خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
افزونه ها

وردپرس تم | Custom Post Type Permalinks تغییر پیوند یکتای پست سفارشی وردپرس 2021

وردپرس تم | Custom Post Type Permalinks تغییر پیوند یکتای پست سفارشی وردپرس 2021

وردپرس تم | Custom Post Type Permalinks تغییر پیوند یکتای پست سفارشی وردپرس

آیا تا به حال سعی کرده‌اید ساختار پیوندهای یکتای یک نوع پست سفارشی را در سایت وردپرس خود تغییر دهید؟ وردپرس به صورت پیش فرض به شما اجازه می‌دهد ساختار پیوندهای یکتای نوشته‌ها را تغییر دهید اما این اجازه را در مورد انواع پست‌های سفارشی نمی‌دهد و برای آنها از ساختار پیش‌فرض پیوندهای یکتا استفاده می‌کند. افزونه Custom Post Type Permalinks در این شرایط به کمک شما می‌آید.

ساختار پیوندهای یکتا برای سئوی سایت وردپرس بسیار مهم است. این ساختار نه تنها باید برای مخاطبان قابل‌فهم و زیبا باشد بلکه ربات‌های موتورهای جستجو هم باید بتوانند آن را به راحتی اسکن کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که URL‌های شما نه فقط برای نوشته‌ها و برگه‌ها بلکه برای انواع پست‌های سفارشی ظاهر خوبی داشته باشند.

در مقاله بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک ها در وردپرس می‌توانید لیستی از افزونه‌هایی که به شما امکان می‌دهند URL های زیبایی داشته باشید را مشاهده کنید.

نوع پست سفارشی یک قطعه محتوا است که لزوماً از قوانینی که برای نوشته‌ها و برگه‌های وردپرس صادق است، پیروی نمی‌کند. این نوع پست‌ها ارزش خود را در پایگاه داده دارند و معمولاً بسیار قابل شخصی‌سازی هستند.

به طور خلاصه، کار بیشتر انواع پست‌های سفارشی سازماندهی محتوا است. با این حال، برخی از افزونه‌ها محتوای خاص خود را دارند و شما باید بتوانید ساختار پیوندهای یکتای آنها را مطابق نیازهای خود کنید.

افزونه Custom Post Type Permalinks به شما اجازه ویرایش و تغییر ساختار پیوندهای یکتای انواع پست‌های سفارشی را می‌دهد و در این مقاله به آموزش آن می‌پردازیم.

آموزش افزونه Custom Post Type Permalinks و تغییر پیوند یکتا پست سفارشی در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه‌ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » پیوندهای یکتا بروید.

در صفحه تنظیمات پیوندهای یکتا، به سمت پایین صفحه اسکرول کنید تا به بخش Permalink Settings for Custom Post Types مشابه شکل زیر برسید.

Custom Post Type Permalinks

در این قسمت می‌توانید ساختار پیوندهای یکتای انواع پست‌های سفارشی خود را تغییر دهید.

افزونه Custom Post Type Permalinks سیستم شما را به طور خودکار اسکن کرده و انواع پست‌های سفارشی موجود را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید از همه برچسب‌های استاندارد پیوندهای یکتای وردپرس در این قسمت استفاده کنید.

شما باید از این موضوع که پلاگین‌هایی که روی سایت شما نصب هستند چه نوع پست‌های سفارشی ایجاد می‌کنند و آیا احتیاج به ویرایش دارند یا خیر آگاه باشید. همچنین باید طبقه بندی المان‌هایی که می‌خواهید نمایش دهید را بدانید.

به عنوان مثال تگ /%post_name%/  نام پست را در URL نشان می‌دهد و به طور خودکار از خط تیره بین کلمات استفاده می‌کند.

به عنوان مثال اگر یک نوع پست سفارشی با عنوان “بهترین موسیقی سال 1400” داشته باشید، پیوند یکتای آن نوع پست به صورت “/بهترین-موسیقی-سال-1400/” می‌شود.

به اسلش‌های ابتدا و انتهای تگ توجه کنید. این اسلش‌ها جدا کننده هستند و بدون آنها پیوندهای یکتا کار نمی‌کنند.

اگر بخواهید قبل از نام نوشته در پیوند یکتا، سال آورده شود کافی است از تگ زیر استفاده کنید.

/%year%/%post_name%/

اکثر افزونه‌هایی که از نوع پست سفارشی استفاده می‌کنند، معمولاً لیستی از المان‌هایی که می‌توانید در پیوند یکتا استفاده کنید، در اختیار شما قرار می‌دهند . اگر مستقیماً از بخش دسته بندی وردپرس خود استفاده می‌کنید، می‌توانید از تگ /% category%/ در پیوند یکتا استفاده کنید که از نامک دسته وردپرس گرفته شده است.

نامک نسخه ای از URL است که هم برای سئو و هم برای کاربر مناسب است. از آنجا که اکثر دسته‌ها و بخش‌های محتوا از نامک‌های تک کلمه ای استفاده می‌کنند، جستجوی موارد موجود در وردپرس کار دشواری نیست.

افزونه Custom Post Type Permalinks به شما امکان می‌دهد از ID پست به جای عنوان استفاده کنید. تگ /% post_id%/ شناسه پست را در پیوند یکتا نمایش می‌دهد. به عنوان مثال پیوند یکتا چیزی مانند https://example.com/145/ خواهد بود.

 اما روش خوبی نیست زیرا بهینه سازی موتور جستجو و کاربر را از بین می‌برد. هدف این است که پیوند یکتا خواناتر باشد نه اینکه در آن عدد و رقم نشان داده شود.

ارائه لیست کامل از همه مواردی که می‌توانید به URL پست سفارشی خود اضافه کنید، امکان پذیر نیست. دلیل این امر این است که بسیاری از آنها توسط سایر افزونه‌ها، تنظیمات و تغییراتی که قبلاً در وردپرس ایجاد کرده اید، تعیین خواهد شد.

فراموش نکنید که پس از پایان ویرایش، روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

جمع بندی

افزونه Custom Post Type Permalinks یک افزونه قدرتمند با بیش از 100 هزار نصب فعال و امتیاز 4.9 از 5 است. این افزونه به شما امکان می‌دهد پیوند یکتای انواع پست‌های سفارشی موجود در سایت خود را سفارشی سازی کرده و آنها را کاربر دوستانه و سئوپسند کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Custom Post Type Permalinks
صفحه افزونه Custom Post Type Permalinks

وردپرس تم | Custom Post Type Permalinks تغییر پیوند یکتای پست سفارشی وردپرس 2021

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا