خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت جلب شخص ثالث 2021

دانلود پاورپوینت جلب شخص ثالث 2021

دانلود پاورپوینت جلب شخص ثالث 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت جلب شخص ثالث

 

پاورپوینت جلب شخص ثالث شامل 31 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

از نظر قانونی افرادی که در یک دعوی وارد میشوند به سه دسته اند: گروه اول خواهان و دوم که  بهعنوان خوانده هستند و اصحاب دعوی را تشکیل می‌دهند. گروه سوم که خارج از شمول اصحاب دعوی هستند در برابر دو گروه قبلی عنوان “شخص ثالث” را دارند. منظور از شخص ثالث همه اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که در دادخواست اصلی عنوانی از خواهان و خوانده ندارند. در این نوشتار چگونگی ورود یا جلب شخص ثالث هنگام دادرسی مدنی مورد بررسی قرار میگیرد.

ورود ثالث از دیدگاه قانون آیین دادرسی مدنی

در پارهای اوقات در جريان دادرسي، شرايطي بهوجود می‎‎آيد كه لازم میشود تا اشخاصي كه در ابتداي تشكيل پرونده دخالت نداشتهاند، براي صيانت از حقوق خود يا كمك به يكي از طرفين درگير در پرونده، وارد دعواي اصلي شوند.

در تعریف دعوای ورود ثالث، می‌توان گفت: دعوای ورود شخص ثالث عبارت است از اقدام قانونی شخص ثالث اعم از حقیقی یا حقوقی بهموجب ارائه و تقدیم دادخواستی مستقل به دادگاه رسیدگی‌کننده به اصل دعوی به طرفیت یکی از طرفین یا هر دو طرف دعوای اصلی (خواهان، خوانده یا هر دو) جهت ورود در موضوع دادرسی اصلی، بهمنظور ابراز ادعای حق مستقلی جهت خویش نسبت به تمام یا بخشی از خواسته دعوای اصلی و یا اعلام ذی‌نفع بودن در محق شدن یکی از طرفین دعوای اصلی، که شامل رسیدگی در مرحله بدوی و نیز مرحله تجدیدنظر هم میشود.

لیکن نکته قابل توجه اینکه در هر صورت “وارد ثالث باید مبنای ورود خود را به دعوی اصلی به نحو صریح اعلان نماید و در صورت عدم تصریح، به موجب مواد ۵۱ و ۵۳ قانون آیین دادرسی مدنی اخطار رفع نقص صادر خواهد شد.”

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

ورود ثالث از دیدگاه قانون آیین دادرسی مدنی

حقوق متعلق به وارد ثالث

تشريفات دعواي ورود ثالث

جایگاه وارد ثالث در دعوای اصلی

تفكيك دعوي ثالث از دعوي اصلي

جلب ثالث

هزينه جلب ثالث

پایان

 

عنوان : جلب شخص ثالث

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 31

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

جلب شخص ثالث

دانلود پاورپوینت جلب شخص ثالث 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا