خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت آموزش و پرورش لیبرال 2021

دانلود پاورپوینت آموزش و پرورش لیبرال 2021

دانلود پاورپوینت آموزش و پرورش لیبرال 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت آموزش و پرورش لیبرال

 

پاورپوینت آموزش و پرورش لیبرال شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

      ارکان لیبرالیسم

لیبرالیسم را از کلمه به معنای آزادی گرفته شده است چنین تعریف میکنند : “یک فلسفه سیاسی یا اجتماعی که مدافع آزادی های فردی و نظام پارلمانی در دولت و تعدیل مسالمت آمیز نهادهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است تا زمینه رشد بی قید و شرطی را در تمام موارد تلاشهای انسانی فراهم آورد و تضمینی دولتی باشد بر حقوق افراد و آزادی های مدنی” بنیان سیاست های لیبرالی بر پنج اصل اساسی بنا شده است : آزادی،مدارا، حقوق فردی، دموکراسی نهادینه ، و حکومت قانون.

آزادی‌  

یكی‌ از مهمترین‌ اصول‌ لیبرالیسم‌ مسئله‌ آزادی‌ است. این‌ اصل‌ محور همة‌ اندیشه‌های‌ لیبرالهاست.لیبرالها آزادی‌ را به‌ عنوان‌ مهمترین‌ ارزش‌ در حیات‌ فردی‌ و اجتماعی‌ انسانها تلقی‌ می‌كنند. بسیاری‌ از لیبرالها بر حقوق‌ فطری‌ و طبیعی‌ بشر تأكید دارند. از نظر آنها مبنای‌ یك‌ سلسله‌ حقوق‌ را باید در نهاد بشر جستجوكرد. در ذات‌ بشر گرایش‌ به‌ اموری‌ چون‌ آزادی، عدالت‌جویی، حق‌ مالكیت، وفای‌ به‌ عهد وجود دارد. در جامعه‌ باید تدابیری‌ اندیشید تا این‌ حقوق‌ حفظ‌ شود.

برای‌ آزادی‌ تعاریف‌ بسیار ذكر شده‌ است.وجه‌ اشتراك‌ بسیاری‌ از تعاریف‌ ذكر شده‌ عدم‌ موانع‌ بر سر راه‌ انتخابهای‌ انسان‌ ، به معنای آزادی است.

آموزش و پرورش لیبرال

عمر تعلیم و تربیت لیبرال حدودا به 500 سال قبل از میلاد مسیح می رسد . در واقع اولین فیلسوفان این مکتب افلاطون و ارسطو بودند که به برتری این نوع آموزش بر سایر آموزش ها اعتقاد داشتند. اساسی ترین دیدگاه مدافعان آموزش و پرورش آزاد این است که کسب دانش فی نفسه ارزشمند است زیرا هوشمندی و روشن اندیشی در شخص فرهیخته را باعث می شود. این روشن ذهنی و تعالی عقلی و معنوی ارزنده ترین ثمره برای انسان و سبب سعادتمندی اوست . آموزش و پرورش لیبرال به دلیل اینکه برای آزاد کردن فرد از تعلقات مادی تلاش می کند بدین نام نامیده شده است و اهداف آن با لیبرالیسم سیاسی که میل آن را پایه گذاری کرده متفاوت است .

و …

فهرست مطالب

ارکان لیبرالیسم

آموزش و پرورش لیبرال

مبانی لیبرالیسم آموزشی

مبنای پرورش فرد آزاد

مبنای اهمیت دانش برای ذهن

دلالت های لیبرالیسم آموزشی در اهداف تعلیم وتربیت

محتوای آموزش و پرورش  لیبرالیسم

ویژگی های تعلیم و تربیت لیبرال در نظر هرست

دلالت های لیبرالیسم در روش های تعلیم وتربیت

پایان

 

عنوان : آموزش و پرورش لیبرال

فرمت : پاورپوینت

حجم : 376 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت آموزش و پرورش لیبرال

دانلود پاورپوینت آموزش و پرورش لیبرال 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا