افزونه ها

وردپرس تم | MainWP افزونه مدیریت همزمان چند سایت وردپرس از یک پیشخوان 2021

وردپرس تم | MainWP افزونه مدیریت همزمان چند سایت وردپرس از یک پیشخوان 2021

وردپرس تم | MainWP افزونه مدیریت همزمان چند سایت وردپرس از یک پیشخوان

سیستم مدیریت وردپرس MainWP سیستمی است که به افراد امکان می دهد چند سایت وردپرس متعلق به خود یا مشتریان شان را حتی اگر روی هاست های مختلف میزبانی شوند، از یک پیشخوان کنترل کنند. این سیستم برای افراد حرفه ای که متوجه شده اند مدیریت وردپرس چیزی فراتر از بروزرسانی قالب و افزونه ها است، مناسب است. قبلاً با افزونه ManageWP Worker از این دسته آشنا شدیم.

رشد سریع وردپرس و محبوبیت این سیستم مدیریت محتوا باعث شده است که روزانه چندین وب سایت در سراسر اینترنت روی بستر وردپرس راه اندازی شوند. اگر چند کسب و کار اینترنتی روی چند وب سایت وردپرس داشته باشید، مدیریت همه آنها در یک زمان می تواند کار سختی باشد.

برای غلبه بر چنین مشکلی، وردپرس ویژگی وردپرس شبکه یا WordPress Multisite را از سال 2010 راه اندازی کرد. این ویژگی به کاربران وردپرس کمک می کند تا یک شبکه کامل از سایت های وردپرس ایجاد کنند که از یک داشبورد وردپرس قابل کنترل باشد. تنها محدودیت مدیریت چند سایت وردپرس از یک داشبورد این است که همه وب سایت ها باید در یک سرور باشند.

اگر می خواهید چندین سایت وردپرس که در هاست های مختلف میزبانی شده اند را به هم متصل کنید، افزونه MainWP به کمک شما می آید.

MainWP یک افزونه مدیریتی وردپرس است که به شما امکان می دهد چند نصب وردپرس را از یک داشبورد مدیریت کنید. این افزونه با وردپرس شبکه یا WordPress Multisite که در آن یک نصب واحد وردپرس چندین زیرسایت را کنترل می کند، متفاوت است.

MainWP برای آژانس هایی که مسئول مدیریت تعدادی از سایت های مشتریان هستند، ایده آل است و دردسر ورود به سیستم هر سایت را به طور جداگانه از بین می برد.

برخی از بهترین ویژگی هایی که این افزونه ارائه می دهد عبارت است از:

 • با استفاده از آن می توانید تعداد نامحدودی سایت وردپرس را بهم متصل کنید
 • دسترسی به مدیریت تنها با یک کلیک امکان پذیر است.
 • چند راه حل پشتیبان گیری ارائه می دهد.
 • تمام افزونه ها، قالب ها و کاربران تمام سایت های متصل شده را می توانید از یک پیشخوان مدیریت کنید.
 • به روزرسانی های مکرر
 • پایش به موقع
 • بررسی های امنیتی و آسیب پذیری
 • خود میزبان و منبع باز
 • و بسیاری ویژگی های دیگر

در این مقاله افزونه MainWP را توضیح داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه MainWP و مدیریت ایمن چند سایت وردپرس از یک پیشخوان

 در ابتدا لازم است توضیح دهم که دو نوع پلاگین MainWP وجود دارد.

 1. MainWP Dashboard: این افزونه باید در وب سایتی نصب شود که می خواهید اتاق کنترل همه سایتهای وردپرس متصل باشد.
 2. MainWP Child: برای اتصال یک سایت وردپرس به وب سایت داشبورد اصلی، باید این افزونه را روی سایت خود نصب کنید.

ابتدا پلاگین MainWP Dashboard را در وب سایتی که می خواهید تمام سایت ها را از آنجا کنترل کنید، نصب کنید. بهتر است آن را در وب سایتی نصب کنید که برای هیچ هدف دیگری استفاده نمی شود.

برای این کار افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی، ویزارد راه اندازی افزونه که از شما می خواهد افزونه را برای مدیریت چندین سایت وردپرس پیکربندی کنید، نشان داده می شود.

MainWP

اگر نمی خواهید از ویزارد راه اندازی استفاده کنید، می توانید با کلیک روی دکمه “Not Right Now” از آن صرف نظر کرده و به داشبورد MainWP خود وارد شوید. هر زمان که بخواهید می توانید به مسیر MainWP Dashboard> Settings> MainWP Tools رفته و به ویزارد راه اندازی دسترسی داشته باشید.

برای بازگشت به پیشخوان وردپرس، روی دکمه “Back to WP Admin” کلیک کنید.

پیکربندی افزونه MainWP Dashboard یک فرآیند گام به گام است. با دنبال کردن مراحل می توانید پلاگین را طبق نیاز خود تنظیم کنید. روی دکمه Let’s Go کلیک کنید. وارد فاز نصب یا Installation می شوید.

نصب

MainWP

در قسمت Installation می توانید نوع سرور خود را انتخاب کنید. اگر اقدام به نصب وردپرس روی لوکال هاست کرده اید، گزینه Localhost را انتخاب کنید. سپس روی دکمه Continue کلیک کنید.

سیستم

MainWP

قبل از نصب افزونه MainWP Dashboard در وب سایت وردپرس خود، باید یک بررسی سیستم انجام دهید. بررسی سیستم، معیارهای سرور مورد نیاز MainWP Dashboard را برای کارکرد صحیح با سایت وردپرس شما تشخیص می دهد.

اگر هر یک از تست های ذکر شده ناموفق بود، می توانید از ارائه دهنده هاستینگ خود بخواهید آن را برطرف کند. سپس روی دکمه Continue کلیک کنید.

نصب افزونه MainWP Child

MainWP

همانطور که قبلا ذکر شد، شما باید افزونه MainWP Child را در یک وب سایت وردپرس که می خواهید به داشبورد MainWP متصل شود، نصب کنید.

افزونه MainWP Child را از پایین صفحه دریافت کرده و در سایت موردنظر خود نصب کنید.

وقتی این افزونه با موفقیت نصب شد، به داشبورد MainWP برگردید و روی دکمه MainWP Child Plugin Installed که در تصویر فوق نشان داده شده است، کلیک کنید.

اتصال اولین سایت فرزند

MainWP

اکنون وقت آن است که اولین وب سایت را به داشبورد MainWP متصل کنید. جزئیات مورد نیاز برای وب سایت فرزند را وارد کرده و روی دکمه Connect Site کلیک کنید.

اگر جزئیات مورد نیاز صحیح باشد، یک پیام موفقیت دریافت خواهید کرد. حال روی دکمه Continue کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

بهینه سازی

MainWP

MainWP Dashboard می تواند افزونه های MainWP Child را به طور خودکار به روز کند. در صورت تمایل، این گزینه را فعال باقی بگذارید و روی دکمه Continue کلیک کنید.

نظارت و مونیتورینگ

MainWP

با MainWP می توانید بر به روز بودن و بررسی سلامت سایت خود نظارت داشته باشید. این گزینه به شما کمک می کند تا بر اساس تعداد دفعات تنظیم شده، سلامت کلی وب سایت فرزند خود را کنترل کنید.

اعلان ها

MainWP

MainWP به روزرسانی های موجود را بررسی می کند و پیام های مربوط به تعمیر و نگهداری را جمع آوری کرده و برای شما از طریق ایمیل ارسال می کند. آدرسهای ایمیل مورد نظر برای دریافت به روزرسانی را وارد کنید.

پایان

MainWP

پیکربندی افزونه MainWP Dashboard به پایان رسید. روی دکمه Start Managing Your Sites کلیک کنید تا وارد داشبورد Mainwp شوید.

داشبورد MainWP

هدف اصلی MainWP سهولت مدیریت چند نصب مختلف وردپرس از یک داشبورد است. داشبورد MainWP دارای ویژگی های مفیدی است که هنگام مدیریت چند سایت وردپرس به درد شما می خورد.

MainWP

تمام جزئیات کاملاً مشخص و سرراست هستند. مناطق ضروری این داشبورد که بسیاری از اطلاعات مفید را می توانید از طریق آنها دریافت کنید، عبارتند از:

 • Overview: صفحه Overview یک نمای کلی از کلیه وب سایتهای متصل شده را نمایش می دهد. هر زمان که خواستید خلاصه ای از وب سایت ها را ببینید، از پنل سمت چپ روی تب Overview کلیک کنید.
 • اضافه کردن سایت جدید: در پیشخوان MainWP می توانید سایت های جدید اضافه کنید. رفتن به مسیر Sites » Add New شما را به پنلی می برد که در آن برای افزودن یک وب سایت جدید باید جزئیات مورد نیاز را وارد کنید.
 • همگام سازی با سایت های فرزند: آخرین به روزرسانی ها را از همه وب سایت های فرزند دریافت می کند.
 • رفتن به WP Admin: با این تب می توانید به پیشخوان وردپرس بروید.

داشبورد MainWP در پیشخوان وردپرس

یک ویژگی عالی MainWP این است که از پیشخوان وردپرس می توانید مستقیماً به داشبورد MainWP دسترسی داشته و از آن استفاده کنید.

در منوهای سمت راست پیشخوان وردپرس به دنبال MainWP بگردید و نشانگر را روی آن قرار دهید. می بینید که همه زیرمنوها همان آیتم هایی هستند که قبلاً در MainWP Dashboard مشاهده کردید.

MainWP

در ادامه آموزش، نگاهی دقیق به ویژگی هایی که این افزونه به کاربران خود ارائه می دهد، می اندازیم.

اضافه کردن سایت جدید

مدیریت سایت ویژگی اصلی MainWP است و با استفاده از این ویژگی می توانید چندین داشبورد وردپرس را بدون اینکه به طور جداگانه وارد هر یک از آنها شوید، کنترل کنید.

برای افزودن یک سایت جدید، قبل از هر چیز باید پلاگین MainWP Child را روی همه وب سایت هایی که می خواهید از داشبورد MainWP کنترل کنید، نصب کنید. این کار به پلاگین MainWP Dashboard اجازه می دهد تا با سایت (های) فرزند شما ارتباط برقرار کند. به سایت فرزند خود وارد شوید، پلاگین را نصب کرده و آن را فعال کنید.

حال باید سایت ها (سایت های فرزند) را اضافه کنید تا بتوانید از داشبورد مرکزی خود آنها را کنترل کنید.

برای افزودن یک وب سایت جدید، در پیشخوان وردپرس روی زیرمنوی Sites منوی MainWP کلیک کرده و در پیشخوان MainWP به مسیر Sites » Add New بروید.

MainWP

تمام قسمتهای مورد نیاز را پر کنید و روی Test Connection در پایین صفحه کلیک کنید تا همه موارد درست باشد. سپس، روی Add Site کلیک کنید. فقط چند لحظه طول می کشد تا تمام قسمت های وب سایت جدید برای مدیریت همگام سازی شود.

بیایید نگاهی به سایت اضافه شده بیندازیم. در پیشخوان MainWP به مسیر Sites » Manage Sites بروید. در این صفحه می توانید وب سایت های متصل شده را مشاهده کنید.

MainWP

با استفاده از روش فوق می توانید تعداد نامحدودی سایت اضافه کنید.

مدیریت سایت اضافه شده در MainWP

همانطور که قبلاً بحث کردیم، داشبورد MainWP به شما امکان می دهد چندین سایت وردپرس را با استفاده از یک داشبورد واحد مدیریت کنید.

برای ورود به تنظیمات آن، بر روی URL یک وب سایت در تصویر بالا کلیک کنید. صفحه ای برای شما باز می شود که در آن می توانید گزینه های بیشتری برای کنترل وب سایت اضافه شده در اختیار داشته باشید.

MainWP

ویرایش

تب Edit اتاق کنترل سایت وصل شده شما است. شما می توانید مشخص کنید که چه چیزی را به روز کنید. همچنین می توانید گزینه های دیگری مانند تشخیص SSL را انتخاب کنید و اگر وب سایت شما از تنظیمات فایل htaccess برای محافظت از سایت وردپرس استفاده می کند، می توانید اعتبار رمز عبور htaccess را ارائه دهید.

به روز رسانی ها

بروزرسانی ها در صورت وجود، در تب Updates لیست می شوند. شما این امکان را دارید که هسته وردپرس، یک افزونه خاص یا یک قالب را به روز کنید.

اسکن امنیتی

غیر از ترفندهای ذکر شده در مقاله راه های افزایش امنیت وردپرس، بهتر است سایت های خود را به صورت منظم اسکن کنید. افزونه MainWP Dashboard در تب Security Scan امکان اسکن عالی را فراهم می کند که سایت شما را برای آسیب پذیری، رفع مشکلات کوتاه مدت و غیره اسکن می کند. همچنین بهبودهایی را برای وب سایت پیشنهاد می کند و به شما امکان می دهد تنها با یک کلیک آنها را برطرف کنید.

مدیریت نوشته ها

افزونه MainWP Dashboard می تواند نوشته های همه وب سایت های متصل را مدیریت کند.

از پنل سمت چپ داشبورد MainWP به تب Posts رفته و روی زیر منوی Managed Posts کلیک کنید.

MainWP

یک سایت را انتخاب کنید و روی Show Posts کلیک کنید. MainWP همه نوشته های موجود در آن سایت خاص را فچ می کند. شما می توانید نوشته را مشاهده، ویرایش، حذف و حتی لغو انتشار کنید.

در زیرمنوی Add New می توانید یک نوشته ایجاد کرده و آن را در سایت مربوطه منتشر کند.

مدیریت برگه ها

درست مانند نوشته ها، پلاگین MainWP Dashboard می تواند برگه های همه سایت های متصل شده را مدیریت کند.

در پنل سمت چپ داشبورد MainWP روی تب Pages کلیک کنید. یک وب سایت انتخاب کرده و روی Show Pages کلیک کنید. همه برگه های موجود در وب سایت انتخاب شده لیست می شوند. می توانید همه برگه ها را از داشبورد MainWP مدیریت کنید. همچنین می توانید با رفتن به تب Add New برگه جدیدی را ایجاد و منتشر کنید.

مدیریت قالب ها و افزونه ها

افزونه MainWP Dashboard به شما امکان نصب، به روزرسانی و مدیریت قالب یک سایت خاص و همچنین کل شبکه سایت های متصل را می دهد. برای این کار در پیشخوان MainWP وارد تب Themes شوید.

MainWP

از طریق گزینه های موجود در این تب می توانید یک قالب جدید برای سایت فرزند مورد نظر نصب کنید یا قالب موجود را به روز کنید.

افزونه MainWP Dashboard به شما امکان می دهد افزونه ها را هم مدیریت کنید. شما می توانید افزونه ها را در یک سایت خاص و همچنین در سراسر شبکه سایت های خود نصب، بروزرسانی و مدیریت کنید.

مدیریت کاربران

پلاگین MainWP Dashboard به شما امکان می دهد همه کاربران یک وب سایت خاص یا چندین سایت متصل شده را از پیشخوان MainWP مدیریت کنید. شما می توانید کاربر اضافه کنید، پروفایلش را بروزرسانی کنید یا کاربر را حذف کنید.

تنظیمات

تب Settings شامل تمام تنظیماتی است که هنگام نصب افزونه تنظیم کرده اید. چند تنظیم پیشرفته دیگر وجود دارد که توصیه نمی شود آنها را تغییر دهید. تنها وقتی که دقیقاً می دانید چه کاری انجام می دهید از پیکربندی پیشرفته MainWP استفاده کنید.

اطلاعات سرور

تب Server Information تمام اطلاعات سرور شما را فچ می کند و نشان می دهد که سرور به درستی پیکربندی شده است یا نه. اگر تنظیمات مطابق با الزامات افزونه MainWP Dashboard باشد، یک دکمه سبز رنگ با عنوان Pass مشاهده خواهید کرد. در صورت وجود هرگونه اشکال، با رنگ قرمزنمایش داده شده و می توانید راهنمای مرتبط را در مرکز راهنمایی MainWP جستجو کرده و سعی کنید آن را برطرف کنید. گزینه دیگر این است که از ارائه دهنده میزبانی خود در مورد مسئله مربوطه سؤال کنید.

MainWP نه تنها اطلاعات سرور داشبورد مرکزی را نشان می دهد، بلکه اگر سایت فرزند شما در یک ارائه دهنده هاستینگ متفاوت میزبانی شود، می تواند تنظیمات سرور را برای آن سایت خاص تشخیص دهد.

جمع بندی

وردپرس به دلیل انعطاف پذیری و تعداد زیاد قالب ها و افزونه های که ارائه می دهد، بسیار محبوب است. با استفاده از ویژگی شبکه وردپرس می توان چندین سایت وردپرس را در یک سرور ایجاد کرد و با استفاده از افزونه هایی مانند افزونه های MainWP Dashboard و MainWP Child چندین سایت وردپرس را از یک داشبورد مدیریت کرد.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه MainWP Dashboard

دانلود افزونه MainWP Dashboard
صفحه افزونه MainWP Dashboard

دانلود افزونه MainWP Child

دانلود افزونه MainWP Child
صفحه افزونه MainWP Child

وردپرس تم | MainWP افزونه مدیریت همزمان چند سایت وردپرس از یک پیشخوان 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا