتماع) و (Gesellschaft: جامعه) را از یکدیگر متمایز دانست و به تعریف جداگانه این دو اصطلاح پرداخت.

و

 

فهرست مطالب

مقدمه

تقابل اجتماع و جامعه در تاریخ تفکر اجتماعی

ویژگی‌های اجتماع در نظر تونیس

پایه‌های روان‌شناختی تمایز اجتماع و جامعه در نزد تونیس

سنخ‌شناسی دوقطبی تونیس، الگویی برای جامعه‌شناسی

از زوال تا احیای مجدد مفهوم اجتماع

پایان

 

عنوان : آشنایی با مفهوم اجتماع

فرمت : پاورپوینت

حجم : 304 کیلوبایت

تعداد صفحات : 31

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

آشنایی با مفهوم اجتماع

دانلود پاورپوینت آشنایی با مفهوم اجتماع 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا