خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
افزونه ها

وردپرس تم | Imsanity افزونه تغییر اندازه خودکار تصاویر وردپرس 2021

وردپرس تم | Imsanity افزونه تغییر اندازه خودکار تصاویر وردپرس 2021

وردپرس تم | Imsanity افزونه تغییر اندازه خودکار تصاویر وردپرس

اگر تصاویر سایت وردپرس خود را قبل از اینکه آنها را در سایت آپلود کنید تغییر اندازه ندهید، سایت بسیار کندی خواهید داشت. تغییر سایز دستی عکس‌ها فرآیند زمان‌بری است اما خوشبختانه راهی برای خودکارسازی این فرآیند وجود دارد. افزونه Imsanity این کار را برای شما انجام می‌دهد. کافی است مشخص کنید که چه اندازه و کیفیتی لازم دارید و بقیه کارها را به Imsanity بسپارید.

در مقاله تغییر سایز تصویر در وردپرس می توانید در مورد اندازه های مختلف تصویر که در سایت وردپرس شما وجود دارد و نحوه تغییر سایز تصاویر اطلاعات کاملی به دست آورید.

Imsanity یک ویژگی تغییر سایز دسته جمعی دارد که به شما امکان می‌دهد تصاویری که قبل از نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود آپلود کرده اید را تغییر اندازه دهید. همچنین می‌توانید تصاویر را به صورت تکی از کتابخانه رسانه وردپرس تغییر سایز دهید. این ویژگی نیاز شما به نصب یک افزونه پولی برای این کار را از بین می‌برد.

در مقاله بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس می توانید لیستی که افزونه هایی که اکثر آنها در نسخه پریمیوم قابلیت تغییر اندازه تصاویر موجود دارند را مشاهده کنید.

Imsanity برای وبلاگهایی که به تصاویر اصلی با رزولوشن بالا نیاز ندارند و/یا نمی‌خواهند قبل از بارگذاری تصاویر را مقیاس بندی کنند، ایده آل است.

برخی امکانات این افزونه عبارت است از:

  • ویژگی تغییر اندازه دسته جمعی برای تصاویر موجود
  • تغییر اندازه تصاویر به طور مستقیم در کتابخانه رسانه
  • امکان پیکربندی حداکثر عرض/ارتفاع و کیفیت JPG
  • تبدیل اختیاری فایل‌های BMP و PNG به JPG
  • از توابع مقیاس سازی تصویر وردپرس استفاده می‌کند

در این مقاله افزونه Imsanity را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می‌دهیم.

آموزش پلاگین Imsanity و تغییر سایز خودکار تصاویر وردپرس

قبل از اینکه اقدام به نصب و فعال سازی افزونه کنید بهتر است از سایت خود پشتیبان تهیه کنید. برای این کار می‌توانید از بهترین افزونه‌های پشتیبان گیر وردپرس استفاده کنید.

افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه‌ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.    

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » Imsanity بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می‌کنید.

Imsanity

Images uploaded within a Page/Post: ماکزیمم عرض و ارتفاع برای تصاویر آپلود شده در نوشته/برگه را می توانید در این قسمت مشخص کنید. اگر این گزینه را روی 0 تنظیم کنید، ویژگی تغییر اندازه خودکار تصاویر غیرفعال می‌شود. هر عددی که در این قسمت وارد کنید در تغییر اندازه دسته جمعی هم اعمال می شود.

Images uploaded directly to the Media Library: در این قسمت می توانید ماکزیمم عرض و ارتفاع برای تصاویری که مستقیماً در کتابخانه رسانه آپلود می شوند را مشخص کنید. وارد کردن 0 باعث می شود این ویژگی غیرفعال شود.

Images uploaded elsewhere (Theme headers, backgrounds, logos, etc): حداکثر عرض و ارتفاع تصاویر آپلود شده در مکان‌های دیگر سایت شامل هدرها، تصاویر پس زمینه، لوگوها و غیره را می‌توانید در این قسمت مشخص کنید. همچنین می‌توانید این گزینه را روی 0 تنظیم کنید تا تغییر اندازه آنها را در این مکان‌ها متوقف کنید.

JPG image quality: کیفیت تصاویر JPG را روی 80 تنظیم کنید. اگر یک سایت عکاسی یا سایت مرتبط با تصویر دیگری دارید که کیفیت تصاویر برای شما مهم است، مقدار آن را بالای 80 قرار دهید.

Convert BMP To JPG: اگر می‌خواهید تصاویر BMP به JPG تغییر کند، این گزینه را فعال کنید. این ویژگی تنها روی تصاویر جدید اعمال می‌شود و تصاویر BMP موجود تبدیل یا تغییر اندازه داده نمی‌شوند.

Convert PNG To JPG: اگر می‌خواهید تصاویر PNG به JPG تغییر کند، این گزینه را فعال کنید. این ویژگی تنها روی تصاویر جدید اعمال می‌شود و تصاویر PNG موجود می‌توانند با افزونه EWWW Image Optimizer تبدیل یا تغییر اندازه داده شوند.

اگر گزینه Delete Originals را فعال کنید، تصاویر بزرگ اصلی که وردپرس از آنها برای تولید تصاویر بندانگشتی استفاده می‌کند، پاک می‌شوند.

پس از اعمال تغییرات مورد نظر خود روی دکمه Save Changes کلیک کنید.

تغییر سایز دسته جمعی تصاویر

Imsanity می‌تواند تصاویری که قبلاً در کتابخانه رسانه سایت وردپرس خود آپلود کرده اید را تغییر اندازه و فشرده کند. در بخش Bulk Resize Images می‌توانید این کار را انجام دهید.

Imsanity

تنها یک دکمه در این بخش وجود دارد اما هشدارهایی هم نشان داده می‌شود که باید آنها را جدی بگیرید.

یکی از هشدارها مربوط به محدودیت 250 تصویر برای هر اجرا است که مانع از این می‌شود که سرور به تدریج پر و متوقف شود. یک هشدار دیگر این است که تغییر اندازه قابل برگشت نیست پس حتماً از سایت خود پشتیبان تهیه کنید.

برای تغییر اندازه تصاویر موجود، روی دکمه Start Resizing All Images کلیک کنید. بعد از کلیک روی دکمه، لیستی از تصاویری که افزونه Imsanity برای تغییر اندازه پردازش کرده است، نشان داده می‌شود.

افزونه دیگری که می توانید برای تغییر اندازه خودکار تصاویر از آن استفاده کنید، افزونه Resize Image After Upload است.

جمع بندی

اکثر تصاویری که در سایت وردپرس خود بارگذاری می کنید لازم است تغییر اندازه داده شوند. این موضوع از چند جهت اهمیت دارد. هم باعث موبایل دوستانه شدن سایت وردپرس شما می شود، هم مانع از این می شد که منابع سرور تلف شده و سرعت سایت هم کاهش پیدا کند. افزونه Imsanity یک گزینه عالی است که به شما امکان می دهد تصاویر موجود سایت وردپرس خود را به صورت دسته جمعی تغییر اندازه دهید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Imsanity
صفحه افزونه Imsanity

وردپرس تم | Imsanity افزونه تغییر اندازه خودکار تصاویر وردپرس 2021

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا