خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت استرس شغلی پرستاران چیست 2021

دانلود پاورپوینت استرس شغلی پرستاران چیست 2021

دانلود پاورپوینت استرس شغلی پرستاران چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت استرس شغلی پرستاران چیست

 

پاورپوینت استرس شغلی پرستاران چیست شامل 28 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

استرس شغلی در محیط های مختلف کاری از جمله مواردی است که می تواند سطحِ کیفی زندگی انسانها را به شدت پایین بیاورد. در این مبحث در مورد استرس شغلی پرستاران بیشتر آشنا خواهیم شد .

استرس شغلی پرستاران چیست؟

بهتر است ابتدا تعریف مشخصی از بحث امروز داشته باشیم. همانطور که در تعریف استرس گفتیم، استرس، احساسِ فشار بیش از حد ذهنی یا قلبی است و دلایلِ مختلفی دارد.

دلیلِ استرس و فشاری که در این مبحث از آن خواهم گفت نوعِ شغل و موارد مربوط به آن است.

نقطه‌ی شروعِ استرس شغلی و یکی از مهمترین دلایل آن، این است که تصور کنیم از عهده‌ی وظایفمان به خوبی بر نمی آییم

 

دلایل استرس شغلی پرستاران چیست؟

مهمترین دلیل استرس های شغلی را گفتیم اما اگر بخواهیم از دلایلِ دیگر استرس شغلی پرستاران بگوییم، موارد زیر را شامل می شود:

•           پرستاری با جانِ آدمها سرو کار دارد پس شغلی به شدت حساس، پرمسئولیت و پرفشار است.

•             پرستاران در محیطِ بیمارستان، هر روز درد، رنج و مرگ انسانها را خواهند دید و همین آنها را تحت فشار قرار می دهد. این شغل به روحیه ای قوی و محکم نیازمند است.

•             پرستار، وظایف مختلف و متعددی دارد که باید آنها را به موقع و با مهارتِ بالا انجام دهد. پس سازماندهی و کنترل کاملِ کارها او را دچار استرس خواهد کرد.

•             ممکن است پرستاری شغل خود را براساسِ علاقه، استعداد یا تواناییِ خود انتخاب نکرده باشد. در چنین حالتی او ممکن است از فشاری دائمی در روحش شکایت کند و این از مهم ترین دلایل استرس شغلی پرستاران می باشد.

•             بعضی از شخصیت ها به صورتِ ذاتی یا ژنی، مضطرب تر و نگران تر از دیگران هستند. حال به چنین روحیه‌ای شغلِ سنگین پرستاری را نیز اضافه کنید؛ استرس شغلی در چنین افرادی بسیار بالاتر خواهد بود.

•             (نکند نتوانم) ها که همه‌ی ما با آنها درگیر هستیم به خصوص در شروع کار و به ویژه در شغل پرستاری می تواند درونِ ما را منفی و استرسی کند.

•             پرستار اگر با مرگِ نزدیکانش مواجه شده باشد و روزهایِ او را در بسترِ بیماری در بیمارستان دیده باشد، گاهی با یادآوری خاطرات و شبیه سازی فضا ممکن است تحت استرسی غیر قابل تحمل قرار گیرد.

•             عدم رابطه درست و دوستانه با سایرِ همکاران، رئیس و… می تواند محیط بیمارستان را برای پرستاران سرشار از استرس و فشار گرداند.

•             اگر ویژگی های وسواس در پرستاری وجود داشته باشد، ممکن است به دلایل غیر واقعی، وسواس گونه و پر از حساسیت از بیمار شدن و گرفتن امراضِ مختلف بترسد.( حتی دیده شده است که خودِ پرستار از نظر علمی و… می داند که امکانی برای بیمار شدن نیست اما این فکر به صورت مالیخولیایی دست از سر او برنمی دارد.) این تفکرِ وسواسی او را پر از استرس می کند.

•             یک پرستارِ متعهد و دلسوز از همه‌ی جان و جسم خود در کار استفاده می کند. حقوق و مزایای ناکافی می تواند او را دلسرد، افسرده و مضطرب گرداند.

•             عدمِ مهارت کافی و نداشتن اطلاعات به روز در هر شغلی می تواند انسان را دچار استرس کند. هرچند نخواهد در حضورِ دیگران این ضعف را عنوان کند اما خودش خوب می داند که به اندازه‌ی لازم ماهر، متخصص، کارا و توانمند نیست. در این صورت همیشه تحت استرس شغلی پرستاران که ناتمام است قرار دارد.

•             اگر در شروع حرفه‌ی پرستاری هستید و هنوز تجربه‌ی کافی ندارید به احتمال زیاد استرس شغلی شما را خواهد آزرد.

•             نداشتن عشق به کار پرستاری، شما را دلزده، استرسی، غمگین، مسئولیت ناپذیر و نگران خواهد نمود.

•             شیفت های سنگین کاری به ویژه شیفت شبها می تواند فشارهای جسمی و روحی زیادی به پرستاران وارد کند و باعث بروز نشانه های استرس زیادی در آنها گردد. همین عامل با نداشتن وقت کافی برای زندگیِ خانوادگی آنها را ناامید و مضطرب خواهد کرد.

•             همانطور که گفتیم بعضی از شخصیت ها بیشتر تحت استرس قرار می گیرند. به وسواس، حساسیت ها و سایر ویژگی های شخصیتی، عدم کنترل خود، مسلط نبودن به شرایطُ درون و (روان رنجورخویی) را نیز اضافه کنید. اینها می توانند پرستاران را در دریایی از استرس غرق کنند.

و….

 

فهرست مطالب

مقدمه

استرس شغلی پرستاران چیست؟

دلایل استرس شغلی پرستاران چیست؟

علایم استرس شغلی پرستاران چیست؟

راههای درمان استرس کاری پرستاران

دیگر نکات کلیدی برای غلبه بر استرس شغلی پرستاران

مراجعه به مشاوره روانشناسی مهمترین راه درمان استرس شغلی پرستاران

 

عنوان : استرس شغلی پرستاران چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 28

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

استرس شغلی پرستاران چیست

دانلود پاورپوینت استرس شغلی پرستاران چیست 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا