خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود بررسی ناتوانی یادگیری 2021

دانلود بررسی ناتوانی یادگیری 2021

دانلود بررسی ناتوانی یادگیری 2021

لینک دانلود محصول

پایان نامه ناتوانی یادگیری

چه بسیارند كودكانی كه تنها به دلیل داشتن ضعف خاص در دیكته، حساب یا روخوانی علی‌رغم داشتن هوش عادی، توانایی جسمی خوب و روانی سالم به دلیل شكستهای پی درپی تحصیلی برای همیشه با دنیای كتاب، مشق و مدرسه خداحافظی كرده‌اند. چه بسیارند استعدادهایی كه بدین سان نشكفته پرپر گشته و می‌شوند و چه بسیارند زیانهایی كه جامعة ما از این راه متحمل می‌گردد.

ناتوانیهای یادگیری مقولة خاص دیگری است كه درحیطة كودكان استثنایی قرار دارد و درصد چشمگیری از كودكان را در بر می‌گیرد. ناتوانیهای یادگیری، نارساییهای یادگیری خاصی است كه در صورت عدم شناسایی آن معمولاً تحقیرها، توهینها، مقایسه‌های نابجای خردكننده وشكستهای تحصیلی پی در پی را به بار می‌آورد. میلیونها كودك در سراسر جهان به اختلالات یادگیری مبتلا هستند. آنان علی‌رغم رشد جسمی،‌ذهنی، زبانی، اجتماعی، اخلاقی و عاطفی طبیعی هنگامی كه به سنین مدرسه می‌رسند با مشكلاتی ویژه روبرو می‌گردند كه عرصه را بر آنها تنگ می‌كند. اشكال بزرگ این اختلال آن است كه بر خلاف نابینایی ، ناشنوایی، سرآمدی، ناسازگاری و معلولیتهای جسمی كه تشخیص آن در سنین پیش‌دبستانی به آسانی امكانپذیر است،‌براحتی نمی‌توان آن را در سنین پیش‌دبستانی تشخیص داد. كودك مبتلا به اختلال یادگیری خود نیز از این كه نمی‌تواند در انجام تكالیف تحصیلی همانند دیگر همسالانش موفق باشد،‌رنج می‌برد. او نیز همانند دیگر كودكان تصویری توانا و مثبت از خود ساخته است كه به دلیل این اختلال و رویارویی پی در پی با ناكامیهای اصلی، فرعی تحصیلی این تصویر خدشه‌دار می‌شود واحساس حقارت درونی جایگزین آن می‌گردد.(حاج بابایی و دهقانی، 1372)

مسئله ناتوانیهای خاص یادگیری اخیراً به طور چشمگیری توسعه پیدا كرده و توجه متخصصان و دست اندركاران مسائل آموزش كودكان را بیش از پیش به خود جلب نموده است، دركنار كودكان ناشنوا، نابینا و عقب‌مانده ذهنی كودكانی هستند كه بدون اینكه ناشنوا باشند كلمات را درك نمی‌كنند و بعضی دیگر با اینكه نابینا نیستند اما آنچه را كه می‌بینند درك نمی‌كنند. و گروهی دیگر از كودكان علیرغم آنكه از نظر ذهنی عقب مانده نبوده و همانند سایر همسالان خود هستند با روشهای معمول آموزشی قادر به یادگیری مفاهیم نمی‌باشند. معلمان مدارس استثنایی بسیار با این كودكان برخورد داشته‌اند. كه به علت ناتوانیهای خاص در یادگیری خواندن، صحبت‌كردن ، هجی‌كردن، نوشتن وحساب كردن و… در این مدارس آموزش می‌بینند.

 

دانلود بررسی ناتوانی یادگیری 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا