مقالات آموزشی

وردپرس تم | اکسپلور اینستاگرام چیست؟

وردپرس تم | اکسپلور اینستاگرام چیست؟

وردپرس تم | اکسپلور اینستاگرام چیست؟

مطمئناً پس از خواندن مقدمه این سوال برایتان پیش آمد که اصلاً دیدن شدن در اکسپلور اینستاگرام به چه دردی می‌خورد و یا اینکه چگونه می‌توانیم در این بخش دیده شویم و چشم‌ها را به خود جذب کنیم؟ این سوالات رئوس مطالبی است که تصمیم داریم در این مقاله در مورد آن‌ها بحث کنیم پس اگر تمایل دارید در بخش اکسپلور دیده شوید و برند خود را در ذهن‌ها جاودانه کنید، تا انتها با ما همراه شوید.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام از چندین تصویر، ویدیو، استوری و محصول تشکیل شده است. این صفحه برای هر کاربر متفاوت است و چینش محتوا درون آن بر اساس سه معیار صورت می‌گیرد:

 1. افرادی که دنبال می‌کنید و محتوایی که آن‌‎ها می‌پسندند
 2. پست‌هایی که معمولاً می‌پسندید و حساب‌های مشابه با حساب‌هایی که پیش از این دنبال کرده‌اید
 3. پست‌های با انگیجمنت « Engagement » یا تعامل بالا

به بیان دیگر محتواهای درون این صفحه به حساب‌های مختلفی تعلق دارد. الگوریتم اینستاگرام بر اساس علایق شما، محتوای صفحه اکسپلور را برای شما انتخاب می‌کند و در اختیارتان قرار می‌دهد. بنابراین اگر می‌‌خواهید محتوای شما هم در این صفحه قرار بگیرد باید خودتان را با الگوریتم اینستاگرام سازگار کنید.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که بیش از نیمی از کاربران اینستاگرام حداقل ماهی یک بار وارد صفحه اکسپلور می‌شوند. با توجه به این که بر اساس آخرین آمار، اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر ماهانه فعال دارد، بیش از 500 میلیون کاربر حداقل ماهی یک بار از این صفحه بازدید می‌کنند.

در ماه مه سال 2019، مجموعه اینستاگرام یک بازنگری کلی و اساسی در صفحه اکسپلور انجام داد تا کاربران خیلی راحت بتوانند علایق خودشان را پیدا کنند و در این صفحه محتواهایی را ببینند که علاقه بیشتری به آنها دارند. در واقع اینستاگرام قصد داشت به کاربران خود کمک کند که خیلی راحت‌تر به محتوا و پست‌های مورد علاقه خود برسند.

بزرگ‌ترین تغییر در صفحه اکسپلور اینستاگرام، یک نوار ناوبری است که در بالای این صفحه به چشم می‌خورد. در این نوار دو مورد جدید به نام IGTV و Shopping یا «خرید» به چشم می‌خورد.

اجازه دهید که نگاهی به هر یک از عناصر موجود در نوار بالایی صفحه اکسپلور اینستاگرام داشته باشیم و هر یک از این عناصر را به صورت جداگانه بررسی کنیم:

IGTV

صفحه مربوط به IGTV در واقع یک فید مربوط به ویدیوهای طولانی شخصی‌سازی‌شده است. منظور از ویدیوی طولانمی از دیدگاه اینستاگرام ویدیوهایی است که زمان آن‌ها بیش از یک دقیقه باشد. الگوریتم اینستاگرام ویدیوهایی را در این صفحه قرار می‌دهد که احساس می‌کند صاحب حساب تمایل بیشتری به آن‌ها دارد.

خرید یا Shop

بخش خرید یا شاپ حاوی پست‌هایی است که امکان خرید از طریق آن پست‌ها وجود دارد. البته فقط صفحات برند و خرید می‌توانند چنین پست‌هایی منتشر کنند و اینستاگرام را به یک فروشگاه برای خودشان تبدیل نمایند.

what is explore in instagram 3

اگر به بخش بالای سمت چپ تصویر فوق توجه کنید متوجه خواهید شد یک آیکون به شکل ربان در این قسمت وجود دارد. در کنار این تصویر ربان‌مانند، تصویر یک فروشگاه هم به چشم می‌خورد. در صورتی که یک تصویر از حساب‌های فروشگاهی به چشمتان خورد و آن را پسندیدید، روی علامت ربان مانند در پایین سمت چپ پست بزنید تا به فهرست علاقمندی‌ها اضافه شود. حال هر موقع تمایل داشتید به بخش علاقمندی‌ها بروید، کافی است روی علامت ربان در بالای سمت راست بخش خرید بزنید.

علامت فروشگاه را که بزنید کلیه برندهایی که تاکنون دنبال (فالو) کرده‌اید به شما نمایش داده می‌شود. البته الگورتیم اینصستاگرام بر اساس شناختی که از شما و فعالیتتان در اینستاگرام دارد، یک سری برندهای دیگر را هم به شما معرفی خواهد کرد.

موضوعات دیگر

اگر صفحه اکسپلور اینستاگرام را باز کنید و به نوار موجود در بالای این صفحه توجه کنید مشاهده خواهید کرد که به جز بخش IGTV و خرید، یک سری موضوعات دیگر هم در آن به چشم می‌خورد. الگورتیم اینستاگرام این موضوعات را به صورت شخصی‌سازی‌شده به کاربران نشان می‌دهد.

در این بخش از مقاله یک نگاه کلی به صفحه اکسپلور اینستاگرام داشتیم و سعی کردیم بخش‌های مختلف آن را در کنار یکدیگر بررسی کنیم تا با محتوای این بخش آشنا شوید و بتوانید با آن به راحتی و با دانش کامل کار کنید. حال می‌خواهیم بدانیم که حضور محتوای ما در این صفحه چه مزایایی دارد و با ورود به این صفحه ممکن است چه اتفاقاتی رخ دهد.

مزایای رفتن به صفحه اکسپلور اینستاگرام

اگر بخواهیم کوچک‌ترین مزیت حضور در صفحه اکسپلور را بیان کنیم، باید بگوییم که با ورود پست‌ها و محتوایمان به این صفحه بازدیدکنندگان بیشتری پست‌های ما را خواهند دید. رفتن به صفحه مورد بحث می‌تواند مزایای زیر را به دنبال داشته باشد:

 • تعامل پستی که وارد صفحه اکسپلور می‌شود خیلی بالا خواهد رفت؛ زیرا در این صفحه کاربران زیادی شما را خواهند دید و به محتوای شما واکنش نشان خواهند داد.
 • فالووهای شما چندین و چند برابر خواهد شد؛ زیرا مسلماً افراد زیادی هستند که محتوای شما را می‌بینند، از آن خوششان می‌آید. سپس به پیج شما می‌آید و می‌بینند که سایر محتواهایی که می‌گذارید هم جذاب است. در نتیجه شما را دنبال خواهند کرد.
 • در صورتی که در پست‌های شما یک گزینه درخواست اقدام یا «CTA» وجود داشته باشد، کاربران بیشتری به درخواست شما پاسخ می‌دهند و با این کار نرخ تبدیل شما هم بیشتر خواهد شد. حال فرض کنید که شما یک صفحه فروشگاهی داشته باشید و محصول شما در این صفحه باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟ مطمئناً اگر محصول و قیمت خوبی داشته باشید، فروش بی‌نظیری را تجربه خواهید کرد.
 • در ابتدای مقاله بیان کردیم که مهم‌ترین مسئله برای یک برند معروف شدن آن است. وقتی وارد صفحه اکسپلور شوید که صدها میلیون کاربر در آن فعال شوند، ممکن است چندین میلیون کاربر شما را ببینند و به همین خاطر است که می‌گوییم اگر می‌خواهید در اینستاگرام برندسازی کنید لازم است هر طور که شده به صفحه اکسپلور اینستاگرام بیایید. این صفحه کمک به زیادی به آگاهی کاربران از برند شما می‌کند.

حالا می‌خواهیم صحبتی از خود مجموعه اینستاگرام با شما در میان بگذاریم:

« تصاویر و ویدیوها در صفحه اکسپلور بر اساس علاقه کاربر مرتب می‌شود. اینستاگرام تلاش می‌کند که همیشه به علایق کاربران خود توجه کند. تصاویر و ویدیوهای مورد علاقه شما بر اساس تعاملی که با پست‌های یک حساب دارید، مرتب می‌شود. البته زمان انتشار پست هم بی‌تأثیر نیست و در مرتب کردن تصاویر و ویدیوها نقش دارد. ما همیشه به دنبال بهینه‌سازی صفحه اکسپلور هستیم و تلاش می‌کنیم محتوای این صفحه به بهترین شکل به شما نمایش داده شود. »

حال که با صفحه اکسپلور آشنا شدیم و دانستیم که وارد شدن محتوا و پست‌هایمان در این صفحه چه مزایایی به همراه دارد، وقت آن رسیده است که بفهمیم چگونه به این صفحه برویم.

چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟

در صورتی که قصد دارید به صفحه اکسپلور اینستاگرام بروید باید خودتان را با الگوریتم اینستاگرام هماهنگ کنید. خوشبختانه همیار آکادمی پیش از این یک محتوای قوی و خوب در این زمینه آماده کرده است که برای مطالعه آن می‌توانید به « الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می‌کند و چطور با آن هماهنگ شویم؟ » مراجعه کنید.

برای ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

1. پست‌های خود را زمانی منتشر کنید که فالوورهای شما ببینند

اوئلین نکته‌ای که باید مد نظر قرار دهید ایسن است که باید محتوای خود را در زمان‌هایی منتشر کنید که فالوورهای شما آنلاین هستند تا بتوانند پست شما را ببینند. یکی از اولویت‌های الگوریتم اینستاگرام برای وارد کردن محتوای شما به صفحه اکسپلور، زمان‌بندی است. با بازدید بالای پست، تعامل یا انگیجمنت پست بالا می‌رود و می‌توانید خیلی راحت به صفحه اکسپلور راه پیدا کنید.

در صورتی که تمایل دارید بهترین زمان را برای انتشار پست‌های خود در اینستاگرام تشخیص دهید کافی است مقاله « بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام » را مطالعه کنید.

راه‌های تبدیل شدن به یک ولاگر حرفه ای

یک نکته مهم و حرفه‌ای

گاهی مواقع پیش می‌آید که مخاطبان شما زمانی آنلاین می‌شوند که شما در آن مواقع توانایی آنلاین شدن را ندارید. در این مواقع کافی است از ابزارهای برنامه‌ریزی برای انتشار محتوا استفاده کنید.

2. از محتواهای عالی موجود در صفحه اکسپلور اینستاگرام یاد بگیرید

اگر در حال حاضر حساب‌هایی را دنبال می‌کنید که زمینه فعالیت آن‌ها هم مشابه شما است، صفحه اکسپلور شما پر از محتواهایی است که مربوط به حوزه خودتان است. باید بهترین پست‌ها را پیدا کنید و از آن‌ها مطالب زیادی یاد بگیرید.

همان طور که می‌دانید اینستاگرام دیگر تعداد لایک‌ها را نشان نمی‌دهد و بهترین راه برای پی بردن به موفقیت یک پست، نمایش آن توسط الگوریتم است. به بیان ساده‌تر وقتی یک پست در صفحه اکسپلور نمایش داده می‌شود، بدانید که تعامل خوبی داشته که به این صفحه راه پیدا کرده است.

بنابراین سعی کنید مطابق با استانداردهای محتواها و پست‌های موجود در صفحه اکسپلور رفتار کنید تا شما هم مثل آن‌ها خیلی زود به این صفحه بیایید.

3. به تجزیه و تحلیل‌ها و آنالیزها توجه کنید

سعی کنید که صفحه اینستاگرام خودتان را تجزیه و تحلیل کنید و از نتایج آن برای رشد و بهبود پست‌ها و محتوای خودتان کمک بگیرید. ابزارهای مختلفی برای تجزیه و تحلیل و آنالیز صفحه کسب و کار اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به دو مورد از آن‌ها اشاره شده است:

 • Iconosquare
 • Union Metrics

ابزارهای دیگری از جمله Insights که مخصوص خود اینستاگرام است هم وجود دارد که می‌تواند موثر و مفید باشد و هر کدام المان‌های خاصی را برای تجزیه و تحلیل در نظر می‌گیرد. آنالیز اینستاگرام و بررسی میزان مشارکت و تعامل کاربران تأثیر زیادی بر درک شما از عملکردتان در این شبکه اجتماعی دارد.

4. پست‌های تصویری زیبا و جذابی منتشر کنید که بتواند برند شما را نمایندگی کند

درست است که هنوز قابلیت استوری در بخش اکسپلور برای خیلی از کاربران فعال نشده است ولی اینستاگرام به زودی از این قابلیت رونمایی می‌کند و در صورتی که بتوانید استوری‌های زیبا و جذاب منتشر کنید، به زودی مورد توجه کاربران خودتان قرار می‌گیرید و تعامل شما افزایش خواهد یافت.

الگوریتم اینستاگرام برای مرتب کردن پست‌ها و استوری‌ها، اولویت‌های خاص خودش را دارد. در صورتی که یک کسب و کار بخواهد استوری‌هایش در صفحه اکسپلور نمایش داده شود باید خودش را با این معیارها و اولویت‌ها سازگار کند.

مهم‌ترین اولویت الگوریتم اینستاگرام برای نمایش استوری به او در صفحه اکسپلور، علایق کاربر خواهد بود. در واقع استوری‌هایی به کاربر نمایش داده می‌شود مشابه استوری‌های حساب‌هایی است که قبلاً دنبال کرده است. البته الگوریتم اینستاگرام اولویت‌های زیر را هم برای نمایش استوری مد نظر قرار می‌دهد:

 • ویدیوها (توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند؛ زیرا به صورت خودکار در اکسپلور پخش می‌شوند ولی یک تصویر عالی خیلی بهتر از یک ویدیو متوسط و معمولی است
 • استوری‌های کاملاً تصویری که متن زیادی در خود جای نداده باشند
 • استوری‌های مشابه استوری‌های حساب خودتان

همان طور که می‌بینید الگوریتم این شبکه اجتماعی علایق و سلیقه کاربر را برای نمایش محتوا به او مد نظر قرار می‌دهد.

5. ویدیوهای طولانی (بیشتر از یک دقیقه) تحت عنوان IGTV را امتحان کنید

بخش IGTV مانند استوری محبوب نیست؛ زیرا محتوای استوری خیلی سریع‌تر از IGTV تمام می‌شود. امروزه کاربران حوصله چندانی برای دیدن محتواهای مختلف ندارد و فقط دوست دارد محتواهای عالی و بی‌نظیر را مشاهده کند. البته شما به عنوان یک برند باید از هر فرصتی برای محبوبیت و معروفیت استفاده کنید.

فضای IGTV چنین فرصتی را در اختیار شما قرار داده است و شما می‌توانید از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. تا جایی که می‌توانید ویدیوهای جذاب در رابطه با حوزه فعالیت خود در این فضا قرار دهید.

6. پست‌های فروشگاهی خودتان را منتشر کنید

امروزه پیج‌های فروش زیادی محصولات ود را در قالب پست‌های فروشگاهی منتشر می‌کنند. این پست‌های در بهش خرید یا « Shop » نمایش داده می‌شود. البته محبوبیت این پست‌ها خیلی بیشتر از محتوای موجود در IGTV است؛ زیرا افراد زیادی تمایل دارند که از این بخش دیدن کنند و خرید خودشان را از طریق این قسمت انجام دهند.

در صورتی که تمایل دارید محصولات خودتان را در اینستاگرام به فروش برسانید لازم است بخش فروشگاه اینستاگرام را فعال کنید و پس از آن از محصولات خودتان رونمایی کنید و با افزایش تعامل به بخش Shop بروید.

بخش خرید در اکسپلور اینستاگرام اشباع شده است و اگر می‌خواهید فروش خوبی داشته باشید باید محتوای بی‌نقص و درجه یکی به نمایش بگذارید.

7. استفاده درست از هشتگ‌های مختلف برای افزایش تعامل با کاربران و مخاطبان هدف

یکی از نکات مهم برای ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام این است که تلاش کنید به صورت صحیح و درست از هشتگ‌ها استفاده کنید. استفاده درست از هشتگ‌ها باعث می‌شود که مخاطبان هدف خیلی راحت‌تر شما را پیدا کنند و سراغتان بیایند.

وقتی به مخاطبان هدف خودتان برسید تعامل یا انگیجمنت شما به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند و در نهایت می‌توانید وارد صفحه اکسپلور شوید. در صورتی که قصد دارید از هشتگ‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، همیار آکادمی یک مقاله با همین موضوع برای شما آماده کرده است. در صورتی که تمایل دارید استفاده از هشتگ‌ها را یاد بگیرید کافی است مقاله « راهنمای کامل استفاده از هشتگ در اینستاگرام » را مطالعه کنید.

8. با اینفلوئنسرها و سایر برندها در ارتباط باشید

یکی دیگر از راه‌های افزایش تعامل و ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام این است که برندهای فعال در حوزه خودتان و اینفلوئسنرهای مورد علاقه خودتان را فالو کنید. در دایرکت با آن‌ها ارتباط بگیرید و با آن‌ها در ارتباط باشید. از محصول آن‌ها در استوری خود نام ببرید و به آن‌ها اطلاع دهید. حتما استوری شما را در بین استوری‌های خود منتشر می‌کنند و به این صورت تعامل کاربران با شما بیشتر خواهد شد.

سخن پایانی

همیار آکادمی همیشه تلاش کرده است که به کاربران خودش کمک کند که دانش تخصصی خود را افزایش و ارتقا دهند. امروزه فعالیت و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایفی است که بر دوش داریم و باید هر چه زودتر با برندسازی محصول خودمان را به بازار عرضه کنیم و به مشتریان هدف بفروشیم.

یکی از بهترین راه‌های برندسازی و فروش در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام ورود به صفحه اکسپلور است که در این مقاله به آن پرداختیم. در صورتی که می‌خواهیم یک برندسازی عالی در اینستاگرام انجام دهید پیشنهاد می‌شود مقاله «8 راه عالی برای افزایش فالوور در اینستاگرام» را مطالعه کنید.

آیا یاد گرفتید که چگونه باید به صفحه اکسپلور اینستاگرام بیایید؟ شما چه نکات دیگری برای ورود به این صفحه می‌دانید؟ لطفاً نظرات و پیشنهادهای خود را با ما و سایر کاربران همیار آکادمی به اشتراک بگذارید.

ترتیبی که برای خواندن مقالات” آموزش رایگان اینستاگرام “به شما پیشنهاد می‌کنیم:
 • هر آنچه باید در مورد انواع اکانت های اینستاگرام بدانید
 • چگونه اکانت اینستاگرام بسازیم؟
 • چگونه تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنیم؟
 • کسب درآمد از اینستاگرام به صورت حرفه‌ای
 • ۴ روش کسب درآمد حرفه ای از اینستاگرام
 • کسب درآمد از اینستاگرام با فالوور کم
 • کمپین ۳۰ روزه برای افزایش فالوور اینستاگرام
 • ۱۰ نکته‌ی طلایی برای بازاریابی در اینستاگرام
 • چگونه یک بیو اینستاگرام حرفه‌ای داشته باشیم؟
 • نحوه قرار دادن چندین لینک در بیو اینستاگرام
 • اکسپلور اینستاگرام چیست؟
 • بهترین ابزارهای آنالیز اینستاگرام
 • نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر و مک
 • نحوه گذاشتن igtv در اینستاگرام
 • چگونه محتوای باکیفیت در اینستاگرام تولید کنیم؟
 • الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می‌کند و چطور با آن هماهنگ شویم؟
 • راهنمای کامل نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام
 • بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام
 • روش‌های دانلود از اینستاگرام
 • آموزش حذف اکانت اینستاگرام و غیرفعال کردن موقت اکانت اینستاگرام + آموزش ویدیویی
 • سایت یا اینستاگرام؟ کدام یک برای کسب و کار بهتر است؟

وردپرس تم | اکسپلور اینستاگرام چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا