خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت وظایف مدیران موسسات آموزشی 2021

دانلود پاورپوینت وظایف مدیران موسسات آموزشی 2021

دانلود پاورپوینت وظایف مدیران موسسات آموزشی 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت وظایف مدیران موسسات آموزشی

 

پاورپوینت وظایف مدیران موسسات آموزشی شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

در این مبحث تلاش شده است كه ضمن تشریح وظایف مدیران مؤسسات آموزشی، برخی از مسائلی كه چه در زمینة تلقی مدیریت آموزشگاهی به عنوان یك فرآیند مشاركتی وجود دارد و چه مسائلی كه به وظایف مدیران در سطح مدارس مربوط می شوند، مورد بررسی قرار گیرند. مساله اساسی در زمینة تلقی مدیریت آموزشگاهی به عنوان یك فرآیند مشاركتی، آن است كه آیا این نوع مدیریت، مجموعه اقدامات و كنش هایی است كه از سوی یك نفر صورت می گیرد؟ آیا چنین اقداماتی به تنهایی، چه با پشتوانة علمی و چه با پشتوانة تجربی موفقیت خواهند داشت؟ و آیا اصولاً فرآیند مدیریت آموزشگاهی در شخص مدیر خلاصه می شود و یا آن كه خود مدیر هم به عنوان بخشی از فرآیند محسوب می گردد؟ برخی از مسائل مطروحه در زمینة وظایف مدیران در سطح مدارس عبارتند از: عدم جامع نگری به نیازهای دانش آموزان؛ عدم باور به نقش كاركنان و دانش آموزان در پیشبرد اهداف آموزشی از طریق مشاركت در تصمیم گیریها؛ پیروی از اصل آزمایش و خطا، هم در اتخاذ تصمیمات آموزشی و پرورشی و هم در نحوة برقراری ارتباط با كاركنان و دانش آموزان، مشغولیت ذهنی و عملی به امور غیر آموزشی مانند: مكاتبات اداری و عمرانی. از این رو نویسنده معتقد است برداشتی كه هم اكنون از مفهوم و وظایف مدیریت آموزشگاهی در سطح مدارس وجود دارد، برداشتی سنتی و ناكار آمد است و در نتیجه همان گونه كه اشاره خواهد شد، غالب مدیران غیر آموزش دیده در ایفای درست وظایفشان با دشواری رو به رو هستند.

 

تـــــعریف مدیــــــــــــریت

تعاریف مدیریت غالباً اصالت را یا به فرد و گروه اجتماعی و یا به سازمان می دهند. برای مثال: ” فالت ” (Follett) مدیریت را ” هنر انجام دادن كار به وسیله دیگران ” می داند. این تعریف نه تنها با آموزشهای نظریة نئوكلاسیك همخوانی ندارد، بلكه می تواند برای توجیه یك نظام استثماری مورد استفاده قرار گیرد. در واقع این ذهنیت فلسفی و یا دیدگاه خاص گوینده است كه تعریف او را با سوگیری مواجه می سازد. اصالت هم با فرد و هم با سازمان است ولی با توجه به نوع و ماهیت سازمان، تنها میزان اهمیت هر یك از‌ آن دو فرق خواهد كرد. با در نظر گرفتن مطلب فوق، تعریفی از مدیریت در زیر ارائه می شود: ” مدیریت عبارت از توانایی پرورش و هماهنگ سازی فرآیند های خود رهبری اعضای سازمان در ارتباط و همسو با اهداف سازمان است. ” این تعریف بر چند پیش فرض زیر استوار است:

و …

فهرست مطالب

مقدمه

تـــــعریف مدیــــــــــــریت

وظایف مدیـــــــر در امــــور دانش آمـــوزان

وظایف مدیـــــــر در امــــور کارکنــــــان

قــــــــــدرت شخصــــــــــی

قــــــــدرت مقـــــــام

وظایف مدیـــــر در زمینه بــــرنامه آموزشــــی و تدریس

وظایف مدیــــران در امــــور اداری و مالــــــی 

پایان

 

عنوان : وظایف مدیران موسسات آموزشی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 392 کیلوبایت

تعداد صفحات : 48

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت وظایف مدیران موسسات آموزشی

دانلود پاورپوینت وظایف مدیران موسسات آموزشی 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا