خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت آشنایی با فرقه غالیه 2021

دانلود پاورپوینت آشنایی با فرقه غالیه 2021

دانلود پاورپوینت آشنایی با فرقه غالیه 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت آشنایی با فرقه غالیه

 

پاورپوینت آشنایی با فرقه غالیه شامل 62 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

چکیده

غلو به معنای خروج از اعتدال است. این اندیشه در ادبیات دینی راجع به نظریاتی که به نوعی از اندیشه‌های اصیل و ناب دینی تجاوز می‌کنند،‌ اطلاق می‌شود. تاریخْ به طور خاص، از برخی اندیشه‌ها به عنوان اندیشه‌های غالیانه و از برخی افراد به عنوان غالیان یاد کرده است. در این نوشتار به دنبال تتبع تاریخیِ اندیشة‌ غلو هستیم. بر اساس مهم‌ترین یافته‌های این تحقیق، اعتقاد به الوهیت اشخاص، حلول خدا در انسان، تناسخ،‌ تشبیه و تفویض امر عالم به امامان مهم‌ترین اعتقادات غالیانه بوده که گاه به انگیزه، ارتزاق و کسب درآمد، گاه به خاطر ناتوانی در درک حقایق دینی و گاه به منظور اباحی‌گری مطرح می‌شد.

مقدمه

قرآن کریم و روایات پیشوایان دین اسلام آکنده از معارفی است که تشنگان حقیقت را سیراب می‌کند. با وجود این، تاریخ اسلام از وجود کج‌اندیشانی خبر می‌دهد که به جای تأمل در باورهای اصیل دینی و مراجعه به پیشوایان دین، راهی دیگر پیموده، اندیشه‌هایی را بروز دادند که در ادبیات دینی، غلوّ نامیده می‌شوند.

غالیان به طور کلی در اندیشه‌های خود اعتدال را رها کرده و افراط‌گری‌های شگفتی داشتند تا آنجا که گاه ادعای الوهیت نیز می‌کردند.

متأسفانه در همان قرون اولیه اسلام، عوامل متعددی دست به دست هم داده و در راه کوبیدن مذهب حق شیعه که مبتنی بر اصول و عقاید متعارف و توجیه پذیر اسلامی بود، همّت گماشتند و سعی در ارائه چهره ای وارونه از این مذهب نموده، آنها را غالیان دین نامیدند. آتش بیاری اصلی معرکه را عواملی برون مذهبی همانند افراد دنیاپرست و شیّاد به عهده داشتند که برای فریب توده ها چند صباحی خود را در داخل شیعیان جا زده بودند. آن ها از احساسات و عواطف پاک و بی شائبه مردم و نیز ناآگاهی آنان استفاده نموده و با رواج عقاید غلوآمیز خود، شروع به بنیانگذاری فرقه ها و گروهک هایی منتسب به شیعه نمودند؛ به گونه ای که تا نیمه قرن چهارم هجری به نام حدود 60 فرقه از این گونه گروهک ها برخورد می نماییم.

خوشبختانه هوشیاری و درایت کامل ائمه معصومین – علیهم السلام-  اجازه نداد که این فرقه ها و گروهک ها به صورت دیرپا باقی بمانند. امامان معصوم از راه بیان عقاید صحیح و غیر افراطی، افشاگری پیرامون رؤسای غلات  و اهداف و تؤطئه های آن ها، بیان نتایج عقاید غلوّ آمیز، و سرانجام صدور فرمان قتل بعضی از رؤسای غلات، تلاش عظیم و پرثمری را در راه اضمحلال این پدیده آغاز نمودند؛ به گونه ای که مشابه این تلاش را از سوی آنان در مقابله با هیچ یک از مذاهب دیگر اسلامی و حتی ادیان غیر اسلامی بالاتر از همه – مکاتب الحادی- سراغ نداریم.

در این نوشتار، در پی بررسی تاریخی اندیشة غلو هستیم.

   و …

 

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

1. مفهوم شناسی

2. اقسام غلو

3. غلو در آیات قرآن

4. غلو در روایات

5. خاستگاه و تاریخچه پیدایش غلو

گفتار دوم: نخستین آغازگر اندیشه غلو

6. علل و عوامل پیدایش فرقه های غلات

7. اعتقادات و باورهای غلات

8. فرقه های غلات

نتیجه گیری

 

عنوان : آشنایی با فرقه غالیه

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 62

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

آشنایی با فرقه غالیه

دانلود پاورپوینت آشنایی با فرقه غالیه 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا