خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت افسردگی برونزاد 2021

دانلود پاورپوینت افسردگی برونزاد 2021

دانلود پاورپوینت افسردگی برونزاد 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت افسردگی برونزاد

 

پاورپوینت افسردگی برونزاد شامل 46 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه 

افسردگی که مشخصه آن احساس اندوه و در بعضی موارد کاهش فعالیت است، در طبقه اختلالات عاطفی یا خلق جای گرفته است. اگر افسردگی در نتیجه موقعیت قابل تعریفی رخ دهد و انتظار برود که با کاهش تاثیر موقعیت از بین برود، تشخیص ِ اختلال سازگاری به همراه خلق افسرده مطرح می‌شود و شخص، مبتلا به اختلال خلق درنظر گرفته می‌شود.

چنانچه افسردگی شدید باشد در آن صورت، اختلال افسردگی عمده نامیده می‌شود. و اگر شدت آن کمتر یا کاملا عاجز کننده نباشد، اختلال افسرده‌خویی نامیده می‌شود. عده‌ای از محققین معتقدند افسردگی می‌تواند روی پیوستاری از اندوه تا طبقات بالینی شدید مطالعه شود. در بین افرادی که به دلیل مشکلات روانشناختی درخواست کمک می‌کنند، افسردگی مشکل شایع‌تری است

دو ویژگی اختصاصی افسردگی عبارتند از: 

خلق غمگین (غم ،اندوه، ناراحتی،نگرانی) و فقدان علاقه و لذت، در تقریبا همه فعالیت‌های عادی وسرگرمی‌های فرد. تشخیص افسردگی مستلزم وجود دست کم یکی از این دو ویژگی است.

به‌علاوه دست کم ۴ مورد از رفتارها یا احساسات زیر نیز باید وجود داشته باشد:

کم اشتهایی یا تغییر وزن (کاهش یا افزایش وزن) ، اشکال در خوابیدن، خستگی مفرط، آشفتگی روانی- حرکتی یا افزایش کندی پاسخ قابل مشاهده، سرزنش خود یا احساس گناه نابجا، ناتوانی در تمرکز حواس، کاهش حافظه،  افکار دایمی مرگ، خودکشی یا آرزوی مردن، کاهش شدید میل جنسی و گریه‌ی زیاد.

زنان افسرده نسبت به مردان، علایم بیشتری را دارا می‌باشند.

افراد مبتلا به افسردگی برونزاد، دارای وجوه اشتراک زیر می‌باشند:

«تفکر غیر منطقی»، «فقدان اطلاعات»، «نداشتن بلوغ عاطفی» و عدم برخورداری از دانش لازم برای ایجاد زندگی سالم و بهنجار از جمله این ویژگی‌ها می‌باشند. این افراد در جریان یادگیری اجتماعی، باورها و فرضیه‌های متعددی درباره‌ی زندگی خود کسب می‌کنند که این باورها می تواند مضر و نامولد باشد.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه
دو ویژگی اختصاصی افسردگی
تفکر غیر منطقی
فقدان یا از دست دادن اطلاعات
نداشتن بلوغ عاطفی
درمان افسرگی «برونزاد»
تعدادی از آموزش‌های موثر در پیشگیری و درمان افسردگی «درونزاد»
تعدادی از تکالیفی که به مراجع داده می‌شود
پایان

 

عنوان : افسردگی برونزاد

فرمت : پاورپوینت

حجم : 580 کیلوبایت

تعداد صفحات : 46 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت افسردگی برونزاد

دانلود پاورپوینت افسردگی برونزاد 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا