مقالات آموزشی

وردپرس تم | چگونه با آنفالو کردن در اینستاگرام بلاک نشویم؟

وردپرس تم | چگونه با آنفالو کردن در اینستاگرام بلاک نشویم؟

وردپرس تم | چگونه با آنفالو کردن در اینستاگرام بلاک نشویم؟

امروزه برنامه اینستاگرام بین مردم جهان بسیار محبوبیت دارد. هدف این شبکه بیشتر انتشار عکس‌ها و ویدئوهای جذاب و سرگرم‌کننده است؛ در نتیجه در اینستاگرام فضای فعال‌تری نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی را مشاهده می‌کنیم. برنامه اینستاگرام نیز مانند سایر برنامه‌های این حوزه شامل مجموعه قوانینی است که کاربران باید آنها را رعایت کنند تا بتوانند عضو پایدار این شبکه اجتماعی شوند. اگر فردی بخواهد فعالیت پایدار داشته و در کنار آن یکی از کاربران محبوب اینستاگرام محسوب شوذ، باید حتما قوانین اینستاگرام را رعایت کند. اما در این مقاله قصد داریم درباره آنفالو کردن در اینستاگرام با شما صحبت کنیم.

به عنوان یک کاربر اینستاگرام، می‌بایست حتما قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام را بدانید و آنها را رعایت کنید تا بتوانید میزان تعامل بالایی داشته باشید و از مسدود شدن پیج و یا حذف آن پیشگیری نمایید. امکان دارد که شما برای گشتن در اینستاگرام وقت آزاد زیادی داشته باشید و پیج‌ها و پست‌های زیادی را در روز ببینید و یا دارای کسب و کاری در اینستاگرام باشید و بنابر دلایلی پیج شما با مشکل مواجه گردد و ممکن است این موضوع برای شما بسیار آزار دهنده باشد اما تمام این قوانین و محدودیت‌ها به خاطر امنیت خود شما خواهد بود، یعنی اینستاگرام این قبلیت را دارد که هرزنامه‌ها را به خوبی تشخیص دهد و این خود به معنی برقراری امنیت برای حساب شما خواهد بود.

طبیعی به نظر می‌رسد که وقتی اینستاگرام روز به روز بر تعداد کاربرانش اضافه می‌شود، بسیاری از قوانین قدیمی‌تر دستخوش تغییر شوند یا بسیاری از قوانین جدید برای کاربران این شبکه اجتماعی به مرور وضع گردد. در این مقاله سعی بر آن داریم که درباره فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام صحبت کنیم و راهکارهایی را ارائه دهیم که هنگام استفاده از اینستاگرام، اگر این راهکارها را استفاده کنیم، با مشکلات کمتری روبرو خواهیم بود. در ادامه با همیارآکادمی همراه شوید.

انواع محدودیتهای حال حاضر در اینستاگرام

در این قسمت به صورت تیتروار، به محدودیتهایی که در حال حاضر در استفاده از اینستاگرام وجود دارد میپردازیم:

محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام

شما به عنوان یک کاربر اینستاگرام در بازه زمانی یک ساعت تنها اجازه فالو کردن 10 نفر کاربر دیگر را در شبکه اینستاگرام خواهید داشت (در روز حدود 200 نفر) به این معنا که اگر شما در بازه زمانی کوتاهی تعداد زیادی از سایر کاربران اینستاگرام را فالوو کنید، حساب کاربری شما تا ۲۴ ساعت توسط شبکه اینستاگرام برای فالوو کردن مسدود خواهد شد. البته این اعداد بسته به برخی از فاکتورها ممکن است متغیر باشند.

محدودیت لایک کردن پست های مختلف کاربران اینستاگرام

شما به عنوان یک کاربر اینستاگرام در بازه زمانی یک‌ساعته تنها اجازه لایک کردن ۳۰۰ پست کاربران مختلف این الیکیشن را دارید ( در روز حدود ۷۰۰۰ پست).

محدودیت کامنت گذاشتن برای پست های مختلف شبکه اینستاگرام

در بازه زمانی 24 ساعته، شما امکان ثبت حدود 500 کامنت را خواهید داشت.

محدودیت به کار بردن هشتگ در پست های مختلف شبکه اینستاگرام

شما به عنوان یک کاربر شبکه اجتماعی اینستاگرام، برای انتشار یک پست تنها مجاز به استفاده از ۳۰ هشتگ در پست خود خواهیدبود.اگر در پست خود از بیش از ۳۰ هشتگ استفاده کنید، پست شما منتشر خواهد شد، ولی هیچ یک از هشتگ‌ها در پست منتشر شده شما دیده نخواهد شد یا به عبارتی هشتگ‌ها در پست شما درج نخواهد شد و پست بدون هشتگ منتشر می‌شود.

محدودیت تعداد کلمات متن (کپشن) پست اینستاگرام

معمولا در حدود 2200 کاراکتر اجازه دارید که هنگام انتشار یک پست در اینستاگرام، در قسمت کپشن، چیزی بنویسید.

محدودیت تعداد کاراکتر های Biography کاربران اینستاگرام

یک کاربر شبکه اینستاگرام تنها مجاز به استفاده از ۱۵۰ کاراکتر در قسمت بیو صفحه خودش است.

محدودیت آنفالو کردن سایر افراد (اکانت ها) در اینستاگرام

موضوع اصلی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، همین محدودیت اینستاگرام است.

هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام

یک هدف مشخص و تا حدودی بدیهی از فالو کردن یا آنفالوکردن یک پیج (صفحه) در اینستاگرام وجود دارد. اینکه یک کاربر اگر از مطالب یک صفحه اینستاگرام لذت می برد یا اگر یک کاربر جزو علاقمندان صاحب یک صفحه اینستاگرام است، آن صفحه را Follow یا دنبال می کند. تا اینجا همه چیز طبق اصول است و مشکلی ندارد.

اما بعد از اینکه اینستاگرام به محلی برای درآمدزایی تبدیل شد، عده ای برای افزایش دنبال کنندگان صفحه خودشان به دنبال راه‌های گوناگونی بودند تا بر تعداد فالوورهای خود بیافزایند.یکی از این راه‌ها این بود که ابتدا یک فرد تعداد زیادی از صفحات را فالو میکرد تا صاحبان آن صفحات هم توجه‌شان به پیج او جلب شود تا احتمالا صفحه ی او را دنبال کنند.

بعد از اینکه کمی کار پیش میرفت، حالا صاحب آن صفحه‌ی ابتدایی، شروع به آنفالو کردن آن صفحات می کرد. رفته رفته قوانینی از سوی اینستاگرام وضع شد تا جلوی این قبیل رفتارها گرفته شود. زیرا مدیران اینستاگرام بر این باور بودند که فالو و آنفالوکردن‌های پرتعداد، با اهداف واقعی که مد نظر اینستاگرام بوده، همخوانی ندارد.

به زبان دیگر اگر بخواهیم توضیح دهیم باید بگوییم که هدف از فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام این بوده است که فردی با فالو کردن یک صفحه مشخص اعلام علاقمندی به مطالب آن صفحه کند و با آنفالو کردن یک صفحه دیگر، اعلام کند که دیگر علاقه‌ای به محتوای منتشر شده در آن صفحه یا به صاحب آن صفحه ندارد. پس طبیعی بنظر می آید که فالو و آنفالو کردن های پی در پی در راستای تحقق این هدف نیست، پس بعلت تعارض داشتن با اهداف اصلی اعلام شده از سوی اینستاگرم، قوانین جدیدی وضع شد تا اینگونه رفتارها به حداقل برسد.

چه اشکالی در فالو و آنفالو کردن های پی در پی به وجود می آید؟

در این قسمت قصد داریم با جزئیات بیشتر بیان کنیم که فالو و آنفالو کردن پی در پی و بدون هدف، چگونه ممکن است باعث بوجود آمدن مشکلات در صفحه‌ای که متعلق به ما است یا بعنوان ادمین در حال مدیریت آن صفحه هستیم، شود.

توجه داشته‌ باشید که فالو و آنفالو کردن پشت سر هم به این صورت است که وقتی شما بصورت پی در پی یک سری اکانت را فالو میکنید و در نظر نمیگیرید که ممکن است آن اکانت یک اکانت فیک(تقلبی و غیرواقعی) باشد یا یک اکانت غیر فعال باشد و حتی بدتر اینکه ممکن است آن اکانت یک ربات باشد که پست‌های دیگران را لایک میکند و حتی برای آنها کامنت(نظر) هم ثبت میکند. در نظر نگرفتن این اشکالات چه پیامدی برای شما خواهد داشت؟

شما ممکن است بعد از اینکه چنین صفحاتی را فالو می‌کنید، از طرف آن صفحات نیز فالو شوید، تا اینجا یک موضوع رخ داده و آن موضوع این است که فالوورهای شما افزایش پیدا کرده است اما تعداد لایک ها، کامنت ها، به اشتراک گذاشتن پست های شما و … به نسبت فالوورهای شما افزایش پیدا نمی‌کند. چرا ؟ دلیلش روشن است، به دلیل اینکه فالوورهای شما واقعی نیستند که رفتار واقعی و طبیعی از آنها سر بزند.

اینجای مسئله که میرسیم، با مشکل نرخ تعامل روبرو خواهیم شد. شاید سوال کنید که نرخ تعامل چیست؟ نرخ تعامل به ما اعلام میکند که نسبت لایک و کامنت و اشتراک گذاری و … نسبت به فالوورهای صفحه مورد نظر شما چند درصد است. پس زمانی که تعداد فالوورهای شما افزایش داشته باشد اما نرخ تعامل شما کم باشد، مشکل پیش خواهد آمد.

طبیعتا نرخ تعامل صفحه شما کمتر و کمتر میشود تا جایی که اینستاگرام واقعا صفحه شما را اسپم میکند. این مشکل تا جایی ممکن است پیش برود که اصلا اجازه فعالیت داخل این صفحه به ما داده نمی شود و از یک زمان به بعد هر چقدر شما پست جدید قرار دهید، در بخش اکسپلور و در قسمت هشتگ‌های عمومی اینستاگرام قرار نخواهید گرفت.

در واقع شما فرصت رشد صفحه مورد نظرتان را از دست داده‌اید و این موضوع به این دلیل رخ داده است که از نظر هوش مصنوعی که در اپلیکیشن اینستاگرام به کار گرفته شده‌است، قوانین توسط شما نقض شده‌اند.

محدودیت‌های آنفالو کردن در اینستاگرام چیست؟

یکی از مهمترین نکاتی که لازم است در ابتدای مسیر خود برای موفقیت در محیط اینستاگرام، بدانید این است که چه محدودیت‌هایی برای آنفالو کردن توسط مدیران اینستاگرام در نظر گرفته شده‌است.

مانند سایر ویژگی‌های ضروری اینستاگرام ، مانند لایک‌کردن، گذاشتن نظر و دنبال‌کردن (فالو کردن) ، آنفالو‌ کردن(عدم دنبال کردن) هم محدودیت دارد. اما متأسفانه، هیچ اظهارنظر رسمی درباره قوانین و محدودیت‌ها از سوی الیکیشن اینستاگرام وجود ندارد که تعداد مجاز هر اقدام را نشان دهد ولی مسپله مهم این است که این محدودیت‌ها وجود دارند و اعمال می‌شوند.

چه قواعد و محدودیت‌هایی برای آنفالو کردن در اینستاگرام وجود دارد؟

خوب است بدانید که اینستاگرام تفاوتی بین اقدامات «دنبال کردن» و «دنبال نکردن» قائل نیست. بنابراین میتوانیم بگوییم که یک عدد ثابتی برای هر دوی این اقدامات میشود در نظر گرفت. تلاش برای یافتن تعادل بین این دو عمل ممکن است کمی گیج کننده باشد.

اما نگران نباشید، در این بخش قصد داریم که برخی از قواعدی که برای آنفالو کردن وجود دارد و با رعایت آنها مشکلی پیش نخواهد آمد را برای شما بازگو کنیم(به یاد داشته باشید ، هیچ کس نمی داند کدام یک از این عوامل بیشترین تأثیر را دارد). موضوعاتی که هنگام آنفالو کردن مورد بررسی قرار میگیرند عبارتند از:

طول عمر اکانت مورد نظر(اکانتی که قصد داریم با آن برخی از صفحات را آنفالو کنیم)

اگر حساب اینستاگرام کمتر از شش ماه داشته‌باشد ، به عنوان یک حساب جدید در نظر گرفته می‌شود. به طور طبیعی ، یک حساب جدید دارای ویژگی‌های کمتری در مقایسه با حساب‌های قدیمی است. بنابراین ، هرچه یک حساب کاربری اینستاگرام قدیمی‌تر باشد ، تعداد آنفالو کردن مجاز که برای آن در نظر گرفته می شود، بیشتر خواهد بود.

جذاب و پرمخاطب بودن

 اگر اینستاگرام یک حساب کاربری را بسیار جذاب برای مخاطبان ببیند ، از بسیاری جهات به آن حساب پاداش می دهد. اینستاگرام نه تنها به حساب اجازه می دهد تا افراد بیشتری را آنفالو کند بلکه محتوای آن صفحه را بیشتر در معرض دید سایرین قرار خواهد داد.

تعداد فالوورها

اگر یک حساب اینستاگرام دنبال کنندگان زیادی داشته باشد ، به نظر می رسد روزانه تعداد بیشتری از حساب ها را آنفالو کند.

چگونه در اینستاگرام آنفالو کنیم که بلاک نشویم؟

در این قسمت لازم است برخی از نکات را که پیش تر عنوان کردیم، مجدد یادآوری کنیم. در بخشی از مطالب قبل اشاره داشتیم که ساز و کار مشخصی برای برخی از محدودیتهایی که اینستاگرام ایجاد میکند وجود ندارد و بر اساس مطالعات میدانی برخی از بایدها و نبایدها در نظر گرفته میشوند. این نکته به این دلیل یادآوری شد که بدانید راه کارهایی که در این بخش ارائه می‌شوند را نمی‌توان صد در صدی قلمداد کرد.

نکته‌ی دیگری که نیاز است آن را مجدد مورد توجه قرار دهیم این است که بر اساس تعداد فالوورها یا طول عمر یک اکانت اینستاگرام، نمیتوان فرمول یکسانی برای همه‌ی افراد ارائه داد، پس مقتضی است که این نکته را نیز مد نظر خودتان قرار دهید.

بسیار خوب، بعد از یادآوری های بالا که به نظر ضروری می‌رسیدند، به سراغ این نکته می‌رویم که چگونه در اپلیکیشن اینستاگرام آنفالو کنیم که تنبیه نشویم و اصطلاحا اینستاگرام ما را بلاک نکند. اولین نکته ای که بسیار معقول به نظر می‌رسد این است که به جهت اطمینان داشتن از این که مشکلی برای اکانت شما پیش نمی‌آید، یک فاصله منطقی از اعدادی که در ادامه متن بیان می‌شوند، داشته باشید.

مطالعات میدانی که انجام شده‌اند، بر این قائل هستند که حدودا بین 50 تا 100 آنفالو در روز، مشکلی برای اکانت اینستاگرامی مورد نظر شما به وجود نخواهد آورد(البته باز هم بستگی به تعداد فالوورها و طول عمر اکانت و … دارد). البته جالب است بدانید که برخی از ربات ها که کار تحقیقاتی بر روی این موضوع انجام داده اند، مدت زمانی که لازم است بین هر آنفالو کردن تا آنفالو کردن بعدی، فاصله زمانی انداخته شود را نیز تخمین زده‌اند که چون اعداد گوناگونی بدست آمده‌است، از ذکر یک عدد ویژه پرهیز میکنیم. اما بهتر است که بین هر آنفالو کردن‌تان، فاصله زمانی را خودتان در نظر بگیرید تا ریسک کار به کمترین میزان ممکن برسد.

بهترین روش برای آنفالو کردن افراد در اینستاگرام – اگر این کار را به صورت دستی انجام می‌دهید – استفاده از افزایش مرحله به مرحله تعداد اقدامات است. به عنوان مثال ، برای هفته اول سعی کنید فقط 50 نفر را در روز آنفالو کنید. اگر به نظر ایمن رسید، برای هفته دو تعداد را به 100 نفر در روز افزایش دهید و همینطور پیش روید.

این روش کارساز خواهد بود ، اما مشکل این است که اگر کاربر به فواصل زمانی توجه نکند، حساب اینستاگرامش خیلی زود بلاک می‌شود. بنابراین ، این روش می‌تواند بسیار وقت گیر باشد، به خصوص برای کسانی که می‌خواهند هزاران نفر را آنفالو کنند. اما روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید تعداد زیادی از افراد را سریع و ایمن در اینستاگرام آنفالو کنید.

چگونه هزاران نفر را خیلی سریع در اینستاگرام آنفالو کنیم؟

حتما شما هم بر این باور هستید که فرآیند آنفالو کردن در اینستاگرام اصلا کار پیچیده ای نیست اما مسئله اینجاست که اگر تعداد افرادی که میخواهیم آنفالو کنیم زیاد باشند، ممکن است خطری برای اکانت خود ما داشته باشد. در قسمت قبلی موضوع را بگونه‌ای توضیح دادیم که یک فرد بخواهد کار را بصورت شخصی و دستی انجام دهد که اشاره شد نقطه‌ی ضعف آن زمان بر بودنش است.

اخیرا برخی از برنامه نویس‌ها، ربات هایی را تولید کرده اند که ظاهرا با رعایت نکات ایمنی مربوطه، اقدام به آنفالو کردن تعداد زیادی از افراد می‌کنند و مدعی هستند که اشکالی هم برای اکانت شخصی که از این ربات استفاده می‌کند، پیش نخواهد آمد. از آنجایی که مسلما استفاده از هر رباتی ممکن است ریسک‌های مربوط به خودش را داشته باشد، لذا در این مقاله به معرفی این اپلیکیشن ها (ربات ها) نمی‌پردازیم اما اعلام میکنیم که با سرچ‌های ساده در موتورهای جستجو، می‌توانید به برخی از این ربات ها دست پیدا کنید و با در نظر گرفتن ریسک های ممکن، اقدام به استفاده کنید.

آنفالو کردن در اینستاگرام را با دقت انجام دهید

در این مقاله سعی بر آن داشته‌ایم که شما را با محدودیتهای موجود در اپلیکیشن اینستاگرام آشنا کنیم. مسلما هر برنامه یا نرم افزاری برای خودش استراتژی‌هایی دارد که کاربران را موظف به رعایت آنها می‌کند و اگر کاربری آنها را مراعات نکند، جریمه خواهد شد. در این مطلب ضمن بررسی هدف از فالو و آنفالو کردن‌های پی در پی عده ای از کاربران، اشاره کردیم که بصورت کلی چه محدودیتهایی در حال حاضر در اینستاگرام وجود دارد.

در ادامه مقاله به راهکارهایی پرداختیم که با رعایت آنها، در هنگام آنفالو کردن حساب سایر کاربران، دچار مشکل بلاک شدن از سوی اینستاگرام نخواهید شد. البته در نهایت باز هم تاکید میکنیم که با رعایت احتیاط به این موضوع مبادرت کنید، زیرا این قوانین بر اساس تجربه ی افراد بدست آمده اند و ممکن است قطعیت نداشته باشند.

البته شاید با دیدن تعداد زیادی از محدودیتهایی که اینجا مورد اشاره ما بودند، احساس کنید که آیا استفاده از اینستاگرام برای مقاصد تجاری که در حال حاضر بسیار مورد توجه است، می‌ارزد یا خیر؟ در حال حاضر شبکه اینستاگرام یکی از شبکه های معروف و محبوب مردم جهان است. تعداد زیادی از افراد برای توسعه کسب و کار و بیزینس خود از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه شبکه اینستاگرام شهرت بسیاری در سرتاسر جهان دارد و کاربران بسیاری نیز در این شبکه اجتماعی فعالیت پایدار دارند، تبلیغ یک کالا با روش های مناسب در این شبکه بازدهی بالایی را در پیش خواهد داشت. در این مورد نیز تنها کافی است به قوانین این شبکه توجه کرده و ترفندهای پیشرفت در آن را کشف کنید.


وردپرس تم | چگونه با آنفالو کردن در اینستاگرام بلاک نشویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا