خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت شناخت کاروانسرای وزیر 2021

دانلود پاورپوینت شناخت کاروانسرای وزیر 2021

دانلود پاورپوینت شناخت کاروانسرای وزیر 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت شناخت کاروانسرای وزیر

 

بخشی از متن پاورپوینت :

‌ تاريخچه سراي وزير
اين سرا روبروي در خاوري قيصريه واقع شده و با سراي شاه و سعادت فاصله زيادي  ندارد دربزرگ آن در طرف غرب است و در محوطه وسط بازارچه وزير روبروي قيصريه واقع شده. در ديگري در جانب جنوب بازارچه وزير دارد و متروك است و هيچ وقت باز نمي‌شود. اين سرا نيز داراي حياطي وسيع و بنايي دو طبقه و حجرات و انبارهاي متعدد است. قسمت غربي آن محوطه سرپوشيده‌اي است كه در ضلع شمالي و جنوبي آن داراي حجرات دوطبقه و ساختمان ظريفي است. اين سرا هم اگرچه در رديف دوم قرار دارد اما پيش از جنگ بين‌المللي اول و وائر و عاصر بود اما اكنون 10 ، 15 تن بازرگان در آنجا هستند و اكثر حجرات و انبارهاي آن دست تجار و مورد استفاده مي‌باشد.
در زمان ناصرالدين‌شاه و صدارت اميركبير و به انتخاب او حكام انتخاب مي‌شدند، در سال 1304 الله ‌قلي ‌ميرزاي ايلخاني حاكم قزوين بود محمدباقرخان سعدالسلطنه از طرف او حكومت مي‌كرد.(1306) – (باقرخان سعدالسلطنه در سال 1310 حكومت مي‌كرد.)
سعدالسلطنه كاروانسراي بزرگ سعادت كه ظاهراً محل كاخ سعادت‌آباد كه از كاخهاي معروف صفويه بوده است و بعد از انقراض اين سلسله ويران گرديده بود و مركز زباله شده بود، دستور داد تا تميز كنند و در زمين آن هفت دستگاه كاروانسرا و يك قيصريه و يك بازارچه‌ي سرپوشيده و يك حمام بنا كرد. آن كاروانسراها كه به هم ارتباط دارند به سعديه موسوم كرد…

 

فهرست مطالب :

طرح مرمت و احیاء

مقدمه (بخش شناخت بنا)

شناخت سرای وزیر

‌ تاريخچه سراي وزير

پلان طبقه همكف

پلان طبقه اول

نما-مقطع غربي

نما-مقطع شمالي

دانلود پاورپوینت شناخت کاروانسرای وزیر 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا