خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت فناوری نانودربسته بندی مواد غذایی 2021

دانلود پاورپوینت فناوری نانودربسته بندی مواد غذایی 2021

دانلود پاورپوینت فناوری نانودربسته بندی مواد غذایی 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت فناوری نانودربسته بندی مواد غذایی در 34 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxانواع بسته بندی های موجود:

یكی از روشهای طبقه بندی بسته بندی ها طبقه بندی آنها بر اساس جنس مواد مصرفی است


شیشه و ظروف شیشه ای

مزایا و معایب بسته بندی با ظروف شیشه ای

ظروف فلزی یا حلبی


تاریخچه ساخت ظروف فلزی در دنیا

    و در ایران

    مزایای قوطی فلزی

    معایب قوطی فلزی

 

بسته بندی مدرن

     روزانه بیش از پنج میلیارد لیتر آب آشامیدنی، شیر، آب میوه و سایر مواد غذایی مایع در جهان مصرف می شود. بسته بندی و روش نگهداری نقش مهمی در حفظ کیفیت این محصولات دارد. در واقع مواد غذایی سالم باید بدون نیاز به افزودن مواد نگهدارنده و یا نگهداری در یخچال، بسته بندی شود و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. چنین امری چگونه ممکن است؟ مقاله حاضر در صدد ارائه تاریخچه مختصری از روش های بسته بندی و تشریح آخرین فناوری ها در این زمینه است که در قالب بسته بندی اسپتیک ظهور پیدا کرده است.


انواع بسته بندی

     امروزه انواع بسته بندی در بازار به چشم می خورد که از مواد مختلف نظیر کاغذ، پلاستیک، فلز یا شیشه ساخته می شوند. اما شیوه اصلی برای شناخت بسته بندی ها ، تقسیم آنها به «انعطاف پذیر» ، «نیمه منعطف» و «سخت» است. بسته بندی به شیوه منعطف شامل کیسه های کاغذی، پوشش های پلاستیکی که چیپس در آن ریخته می شود و پاکت های کاغذی یا نایلونی که وسایل خریداری شده برای منزل حمل می شوند.  

رنگ در گرافیک بسته بندی

     نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد استفاده ی به جا از رنگ هاست به عنوان مثال رنگ سبز در جایی بیانگر فساد و پوسیدگی ودر جایی بیانگر طراوت و تازگی باشد.
در انتخاب رنگ مواد غذایی و نوشیدنی ها علاوه بر توجه به رنگ مواد غذایی می توان با توجه به ویزگی های گروه مصرف کننده از رنگ ها به عنوان ابزاری قدرتمند بهره جست.
به عنوان مثال در طراحی جعبه ی چای گیاهی می توان از رنگهای ملایم و لطیف که مترادف فراورده های گیاهی است بهره گرفت اما برای چای خشک می توان از زمینه ی تیره برای حس مرغوبیت محصول در مشتری استفاده کرد.
 


صنایع غذایی شامل:

  خطوط تولید انواع کنسرو، خطوط تولید انواع کنستانتره، خطوط تولید انواع شیرینی شامل (آب نبات، شکلات، ویفر و غیره).

صنایع بسته بندی:

  تجهیزات مربوط به صنایع بسته بندی که به کشورهای مختلف جهان صادر گردیده است می تواند در ارائه بهتر محصولات نقش اساسی داشته باشد.

  بسته بندی سهم بسزایی در فروش کالا دارد زیرا نیمی از مشتریان با مشاهده کالا در بسته بندی مناسب و جذاب تصمیم به خرید می گیرند.


فناوری نانو چیست ؟

فناوری نانو هنر و علم دستكاری و بازچینی اتم ها برای ساخت مواد ، ابزار ها و سیستم های مفید در مقیاس یك میلیاردم متر است .

منظور از مقیاس نانو ابعادی حدود nm1 تا nm100 است.

نانوتكنولوژی علم مطالعه و تحقیق پدیده ها و عملكردها در سطح اتمی، ملكولی و نانو ملكول می باشد. این عمل دارای كاربرد در زمینه های مختلفی می باشد، صنایع غذایی یكی از موضوعاتی می باشد كه به آن توجه بیشتری شده است و اولین عرصه در صنایع غذایی كه نانو تكنولوژی بر آن موثر است، بسته بندی مواد غذایی می باشد. دركل هدف از بسته بندی مواد غذایی این است كه هم زمان نگهداری آنها افزایش یابد و هم مواد غذایی به طور كامل ا زخطر عوامل فساد درونی و یبرونی و میكروبی حفظ شود.

دانلود پاورپوینت فناوری نانودربسته بندی مواد غذایی 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا