خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
افزونه ها

وردپرس تم | LearnPress افزونه ساخت سیستم آموزش آنلاین در وردپرس 2021

وردپرس تم | LearnPress افزونه ساخت سیستم آموزش آنلاین در وردپرس 2021

وردپرس تم | LearnPress افزونه ساخت سیستم آموزش آنلاین در وردپرس

یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد آنلاین، برگزاری دوره های آموزشی است. دوره های آموزشی با ارائه ارزش به مخاطب نه تنها باعث افزایش درآمد شما می شوند بلکه با استفاده از آنها می توانید لیست ایمیل خود را هم افزایش دهید. افزونه LearnPress یکی از بهترین افزونه های LMS وردپرس برای ایجاد و فروش دوره های آموزشی آنلاین است.

اگر هنوز به اهمیت داشتن لیست ایمیل شک دارید، مقاله آموزش ساخت لیست ایمیل در وردپرس را مطالعه کنید.

شما می توانید یک دوره کامل آموزشی تهیه کنید و درآمد بالایی از آن داشته باشید تا یک دوره کوتاه رایگان به عنوان آهن ربای لید تدارک ببینید و تنها مشترکان جدید برای لیست ایمیل خود جذب کنید.

در مقاله بهترین افزونه های جذب مخاطب هدفمند در وردپرس می توانید با دیگر افزونه های تولید لید آشنا شوید.

مهم نیست که چرا می خواهید یک دوره ایجاد کنید؛ LearnPress می تواند به شما در ساختن آن در یک وب سایت وردپرس کمک کند. LearnPress یک افزونه سیستم مدیریت یادگیری (LMS) رایگان است که توسط ThimPress ارائه شده است. این افزونه به شما امکان می دهد وب سایت خود، یا حداقل بخشی از وب سایت خود را به یک مدرسه آنلاین شبیه Udemy ،Teachable و پلتفرم های مشابه دیگر تبدیل کنید.

با استفاده از افزونه LearnPress می توانید به سرعت و به آسانی وب سایت های آموزش، مدرسه آنلاین و دوره های آنلاین بدون نوشتن یک خط کد ایجاد کنید. هر برنامه درسی دوره می تواند درس ها و کوییزهای خودش را داشته باشد و همه آنها را می توانید با رابط کاربری آسان این افزونه مدیریت کنید.

هسته اصلی افزونه LearnPress رایگان است اما افزودنی های پرمیوم و رایگان زیادی دارد که می توانند قابلیت های زیادی به دوره های آموزشی شما اضافه کرده و سطح آنها را بالا ببرند.

در این مقاله افزونه LearnPress را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه LearnPress و ساخت سیستم آموزش آنلاین در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، منوی جدیدی به نام لرن‌پرس در پیشخوان وردپرس اضافه شده و پیامی مبنی بر اجرای ویزارد راه اندازی در بالای صفحه نشان داده می شود.

LearnPress

اگر می خواهید از ویزارد راه اندازی استفاده کنید، روی دکمه Run Setup Wizard کلیک کنید و مراحل زیر را انجام دهید.

واحد پولی را بر اساس پول رایج کشور خود یا پولی که می خواهید دوره های خود را با آن به فروش برسانید و نحوه نمایش قیمت پیکربندی کنید.

LearnPress

برگه هایی که برای مدرسه خود نیاز دارید، ایجاد کنید. تمام برگه هایی که ویزارد راه اندازی از شما می خواهد که ایجاد کنید، اختیاری است. با این حال باید حداقل یک برگه “دوره ها” و یک برگه “تسویه حساب” ایجاد کنید.

LearnPress

برگه “مشخصات” (پروفایل) می تواند برای کاربران (دانش آموزان) مفید باشد؛ اما به برگه “تبدیل شدن به یک مدرس” نیازی نیست مگر اینکه بخواهید وب سایتی مشابه Udemy ایجاد کنید که دوره های آموزشی را برای مربیان دیگر میزبانی می کند.

قسمت بعد مربوط به تنظیمات پی پال است که برای کاربران ایرانی کاربردی ندارد. البته LearnPress افزونه های پرمیوم برای درگاه های پرداخت دیگر مانند Stripe ، Authorize.net و 2Checkout ارائه می دهد.

LearnPress

در مرحله بعد می توانید سیستم ایمیل LearnPress را فعال کنید. این سیستم به شما کمک می کند تا با دانشجویان خود ارتباط برقرار کنید.

LearnPress

مسلماً، بازاریابی ایمیل یکی از بزرگترین اشکالات این افزونه به دلیل عدم پشتیبانی آنها از سرویس های ایمیل مارکتینگ است. راهکاری که بسیاری از مشتریان LearnPress استفاده می کنند خرید افزودنی Paid Memberships Pro و ادغام آن با سرویس ایمیل مارکتینگ خودشان است.

در مرحله پایان می توانید گام بعدی خود را انتخاب کنید.

LearnPress

برای ساخت اولین دوره آموزشی خود می توانید “ایجاد دوره جدید” را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که در هر مرحله از ویزارد راه اندازی می توانید روی دکمه Skip to next step کلیک کرده و از آن عبور کنید.

ساخت دوره آموزشی جدید

پس از کلیک روی دکمه “ایجاد دوره جدید” وارد صفحه ساخت دوره جدید مشابه شکل زیر می شوید.

LearnPress

شما با رفتن به مسیر لرن‌پرس » دوره ها » افزودن دوره جدید هم می توانید به این صفحه دسترسی داشته باشید.

اولین چیزی که متوجه خواهید شد این است که ویرایشگر دوره LearnPress مشابه یا کاملاً یکسان با ویرایشگر کلاسیک وردپرس است.

در ابتدا عنوان و توضیحات دوره را دقیقاً مانند ساخت یک نوشته وبلاگ وارد کنید. در قسمت توضیحات تمام اطلاعات مرتبط با دوره را اضافه کنید. بازدیدکنندگان از این اطلاعات برای تصمیم گیری در مورد اینکه دوره را بخرند یا نه استفاده می کنند.

تنظیمات نحوه ارسال هم مشابه نحوه ارسال نوشته های وبلاگ است و ویژگی های ذخیره سازی به صورت پیش نویس/انتشار را دارد که می توانید برای کنترل وضعیت وبلاگ و طبقه بندی ها از آن استفاده کنید. با اختصاص دوره های خود به دسته ها و اختصاص برچسب ها به هر دوره، می توانید در مدرسه خود ساختار ایجاد کنید.

توضیحاتی که در این قسمت وارد می کنید در فرانت اند سایت در تب بررسی اجمالی نمایش داده می شود. به عنوان مثال در قالب 2021 شکلی شبیه به تصویر زیر خواهید داشت.

LearnPress

حال که دوره را ایجاد کردید، نوبت به تنظیم برنامه آموزشی و اضافه کردن درس ها می رسد.

ساخت درس جدید با افزونه LearnPress

شما باید دوره خود را به بخش‌ها تقسیم کرده و بخش‌ها را به درس ها تقسیم بندی کنید.

در صفحه ساخت دوره جدید به سمت پایین صفحه اسکرول کنید تا متاباکس برنامه آموزشی را مشاهده کنید.

LearnPress

در این متاباکس می توانید تمام درس ها و کوییزهای دوره را تنظیم کنید. این متاباکس دقیقاً زیر قسمت عنوان و توضیحات آورده شده است.

همانطور که گفته شد، ابتدا باید یک بخش بسازید. نام بخش مورد نظر خود را در این باکس وارد کرده و اینتر بزنید. به عنوان مثال در بخش اول می توانید مقدمه ای اضافه کنید که به دانش آموزان خوش آمد می گوید و نحوه استفاده از نرم افزار دوره را توضیح می دهد.

LearnPress

پس از ساخت بخش، گزینه افزودن دروس جدید را مشاهده خواهید کرد ومی توانید شروع به افزودن درس ها به بخش خود کنید.

حتماً به بخش خود توضیح اضافه کنید (متن خاکستری موجود در تصویر بالا). یک یا دو جمله مختصر کافی است.

درس ها ماژول‌هایی هستند که آیکون کتاب آبی دارند. کافی است نام درس را در قسمت “ایجاد جدید درس” وارد کرده و اینتر بزنید.

اگر از قبل چند درس ساخته اید اما آنها را به دوره خاصی اختصاص نداده اید، می توانید از دکمه “موارد را انتخاب کنید” برای یافتن و افزودن دروس ایجاد شده استفاده کنید.

بعد از ایجاد یک درس و اختصاص دادن آن به یک دوره، اگر روی درس هاور کنید یعنی موس خود را روی آن قرار دهید، گزینه های زیادی مشاهده خواهید کرد:

LearnPress
  1. برای تغییر موقعیت درس را بکشید و رها کنید.
  2. نام درس را تغییر دهید.
  3. آن را قابل پیش نمایش کنید یا نه.
  4. ویرایش کنید.
  5. آن را از دوره حذف کنید یا به طور کامل از سیستم حذف کنید.

اگر ویرایش دوره را انتخاب کنید، به صفحه ویرایشگر درس هدایت می شوید که در آن می توانید اطلاعات و مطالب بیشتری را به درس اضافه کرده و برخی از تنظیمات را به آن اختصاص دهید.

با کلیک روی آیکون مداد که مربوط به ویرایش است وارد صفحه ساخت درس جدید می شوید که مشابه صفحه ویرایشگر کلاسیک وردپرس است. درس قسمتی است که باید بیشتر وقت خود را در آن صرف کرده و مطالب را به دوره اضافه کنید.

LearnPress

عملکرد پیش نمایش درس یک ویژگی جالب است. این ویژگی به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به خرید یا شرکت در دوره، درس را مشاهده کنند. این روش، یک روش فروش است که توسط بسیاری از مدرسان آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد و به کاربران اجازه می دهد تا به یک درس رایگان یا در صورت تمایل “نمونه رایگان” دسترسی پیدا کنند. نمونه رایگان می تواند آنها را ترغیب به خرید کند. دیدن چنین ویژگی در یک ابزار LMS رایگان بسیار عالی است.

در قسمت “مدت زمان درس” می توانید مدت زمان درس را تعیین کنید. اگر 0 وارد کنید، غیرفعال می شود.

توجه داشته باشید که با توجه به طراحی سیستم LearnPress LMS ، یک درس فقط می تواند به یک دوره اختصاص یابد. اگر می خواهید یک درس برای دوره های بیشتری استفاده شود، باید آن را تکرار کنید.

روش دیگر برای ایجاد درس جدید

با رفتن به مسیر لرن‌پرس » درس در پیشخوان وردپرس می توانید درس جدید اضافه کنید. در این قسمت می توانید همه دروس را مدیریت کرده و جزئیات مربوط به هر درس را مشاهده کنید.

LearnPress

اگر می خواهید از این طریق درس اضافه کنید، نمی توانید فوراً درسی که ایجاد کرده اید را به یک دوره اختصاص دهید. لازم است که به بخش لرن‌پرس » دوره ها » ویرایش دوره یا ایجاد دوره جدید بروید تا بتوانید درس را به یک دوره اختصاص دهید.

ساخت آزمون جدید و ویرایش آن با افزونه LearnPress

ساخت آزمون مشابه ساخت درس است.

شما می توانید از آیکون ساعت برای اضافه کردن یک آزمون به بخش خود استفاده کنید. کافی است نام آزمون را وارد کرده و اینتر بزنید.

LearnPress

همچنین می توانید در پیشخوان وردپرس به مسیر لرن‌پرس » آزمون‌ها بروید. یک آزمون جدید ایجاد کنید و هم همه آزمون ها را مدیریت کنید.

اگر روی آیکون مداد که مربوط به ویرایش آزمون است کلیک کنید، صفحه آن که مشابه ویرایشگر کلاسیک وردپرس است، برای شما باز می شود.

صفحه ویرایش آزمون دارای تنظیمات مختلفی است که می توانید آنها را پیکربندی کنید. در قسمت توضیحات می توانید به مسابقه شرح اضافه کنید.

 متاباکس سوالات ماژولی است که به شما امکان می دهد سوال‌هایی در قالبهای صحیح/غلط، چند انتخابی یا انتخاب واحد اضافه کنید.

LearnPress

نام سوال خود را وارد کرده اینتر بزنید. پس از آن تنظیمات سوال برای شما باز می شود.

LearnPress

نوع پیش فرض سوال صحیح/غلط است. در صورت تمایل می توانید نوع سوالات دیگر را انتخاب کنید. همچنین می توانید سوال را کپی کنید، ویرایش کنید، آن را از آزمون یا برای همیشه از سیستم حذف کنید.

در سمت راست صفحه می توانید گزینه پاسخ بیشتر اضافه کنید، متن پاسخ را تغییر دهید و پاسخ صحیح را انتخاب کنید.

در سمت چپ، تنظیمات بیشتری وجود دارد که عبارتند از:

  • محتوای سوال: از محتوای سوال برای افزودن محتوای بیشتر به سوال استفاده کنید تا جزئیات بیشتری در مورد آن ارائه دهید. ویرایشگر بسیار ساده است. اگر روی آیکون ویرایش سوال در بالا سمت چپ تنظیمات سوال کلیک کنید، به صفحه ویرایشگر سوال هدایت می شوید که می توانید از فرمت بندی قدرتمندتر متن یا ویرایشگرهای مختلف استفاده کنید.
  • نمره سوال: درقسمت نمره این سوال می توانید به سوال نمره اضافه کنید. اگر دانش آموز سوال را صحیح جواب داد، آن نمره را کسب می کند.
  • تشریح سوال: گاهی اوقات ممکن است بخواهید پس از دریافت سوالات از طرف دانش آموزان در مورد سوالات خود توضیحی بدهید. در قسمت تشریح سوال می توانید این توضیح را اضافه کنید.
  • راهنمای سوال: گاهی اوقات ممکن است بخواهید به دانش آموز خود نکاتی در مورد اینکه برای یافتن راه حل چه کاری انجام دهد را ارائه دهید. در قسمت راهنمای سوال می توانید این راهنمایی را اضافه کنید.

نحوه افزودن انواع مسابقات بیشتر (پر کردن جای خالی، تکالیف و غیره)

LearnPress به طور پیش فرض آزمون صحیح/غلط، چند انتخابی و انتخاب واحد را دارد. اما از آنجا که LearnPress محبوب ترین سیستم مدیریت آموزش وردپرس است، افزودنی هایی ارائه می دهد که با استفاده از آنها می توانید انواع آزمون‌های دیگر را هم ایجاد کنید.

افزودنی Assignment یک add-on پولی افزونه LearnPress است که با استفاده از آن می توانید به مربیان اجازه دهید تکلیف ایجاد کنند و دانش آموزان بتوانند برای اتمام تکلیف تایم بگیرند، تکالیف، پیام، مقاله، برخی فایل ها و غیره را ارسال کنند. همچنین مربی می تواند کارها را بررسی کرده و نمره دهد.

افزودنی رایگان fill in the blank به شما امکان می دهد جاخالی ایجاد کنید تا دانش آموزان آن را پر کنند.

افزودنی پولی Sorting Choice جواب ها را قابل مرتب کردن می کند. به این ترتیب می توانید مطمئن شوید که دانش آموزان وظایف خود را فهمیده اند.

افزودنی پولی Random Quiz فقط پاسخ های مسابقه را تصادفی می کند و به عنوان ویژگی “بانک سوال” کار نمی کند.

با استفاده از افزونه LearnPress WooCommerce می توانید با افزونه ووکامرس ادغام شوید. در صورت تمایل می توانید از سیستم درگاه پرداخت دیگری هم استفاده کنید.

با استفاده از افزودنی Co-trainer به راحتی می توانید سایر افراد را به عنوان مربی و کمک مربی به وب سایت خود اضافه کنید.

افزودنی LearnPress certificate راه بسیار خوبی برای بازاریابی دوره های شما بدون هیچ هزینه ای است؛ زیرا دانشجویان شما پس از اتمام دوره خود می توانند گواهینامه ای با ظاهر عالی دریافت کنند و به احتمال زیاد آن را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک می گذارند. این پست ها راه بسیار خوبی برای جلب افراد زیاد به دوره آنلاین شما هستند.

به عنوان یک سازمان آموزشی، ممکن است بخواهید به جای دریافت هزینه از طریق دوره، از دانشجویان خود ماهیانه هزینه بگیرید.

LearnPress با افزونه Paid Membership Pro کاملاً ادغام شده است تا بتوانید برای دانشجویان خود برنامه های عضویت ایجاد کنید. این ویژگی باعث می شود روش های قیمت گذاری شما بسیار انعطاف پذیرتر باشد. شما می توانید به دانشجویان خود اجازه دهید پرداخت های خود را به صورت دوره ای یا ماهانه (یا یک دوره زمانی مشخص به انتخاب شما) یا هر دو، با هزینه های برگشتی متفاوت انجام دهند.

افزودنی Gradebook به شما امکان می دهد برخی از بینش ها، گزارش ها و آنالیتیکس دوره خود را بررسی کنید.

جمع بندی

افزونه LearnPress یک افزونه قدرتمند برای ساخت سیستم آموزش آنلاین در وردپرس است که با استفاده از آن می توانید سایت وردپرس خود (یا یک زیردامنه/زیردایرکتوری آن) را به یک آموزشگاه آنلاین تبدیل کرده و درآمد کسب کنید. نکته خوب ماجرا این است که این کار از طریق ویرایشگر وردپرس ومتاباکس هایی که از قبل با آنها آشنا هستید، انجام می شود. از طرف دیگر، مشتریان شما هم بسیار راحت تر هستید که دوره ها را در همان سایت شما بگذرانند.

تنها اشکال عمده ای که وجود دارد عدم پشتیبانی از ارائه دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ، عدم توانایی در تغییر چند ویژگی (به عنوان مثال دکمه خرید) و همچنین عدم وجود نسخه پرمیوم مناسب پلاگین است.

دانلود افزونه

دانلود افزونه LearnPress
صفحه افزونه LearnPress

وردپرس تم | LearnPress افزونه ساخت سیستم آموزش آنلاین در وردپرس 2021

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا