خرید گوشی اورجینال تصویر بنر
فروشگاه فایل

دانلود پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی کلبرگ 2021

دانلود پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی کلبرگ 2021

دانلود پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی کلبرگ 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی کلبرگ

 

پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی کلبرگ شامل 34 اسلاید است و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

میان نظریه كلبرگ و برخی دیگر از نظریه های رشد وجوه متشابه چیزی دیده شده است . كلبرگ همانند فروید ، اریكسون و پیاژه معتقد است كه رشد اخلاق طی مراحل از قبل برنامه ریزی شده پیش می رود ، یعنی با اتمام یك مرحله ، مرحله بعدی ، كه تلفیقی از عناصر مرحله ی قبل و تجارب جدید است ، ظاهر شود . ( اشاره به اصل اپی ژنتیك در رشد . ) افزون بر این ، كلبرگ نیز مدعی است كه مراحل رشد جنبه همگانی یا جهانشمول دارند . 

منظور این است كه این مراحل به صورت برنامه ریزی شده ی ژنتیكی به دنبال یكدیگر ظاهر می شوند . ( ترنر، جفری ، س و همكارانش .) از آنجا كه كلبرگ به دیدگاه شناختی تمایل داشت ، معتقد بود كه رشد اخلاق و تحول شناختی رابطه ای نزدیك و تنگاتنگ دارند .

یكی از معروفترین معماهای اخلاقی كلبرگ در باره ی مردی است به نام هانز كه زنش در حال مردن  است . هانز به اندازه كافی پول ندارد تا داروئی را كه جان زنش را نجات می دهد تهیه كند .

داروساز هم تخفیف نمی دهد و نمی پذیرد كه پول را بعداً دریافت كند . از این رو هانز دارو را از دارخانه می – دزدد . سئوال این است ( كه آیا هانز لازم بود این كار را بكند و چرا ؟ ) سطح قضاوت اخلاقی بستگی دارد به ساخت یا نوع استدلالی كه شخص بكار می- برد ، نه محتوای قضاوت . در صورتیكه شخص بگوید كه هانز كار درستی كرده یا اشتباه كرده در هر دو حالت می تواند در قضاوت اخلاقی نمره بالایی بیاورد ، نمره ای كه می آورد بستگی دارد به دلایلی كه در مورد قضاوتش ارائه میدهد .

لارنس کلبرگ بر رشد اخلاقی تاکید می کرد و نظریه ای مرحله ای در مورد تفکر اخلاقی ارائه داد که به خوبی در  فراسوی فرمولبندی های اولیه پیاژه در این زمینه، به پیش می رود. کلبرگ به پاسخ بله یا خیر از طرف آزمودنی علاقه مند نبود، بلکه به استدلال مبتنی بر جواب توجه داشت.

شش مرحله کلبرگ

سطح اول، اخلاق پیش عرفی یا پیش قراردادی(تولد تا ده سالگی)

 کلبرگ به این دلیل این سطح را تفکر پیش قراردادی نامید که کودکان هنوز به عنوان اعضای جامعه سخن نمی  گویند.

مرحله اول، جهت گیری اطاعت و تنبیه

جهت گزینی بر اساس تنبیه و اطاعت از قوانین به منظور اجتناب از تنبیه می باشد. این مرحله مشابه اولین مرحله تفکر اخلاقی پیاژه است. کودک بر این باور است که افراد صاحب قدرت، مجموعه ثابتی از قوانین را تدوین کرده اند که او باید بدون هیچ گونه سوالی از آن اطاعت کند. در این مرحله ذهن کودک به این شکل است که تنبیه با کار نادرست همبسته است.

 

و …

فهرست مطالب

مقدمه
شش مرحله کلبرگ
سطح اول، اخلاق پیش عرفی یا پیش قراردادی(تولد تا ده سالگی)
مرحله دوم، فردگرایی و مبادله
سطح دوم، اخلاق عرفی یا قراردادی(حدود ده سالگی)
مرحله سوم، ارتباطات میان فردی خوب
مرحله چهارم، حفظ نظم اجتماعی
سطح سوم، اخلاق پس عرفی یا فرا قراردادی (كسانی كه به سطح تفكر به شیوه عملیات صوری رسیده باشند)
مرحله پنجم قرار داد اجتماعی و حقوق فردی
مرحله ششم اصول جهانی یا اصول اخلاقی
موضوعات نظری
رشد چگونه اتفاق می افتد
مفهوم مرحله
تفکر اخلاقی و رفتار اخلاقی
تفکر اخلاقی و سایر اشکال شناخت
نگاه زنانه گیلیگان به رشد اخلاقی
کاربردهای ضمنی در تعلیم و تربیت
ارزشیابی
پایان

عنوان : مراحل رشد اخلاقی کلبرگ

فرمت : پاورپوینت

حجم : 2.34 مگابایت

تعداد صفحات : 34 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی کلبرگ

دانلود پاورپوینت مراحل رشد اخلاقی کلبرگ 2021

لینک دانلود محصول

هیچ کالایی را بدون تخفیف نخرید تصویر بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا